سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله غروی در گفت وگو با 19دی:

برخی در کشور به اختلافات دامن می زنند

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با هشدار نسبت به قرارگرفتن مسئولان نظام در برابر هم معتقد است برخی در کشور به اختلافات دامن می زنند.

 

19دی: عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با هشدار نسبت به قرارگرفتن مسئولان نظام در برابر هم گفت: برخی در کشور به اختلافات دامن می زنند.

آیت الله سید محمد غروی در گفت وگو با خبرنگار 19دی با تاکید بر این که وحدت داخلی با در برابر هم قرار گرفتن مسئولان و سران کشور آسیب می بیند، اظهارداشت: دشمن از مقابل هم ایستادن سران قوا سوء استفاده می کند و مسئولان نظام و سران قوا نباید در مقابل هم به گونه ای بایستند که دشمنان از آن سوء استفاده کنند.

وی در گفت وگو با خبرنگار 19دی با تاکید بر این که وحدت داخلی با در برابر هم قرارگرفتن مسئولان و سران کشور آسیب می بیند، اظهارداشت: دشمن از مقابل هم ایستادن سران قوا سوء استفاده می کند و مسئولان نظام و سران قوا نباید در مقابل هم به گونه ای بایستند که دشمنان از آن سوء استفاده کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم بیان کرد:‌ گاهی این تضعیف ها در مورد مسائل به نسبت کوچکی رخ می دهد و برخی آن را تضعیف قوا می نامند در صورتی که نباید مسئولان این مقدار خود و نظام را هزینه کنند.

وی با بیان این که گاهی در کشور رویدادی به وقوع می پیوندد که می شود بهتر مدیریت شود، ابرازداشت: مهم این است که مسئولان مربوطه مسائل مختلف را به موقع تشخیص دهند و درک کنند که باید با شخصی برخورد کنند یا در جایی موضع بگیرند.

وی ادامه داد: در موارد مختلف نخست نباید به شکلی برخورد شود که گویا با شخص یا دستگاه مقابله می شود و باید بررسی شود و اگر تقصیر و قصوری انجام گرفته برخورد مناسب انجام گیرد.

این استاد برجسته حوزه علمیه با تصریح بر این که گلایه ها نیز باید در جمع محدودتر صورت گیرد،‌ اضافه کرد: گاهی ممکن است گلایه ها وارد باشد اما بایستی در جمع محدود تر و خصوصی باشد نه در فضای باز چرا که این هم به وحدت کشور آسیب می رساند و در مواردی دودستگی، شقاق و افتراق را زیاد می کند و به وحدت ما آسیب می رساند.

وی گفت: با این که می دانیم که مسئولان در مسائل کلان با هم اختلاف ندارند و وحدت و یک صدا بودن را بخصوص تحت رهبری مقام معظم رهبری شاهد هستیم اما این مسائل که اتفاق می افتد دشمنان سوء استفاده می کنند و بر این موج سوار می شوند.

وی با اشاره به این که برخی از عناصر داخلی به اختلاف و دودستگی دامن می زنند، گفت: در خصوص موضع گیری در قبال یک مسئولی گاهی وضعیت بهتری می توانست در کشور اتفاق بیافتد زیرا چه بسا ممکن است نقدی به مسئولی وارد باشد اما این که تمام قد مسئولان وارد صحنه شوند و برخورد کنند پسندیده نیست.

آیت الله غروی خاطرنشان کرد: ما که اطلاع از مسائل کشور داریم این مسائل را مهم تلقی نمی کنیم اما دیگران که از برخی فضاها فاصله دارند و از دور نگاه می کنند اگر دوست نظام جمهوری اسلامی باشند این رفتار را نمی پسندند و سبب دلزدگی مردم می شود و اگر دشمن این مردم و کشور باشند سوء استفاده می کنند.

وی در پایان گفت: امیدواریم این مسائلی که اخیرا پیش آمد تجربه شود تا دیگر در کشور و در میان مسئولان نظام شاهد این رفتارها نباشیم.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٩-١٣٩۵, ١٠:٠٧

   

پر مبحث ترین ها