سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو کمیسیون اجتماعی در گفت وگو با ۱۹دی:

باید فکری برای ۱۵ میلیون جوان جویای کار کرد

عضو کمیسیون اجتماعی معتقد است که در کشور ما فرهنگ کار و تلاش در میان مردم نهادینه نشده و نیازمند توسعه و تبیین آن در میان مردم هستیم.

 

۱۹دی: عضو کمیسیون اجتماعی معتقد است که در کشور ما فرهنگ کار و تلاش در میان مردم نهادینه نشده و نیازمند توسعه و تبیین آن در میان مردم هستیم.

روح الله بابایی نیز در همین ارتباط به خبرنگار ۱۹دی اظهارداشت: اشتغال و تاثیر آن در کاهش آسیب های اجتماعی، اظهارداشت: اساسی ترین اقدام جهت کاهش آسیب های اجتماعی ایجاد اشتغال است زیرا بیکاری عامل روی آوردن جوانان به راه های انحرافی است. 

وی افزود: رفع معضل بیکاری اصل اساسی و دغدغه رهبری است که مدیریت این موضوع وظیفه مسئولان است اما به فرهنگ کار و تلاش نیز بستگی دارد.

وی ادامه داد: متاسفانه بیشتر تحصیل کرده ها در ایران دوست دارند که پشت میز بنشینند و به عنوان مثال حتی فارغ التحصیلان رشته هایی که نیاز به کار عملی دارد مانند مهندسی کشاورزی تمایل به کار در مزرعه را ندارند در حالی که در کشور چین برعکس است و بیشتر مردم کار می کنند و آنان کار و تلاش را سرلوحه قرار داده و کار تئوری و تجربی را با هم گذراندند که امروز به درجات بالای اقتصادی رسیدند.

منتخب مردم بویین زهرا با تاکید بر این که اهمیت مدیریت تخصصی برای کارها در راس امور است، گفت: در بین سال های ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ حدود ۱۵ میلیون جوان جویای کار در کشور داریم که بسیاری از آنان تحصیل کرده هستند و مستلزم مدیریت اساسی در این خصوص هستیم.

وی با تاکید بر این که با دو پتانسیل نیروی کار و مدیران دلسوز بسیاری از کارها را می توان انجام داد، تصریح کرد: مدیریت درست و مناسب حرف اول و آخر را می زند و بسیاری از کارها با وجود تحریم ها و جنگ می تواند با مدیریت درست پیش می رود.

عضو حزب اعتدال و توسعه با بیان این که اگر باور کنیم که می توانیم، این همه بیکار در کشور نخواهیم داشت، ابرازاشت: کشور ما از لحاظ منابع غنی است باید منابع مدیریت و جوانان ساماندهی شوند و به آنان بها دهند تا چرخه اقتصادی کشور راه بیفتد اما تاکنون آن چنان که باید به جوانان بها داده نشده و بیشتر آنان بدون برنامه ریزی اساسی پس از تحصیل رها می شوند.

  وی در خصوص اقدامات کمیسیون اجتماعی مجلس در جهت کاهش آسیب های اجتماعی نیز گفت: هر لایحه و طرحی که پیرامون معضلات اجتماعی به کمیسیون اجتماعی ارائه شده اعضا با دید مثبت نگاه کردند و به آن رای مثبت دادند و مصمم هستیم که خدمات و کارهایی انجام شود که به نفع جامعه باشد.

این نماینده اصلاح طلب مجلس ادامه داد: به عنوان مثال در خصوص کاهش ساعت کاری زنان، یکسان سازی حقوق و دستمزدها، بیمه رانندگان بین شهری و ماشین های سنگین و لایحه استخدامی شهرداری ها نمایندگان مجلس بویژه کمیسیون اجتماعی با همدلی به آن رای دادند تا طرح یا لایحه به تصویب برسد زیرا هدف این است که کارهای اساسی در کشور انجام شود.

 

 

 

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٩-١٣٩۵, ١١:٠٣

   

پر مبحث ترین ها