سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ذوالنور: مراقب باشیم دوباره از سوراخ آرمان‌گرایی گزیده نشویم

نماینده اصولگرای مجلس دهم معتقد است اصولگرایان گاهی آرمان‌گرایانه فکر می‌کنند که باعث ناکامی آنها شده است، مصداق آن هم انتخابات ریاست جمهوری سال 92 است.


 
مجتبي ذوالنور، عضو فراكسيون ولائي مجلس با تاکید بر ضرورت رفع اختلافات بین اصولگرايان در آستانه انتخابات ٩٦به خبرنگار خبرآنلاين گفت: به تعداد آدم‌هاي روي زمين اختلاف نظر وجود دارد و اين اختلاف نظر كاملا طبيعي است ولي در هر صورت بايد براي اجماع اصولگرايان تلاش شود، اينكه تا چه اندازه مجموعه اين تلاش ها در صحنه عمل خودش را نشان دهد بستگي به گروههاي اصولگرا دارد.

وي با بيان اينكه در اصولگرايان هوش سياسي وجود دارد اما اقدام هوشمندانه ضعيف است، اظهار داشت:اينكه در اصولگرايان اقدام هوشمندانه کمتر وجود دارد به دلايل نظرات متفاوت و متنوع است چراكه هر كدام از اصولگرايان ملاحظاتي را در نظر مي گيرند و ممكن است هر كدام احساس كنند كه نظراتشان درست است و هر كدام براساس راهكارهاي كه اين نظرات دارند تصميم مي گيرند.

ذوالنور بيان كرد: اصولگرايان همانند يك طيف و تشكيلات يك دست سياسي عمل نمي كنند چراكه جبهه اصولگرايان بسيار متنوع است و يك حالت دموكراتيك و آزادمنشي دراين جبهه وجود دارد، به همين دليل در برخي جاها تفاوت نظر وجود دارد ولي بعضي از احزاب سياسي كه بسته و محدود هستند تابع يك سياست واحد هستند و هر چه اتاق فرمان شان صادر كند را اجرا مي كنند و روحيه دموكراتيك به گستردگي كه در جريان اصولگرا وجود دارد در اين جبهه ها نيست.

نماينده مردم قم در خانه ملت در مورد اينكه آيا اين روحيه دموكراتيك است يا اختلاف گروه های اصولگرا گفت: تنوع نظر،آزادمنشي، حريت و استقلال قطعا برخي مسائل را نيز در پي دارد.

وي در مورد آسيب هاي اين نوع استقلال طلبی در جريان اصولگرا گفت:ما گاهي آرمان گرايي را بدون در نظر گرفتن واقعيات مورد تاكيد قرار مي دهيم در حالي كه رهبري بر دو عنصر آرمان گرايي و واقع نگري باهم تاكيد دارند. اصولگرايان در برهه هاي از زمان آرمان گرايانه فكر كردند و واقع گرايانه عمل نكردند و نمونه آن انتخابات رياست جمهوري ٩٢بود، به همين دليل نيز موفق نبودند.

ذوالنور در مورد اينكه آيا اين خطر همچنان جامعه اصولگرايي را تهديد نمي كند گفت:با توجه به اينكه تجربه و تاريخ درس هاي به ما مي دهد كه انسان از يك سوراخ دوبار گزيده نشود ما اميدواريم اصولگرايان در اين دوره گزيده نشوند و درست عمل كنند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٩-١٣٩۵, ١١:۴٢

   

پر مبحث ترین ها