سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت وگو با ۱۹دی:

حرکات تند، اصولگرایی نیست

۱۹دی: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی معتقد است هر شخصی که تندتر، پیش تر یا خلاف مواضع رهبری حرکت می کند به طور قطع اصولگرا نیست.

جمشید جعفرپور در گفت وگو با خبرنگار ۱۹دی در پاسخ به این سوال که از نظر شما اصولگرایی به چه معناست؟ اظهارداشت: اصولگرایی چهار ضلع دارد اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی آن گونه که امام مطرح می کرد، قبول قانون اساسی که به عنوان میثاق ملی به تایید مردم و امام راحل رسیده، اعتقاد به ستون فقرات قانون اساسی که ولایت فقیه است و اعتقاد به شخص ولی فقیه و مقام معظم رهبری که هر کس این چهارچوب را قبول دارد از دید من اصولگرا است.
این نماینده اصولگرای مجلس در پاسخ به این سوال که برخی اصولگرایان حرکات تندی دارند و کارهایی را انجام می دهند که مورد پسند بیشتر مردم نیست آيا نباید برائتی انجام شود که اگر شخص اصولگرایی وارد صحنه انتخابات شود همه را به یک چشم نگاه نکنند؟ گفت: اگر فردی بیرون از چارچوب باشد بیرون از اصول گرایی است و در کل افرادی که تندتر، پیش تر یا خلاف مواضع رهبری حرکت می کنند به طور قطع اصولگرا نیستند.
هزینه تخریب ها و دعواهای سیاسی را مردم می پردازند
نیازمند همکاری دو جبهه اصول گرا و اصلاح طلب هستیم
منتخب مجالس نهم و دهم شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که اصولگرایان در مجلس چه تعداد هستند که برخی آمارهای متعدد از ۷۰ تا ۱۷۰ نفر را ارائه داده اند؟ گفت: تعداد اصولگرایان بسته به تعریف آن تغییر می کند و به عنوان مثال در انتخابات مجلس اصولگراها در مقابل لیست امید قرار گرفتند اما در مواقع مختلف و به تبع شرایط سیاسی متفاوت می شود.
وی گفت:‌ هم اکنون دو جریان اصولگرایی و اصلاح طلبی معتدل را باید در جامعه پذیرفت و این دو گروه به جای این که به جان هم بیفتند باید پشت سر رهبری حرکت کنند.
وی اضافه کرد:‌ باید بگذریم از برخی از اصلاح طلبان هنجارشکنی که در سال های ۷۷ و ۸۸ تندروی هایی داشتند و عمده آنان به دامن اربابان خود پناهنده شدند هم اکنون بسیاری از اصلاح طلبان متعهد و متدینی در مجلس حضور دارند و بایستی با همکاری هم مشکلات را حل کنیم زیرا تخریب از دو طرف کار اشتباهی است که ضرر تخریب ها و دعواهای سیاسی به مردم وارد می شود.
چهار عامل سبب پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری است
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به این سوال که به نظر شما چه کسی می تواند در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود؟ گفت: هر کس تبعیت خود از رهبری نشان می دهد، به فکر ارزش های نظام و مردم است و برنامه مشخص داشته باشد می تواند پیش تر از سایرین باشد.
احساس خطر مردم را به صحنه انتخابات می کشاند
نماینده مردم لارستان در مجلس در پاسخ به این سوال که انتخابات ها در این ۳۸ سال و ریزش و رویش ها را چگونه دیدید؟ گفت: گاهی احساس خطری درباره اصل نظام در جامعه پیش می آید مانند ۲۲ بهمن ها و یا ۹دی که مردم احساس خطر کردند و بدون ساماندهی برای دفاع از اصل نظام به خیابان ها رفتند.
وی تاکید کرد: مردم نظام و انقلاب را قبول دارند و هرگاه که احساس خطر کنند در صحنه حاضر می شوند.
کاندیدای با تبحر قشر خاکستری را تحریک می کند
وی با بیان این که بخش دیگر حضور مردم به تحریک اقشار خاکستری برمی گردد، ادامه داد: هر کاندیدایی که تبحر و مهارت داشته باشد می تواند اقشار خاکستری را که حساس و پای ثابت صندوق ها نیستند و تنها هر گاه که احساس خطر کردند و تحریک شوند پای صندوق های رای می آیند را جذب کند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٠-١٣٩۵, ٠٩:٣٣

   

پر مبحث ترین ها