سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مشکل اصولگراها فقدان شیخوخیت نیست/در زمان آیت الله مهدوی کنی هم به تفاهم نرسیدیم

عضو سابق حزب موتلفه اسلامی گفت: مشکل اصولگرایان را در فقدان ریش سفید و مرجع شیخوخیت نمی‌دانم، در جریان اصولگرا اجتهاد زیاد است.

 
یحیی آل اسحاق در گفتگو با خبر خبرآنلاین، مشکل اصلی اصولگراها را عدم انسجام و وحدت نظر خواند و گفت: در جریان اصولگرا اجتهاد زیاد است، هر کسی خود را مجتهد تمام می داند یعنی هنوز الزامات کار جمعی را ندارند.

وی این تحلیل را که مشکل اصولگراها فقدان شیخوخیت است، رد کرد و گفت: آن زمانی هم که آیت الله مهدوی کنی بود اصولگراها در وحدت مشکل داشتند. 8 نفر آمدیم و آخر هم به تفاهم نرسیدیم. یعنی مشکل اصولگرایان را در فقدان ریش سفید و مرجع شیخوخیت نمی دانم.

وی ادامه داد: آقای مهدوی کنی هم وقتی در قید حیات بود ما پذیرفتیم که هرچه ایشان بگوید قبول کنیم اما نهایتا نشد. مشکل اصلی و ریشه ای اصولگرایان این است که "من ما به ما تبدیل نشده است". چرا اصولگراها در انتخابات دور قبل شکست خوردند؟ برای آنکه همه آمدند.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: سال 92 در مجموع 8 نفر اصولگرا بودند، همه قول دادند با هم باشند و زیر یک چتر بروند، نظر جامعه روحانیت مبارز را شاخص قرار دهند بعد شد نظر آقای مهدوی کنی را شاخص قرار بدهند، همه مقدمات طی شد، فضای عمومی هم آماده بود و نتیجه نظرسنجی ها می آمد اما عملا وقتی کار به آخر رسید هر کسی برای خود اجتهاد کرد و گفت "وظیفه شرعی ام این است که در صحنه انتخابات بمانم".

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٠-١٣٩۵, ٢٢:٠٢

   

پر مبحث ترین ها