سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو کمیسیون امنیت ملی در گفت وگو با ۱۹دی:

اصولگرایی با خط مشی گذشته، بازنده انتخابات است

اصولگرایی با قواره گذشته دیگر احیا شدنی نیست و آنان با خط مشی گذشته، بازنده انتخابات هستند.

۱۹دی:‌ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اصولگرایی با قواره گذشته دیگر احیا شدنی نیست و آنان با خط مشی گذشته، بازنده انتخابات هستند.
ابراهیم رضایی در گفت وگو با خبرنگار ۱۹دی در خصوص پیدایش و افول اصولگرایی در ایران اظهارداشت: زمانی که احساس شد که از راه و مبانی فکری و نظری امام و فطرت انقلاب فاصله گرفته شده اصولگرایی توسط دلسوزان انقلاب و نظام و برپایه ایمان به خدا و توحید، نبوت و معاد داشتن ایمان و انقلابی بودن و سپس حاکمیت ولی فقیه به عنوان سیاست گذار و تعیین کننده راهبردهای نظام پایه ریزی شد.
وی افزود: آن زمان همه اعضا معتقد بودند که همه گرفتاری های نظام و نرسیدن به اهداف به این دلیل است که مجریان به طور عمده در حوزه اجرایی سیاست ها و راهبردهای امام راحل را عملی نمی کنند و سازوکار دیگری را در پیش گرفته اند که انحراف در مسیر است.
وی بیان کرد: با ایجاد جبهه اصولگرایی بنا براین بود که اخلاق، اتحاد و منافع ملی ارجحیت داشته و عمل جهادی برای تحقق اهداف و آرمان های نظام انجام شود و همه ایثارگرایانه کار کنند و سود و منفعتی برای خود متصور نباشد و شهدا به عنوان شاخصه اصلی، چراغ های راه معیار سنجش فرد مومن، خالص و حامی انقلاب و نظام و ولایت باشد.
اصولگرایی با محدودشدن شکست خورد
منتخب مردم خمین در مجلس اظهارداشت: اما در فرایند زمان به این دلیل که نمی شد افراد فرصت طلب و منفعت طلب را از این جماعت خالص جدا کرد و برخی هم که در تصددی مسئولیت ها قرار گرفتند مرز خود و این شاخصه ها را به درستی صیانت نکردند، کم کم اصولگرایی تبدیل به جناح و رفتار سیاسی و محدود به افراد خاص شد که متاسفانه ریزشی پیدا کرد که آسیب جدی به پیکره آن وارد شد.
وی با بیان این که متاسفانه مردم نیز این حرکات و بخصوص عملکرد سال های آخر ریاست جمهوری احمدی نژاد را به حساب اصولگرایی گذاشتند، گفت:‌ به این ترتیب در معیارهای اصلی این جریان سیاسی یک انحراف خاصی پیدا شد و وحدت آنان در حمایت از یکدیگر از میان رفت و این جبهه به شدت ضعیف شد به طوری که افرادی که تصور نمی کردند دوباره بتوانند به سمت های اجرایی برگردند به راحتی برگشتند.
مرزبندی جدید باید میان حامیان با معاندان انقلاب باشد
وی عنوان کرد:‌ با این اقدامات اصولگرایی از مدار خود خارج شد و هم اکنون «جبهه مردمی حامی انقلاب اسلامی» که در آن همه اصلاح طلبان و اصولگرایان ولایت مدار و معتقد به انقلاب و نظام در آن حضور دارند و برای نجات کشور کنار هم قرار می گیرند و مرزبندی گذشته دیگر کاربردی برای آینده ندارد.
عضو فراکسیون ایرانیان خارج کشور مجلس در پاسخ به این سوال که آیا مرزبندی که ۱۱ سال است دو گروه اصلاح طلب و اصولگرا را از هم جدا کرده برای مصالح کشور یک ید واحد می شود؟ گفت: بله؛ باید به این سمت رفت در دو طیف افرادی که دارای شاخصه های اصلی و خالص، پاک، همراه نظام و معتقد به ولایت مداری به نحو درست و به دور از منافع شخصی و استفاده های ابزاری هستند که باید در کنار هم قرار گیرند ومرزبندی جدید باید مرزبندی میان حامیان انقلاب با معاندان انقلاب باشد.
اصولگرایی با قواره گذشته دیگر احیا شدنی نیست
وی در پاسخ به این سوال که اگر اصولگرایان بخواهند به تنهایی وارد عرصه انتخابات شوند با توجه به هجمه ها و تخریب ها موفق می شوند؟ گفت: این قواره دیگر دوره اش گذشته است زیرا آنقدر به اصولگرایی آسیب وارد کردند که با فرمول گذشته بعید است که احیا شود زیرا آنان در اختلاف، تنش و تخریب همدیگر را له کردند و همان گونه که شاهد بودیم رای آوری اصولگرایان در انتخابات پیشین نگران کننده بود و ریزش و روگردانی لایه های محروم جامعه از اصولگرایی پیام جدی داشت.

اصولگرایی با خط مشی گذشته، بازنده انتخابات است
وی در پاسخ به این سوال که به نظر شما آیا آنان که با عنوان اصولگرایی وارد عرصه انتخابات می شوند می توانند موفق شوند؟ عنوان کرد: اصلا نمی تواند موفق شوند و کسی توجهی به آنان نخواهد داشت آن هم میرسلیم که مقداری ارتباط با پیکره جامعه اش کم بوده و قشرها و نسل های جدید خیلی آشنایی با وی ندارند با این خط مشی گذشته به نظر نمی آید موفق شوند.
اصولگرایان باید راه شان را بازطراحی کنند
عضو فراکسیون ایثارگران مجلس تاکید کرد: اصولگرایان باید نخست چارچوب اصلی خود را تعریف و شعار، گفتمان و برنامه هایشان را بازطراحی کنند وظهور مجدد با چهره های پاک و جدید باشد.
وی افزود:‌ امروز هر کسی بخواهد به عنوان ریاست جمهوری مطرح شود با راستی باید برنامه خود را ارائه دهد و برنامه ای دقیق برای بحران خروج از رکود و رونق تولید و اشتغال داشته باشد.
عناصر بدامتحان داده کاندیدای ریاست جمهوری نشوند
وی با بیان این که کسی عنصر بدامتحان داده ای باشد نباید چهره شماره یک و پرچم دار اصلی در انتخابات باشد، ادامه داد: به طور حتم مردم با حساسیت عمل می کنند و اگر چهره، شعار و ساماندهی جدید نباشد و رویه جنگ و جدال های گذشته پیش گرفته شود مردم به اصولگرا و اصلاح طلب رای نمی دهند.
رضایی در خصوص کاندیداتوری دکتر روحانی نیز گفت: لایه های مختلف مردم بخصوص روستاییان که با بیشترین حمایت در دوره پیش خالصانه ترین رای را به آقای روحانی دادند هم اکنون بیشترین گریزانی را از دولت دارند و دولت فعلی کلیدی ترین سرمایه های خود را از دست داده است.
عضو حمایت از توسعه شهر و روستای مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ هر کاندیدایی با اتحاد و انسجام، منطق اللهی، اخلاص و راستی، برنامه، شعار، منطق و گفتمان خوب به میدان بیاید و تا آخر با مردم بماند و منافع جزئی را کنار گذاشته و به مصالح کلی نگاه کند به طورحتم برنده است اما اگر با تشتت، تفرقه و تخریب دیگران وارد شوند جواب نمی گیرند.
دوره فریب مردم گذشته است
وی با بیان این که اگر تفرقه و تشتت باشد آینده کشور وضعیت بدتری را خواهد داشت، گفت: عده ای فکر می کنند برای رسیدن به مسندی باید رقیب را ناجوانمردانه از میان برد این افراد بازنده هستند زیرا ما در دورترین نقطه روستاها که می رویم حتی افراد مسن، اهل دریافت اخبار و محاسبه و سنجش رفتارهای سیاسی مسئولان هستند و دوره فریب دادن مردم نیست که کسی بخواهد با تاکتیک فریب به هدف برسد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩۵, ١٣:٠۵

   

پر مبحث ترین ها