سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در گفت وگوی 19دی با سه تن از نمایندگان مجلس:

آیت الله هاشمی یکی از ستون های انقلاب بود

صبر آیت الله رفسنجانی موید انقلابی بودن ایشان است. آیت الله رفسنجانی در تاریخ ایران ماندگار است. فقدان آیت الله رفسنجانی ضایعه جبران ناپذیری است.

فاطمه محمدی

سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص ارتحال آیت الله اکبرهاشمی رفسنجانی در گفت وگو با خبرنگار 19دی ضمن عرض تسلیت به گوشه ای از ویژگی های شخصیتی وی اشاره کردند که در ادامه می آید:
صبر آیت الله رفسنجانی موید انقلابی بودن ایشان است

حشمت الله فلاحت پیشه نیز در گفت وگو با 19دی اظهارداشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در چهار برهه حساس دوران انقلاب، جنگ، سازندگی و فعالیت سیاسی مدیریتی در کنار امام و رهبری نقش محوری داشت.

وی با بیان این که نقش و زحمات وی را در اعتلای ایران اسلامی نمی توان نادیده گرفت، افزود: پرهیز از افراط و تفریط و صبر و تحمل سیاسی از جمله وجوه شخصیتی آیت الله هاشمی رفسنجانی بود.

وی با تاکید بر این که آیت الله رفسنجانی خطوط قرمز نظام را رعایت می کرد، گفت:‌ این ویژگی شخصیتی موجب سلب سوء استفاده دشمنان می شد و نشان داد که به واقع یار دیرین انقلاب، امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری بود.

آیت الله رفسنجانی در تاریخ ایران ماندگار است

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی نیز آیت الله رفسنجانی را یکی از شخصیت های برجسته توصیف کرد و گفت: تبعیت از رهبری یکی از ویژگی های مهم در زندگی ایشان بود.

 اکبر رنجبرزاده با بیان این که آیت الله رفسنجانی یکی از شخصیت های ماندگار تاریخ ایران اسلامی است، گفت:

آیت الله هاشمی رفسنجانی پیش و پس از انقلاب توانستند نفوذ افکار خود را در مسائل مختلف کشور نشان بدهند و در دوره های مختلف بخصوص در زمان جنگ تحمیلی و پس از آن نقش آفرینی کردند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که برخی مواقع اختلاف نظرهایی میان ایشان و رهبری وجود داشت، ادامه داد: در این موارد تبعیت ایشان از رهبر معظم انقلاب، یکی از نکات برجسته بود که در بیاناتشان این موضوع را ابراز می کردند که هیچ وقت ارادت من به رهبر معظم انقلاب کم نمی شود و ایشان در جایگاه ولایت و رهبری و ما در جایگاه رهروی هستیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: عوامل تبعید در زندگی شخصی ایشان مانع نشد که از انقلاب کناره بگیرند و همچنان در مدار اصلی انقلاب ماندگار ماند.

فقدان آیت الله رفسنجانی ضایعه جبران ناپذیری است

ابوالفضل ابرترابی دراین خصوص اظهارداشت: ایشان یار دیرین و با وفای امام خمینی(ره) بود که برای انقلاب و نظام زحمات زیادی کشیدند و خدمات بسیاری را از خود برجای گذاشتند و فوت وی ضایعه جبران ناپذیری است.
نماینده دو دوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی در راه پیشبرد اهداف امام و نظام پیش از انقلاب و پس از آن، سختی های زیادی را متحمل شد و امام راحل نیز از وی به عنوان ثمره انقلاب نام بردند.
رییس فراکسیون حقوق بشر مجلس بیان کرد: ایشان خدمات شایسته ای را به عنوان یکی از ستون های انقلاب در مناصب اصلی نظام جمهوری اسلامی از جمله ریاست جمهوری، ریاست مجلس و ریاست مجمع تشخیص مصلحت برعهده داشت که خدمات و زحمات ایشان نباید نادیده گرفته شود.
دبیر دوم کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس دهم گفت: خداوند روحشان را شاد کند و همه مسئولان را یاری نماید تا در راه اهداف امام و انقلاب قدم برداریم.

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٠-١٣٩۵, ١۵:٣٠

   

پر مبحث ترین ها