سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فلاحت پیشه: دولت شرایط عفو ایرانی های پرونده دار ساکن آمریکا فراهم کند

در چنین شرایطی دولت جمهوری اسلامی ایران باید به وظیفه خودش عمل کند شرایط را برای پذیرای از ایرانیان و سرمایه های آنها و دفاع از حیثیت آنها فراهم کند


حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درمورد اقدام ترامپ برای ممنوعیت ورود شهروندان ایران و 6 کشور جهان به آمریکا گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران در قبال این اقدام ترامپ دارای وظایفی است که باید به این وظایف خودش در مقابل شهروندان ایرانی الاصل یا ایرانی یا دارای تابعیت مضاعف عمل کند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب(کرمانشاه) در مجلس در مصاحبه با خبرنگار عصر ایران ادامه داد: واقعیتی که شکل گرفت این است که در نوسانات سیاسی مختلف به ایرانی‌ها اثبات می شود که مهم‌ترین مامن انها وطن شان است و در جای دیگر جان و مال و حیثیت آنها آرامش و آسایشی ندارد .

این نماینده اصول‌گرای مجلس خاطر نشان کرد: اقدامی که ترامپ شکل داد اقدامی است که ممکن است در جاهای دیگر هم شکل بگیرد. مثلا در انتخابات چندسال اخیر در کشورهای مختلف اروپایی گروه‌های که دارای رفتارهای نژادی هستند رتبه اول تا سوم را آوردند و در حال حاضر نیز درامریکا چنین شرایطی شکل گرفته است و ترامپ نیز نماینده نسل نئوناسیونالیست‌های امریکایی است که آمریکا محوری را با بروز رفتارهای نژاد پرستی و آنگولا ساکسون نشان می دهد.

وی اضافه کرد: در چنین شرایطی دولت جمهوری اسلامی ایران باید به وظیفه خودش عمل کند شرایط را برای پذیرای از ایرانیان و سرمایه های آنها و دفاع از حیثیت آنها فراهم کند و حتی اگر لازم باشد این شرایط را با عفو ایرانیانی که ممکن است در ایران یک سری پرونده‌های داشته باشند فراهم شود چراکه این افراد در شرایط کنونی نیازمند حمایت کشور خودشان یعنی ایران هستند و به جای اینکه ما منتظر باشیم که سناتورهای دموکرات از اینها حمایت کنند دولت ایران باید به وظیفه خودش عمل کند.

فلاحت پیشه در پاسخ به سوالی در مورد رفتار ترامپ در قبال برجام گفت: ترامپ هیچ موافقتنامه بین المللی را پاره نمی کند بلکه موضعی که می گیرد موضعی است که در سال 1990 توسط بوش مطرح شد مبنی بر اینکه آمریکا باید موافقتنامه های بین المللی را مورد بازبینی قرار دهد و اعمال قدرت کند و ترامپ نیز بیشتر به دنبال این اعمال قدرت است که این اعمال قدرت در زمان خود اوباما نیز به اندازه کافی صورت گرفت .

وی خاطر نشان کرد:مهم این است که در این شرایط، ایران باید به گونه ای عمل کند که بقیه جهان وارد فضای تحریم فرامرزی با ایران نشوند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١١-١٣٩۵, ١٢:۵٠

   

پر مبحث ترین ها