سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنگوی جبهه رهبروان خط امام و رهبری در گفتگو با ۱۹دی:

پیامد رنگ عوض کردن رسانه، منفور شدن است

رسانه آزاد سلامت جامعه را تضمین می کند و باید در هر شرایطی راه درست را پیش گیرد و در اولویت های خود تغییر ایجاد نکند.

فاطمه محمدی

۱۹دی: سخنگوی جبهه رهبروان خط امام و رهبری معتقد است رسانه ای که در شرایط مختلف رنگ عوض کند منفور مخاطبان خود می شود.

سید کمال الدین سجادی در گفت وگو با خبرنگار ۱۹دی در خصوص آزادی و شفافیت در رسانه ها، اظهارداشت: رسانه ای که افشاگری های همراه با دروغ و تهمت داشته باشد و در زمان های مختلف تغییر موضع بدهد از چشم مردم می افتد و رسانه آگاهی بخش و دارای نقد سازنده و منعکس کننده نظرات موافق و مخالف برای مخاطب و جامعه رسانه ای دارای عظمت و قداست است.

‌وی در پاسخ به این سوال که رسانه ها چه میزان می توانند شفافیت و صداقت و عملکرد درست داشته باشند؟ عنوان کرد: رسانه ها نقش مهمی در شفافیت جامعه دارند زیرا برخی ضعف هایی که در کشور وجود دارد با مطرح کردن رسانه جلب نظر می کند که می تواند به اصلاح و حتی بهبود روش های سیاسی کمک و از سوء استفاده ها جلوگیری کند.

این استاد جامعه شناسی سیاسی تاکید کرد:‌ پوشش دادن اخباری که روشنگری داشته باشد مانند سوء‌استفاده و ضعف های کشور باعث سلامت جامعه می شود رسانه ها در این حوزه بهترین امرکنندگان به معروف و معروف سازی چیزهای نیکو هستند و می توانند نقش مهمی در بهبود مدیریت ها و حتی سیاست های کشور داشته باشند.

وی افزود:‌ سوء استفاده ها از صندوق ذخیره فرهنگیان، حقوق های نجومی و موارد بسیاری بود که اگر رسانه ها نبودند و به آن دامن نمی زدند هیچ کس متوجه نمی شد زمانی که مردم متوجه و آگاه شوند مسئولان نیز مجبور به اصلاح و اقدام می شوند.

سخنگوی جبهه رهبروان خط امام و رهبری تصریح کرد: رسانه ها در راستای بهبود کارها نظام هستند و برای رسیدن به این هدف خبرنگاران باید بتوانند مطالب خود را آزادانه و با رعایت اصول و چارچوب حرفه خبرنگاری بیان کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این که احزاب چه وطیفه ای دارند؟ عنوان کرد:‌ احزاب باید تولیدگنندگان اندیشه سیاسی باشند و با روشنگری و تشویق مردم به مشارکت بیشتر تلاش کنند و برای کشور در ابعاد سیاسی، اقتصادی فرهنگی و اجتماعی برنامه داشته باشند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠١-١٣٩۶, ١٠:۵۶

   

پر مبحث ترین ها