سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد؛

کاندیداها مردم را امیدوار کنند/ مشکلات کشور تنها اقتصادی نیست

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: کاندیداها نباید حجم مشکلات را به گونه‌ای عنوان کنند که در مردم این‌گونه تفکر ایجاد شود که به آینده امیدی نیست.

 آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در درس خارج فقه که در مسجد اعظم قم برگزار شد به روز معلم و سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری اشاره و بیان کرد: من مطالعه آثار ایشان را با اطمینان خاطر به دیگران پیشنهاد می‌دهم.

وی در ادامه به در پیش بودن انتخابات اشاره و ضمن گوشزد کردن نکاتی به کاندیداها اظهار داشت: کاندیداها در مناظرات و برنامه‌ها باید مردم را نسبت به آینده امیدوار کنند نه مأیوس.

این استاد برجسته حوزه با تأکید بر اینکه امید، چرخ‌های اجتماع را به حرکت در می‌آورد بیان کرد: نباید حجم مشکلات را زیاد عنوان کرد که در مردم این‌گونه تفکر ایجاد شود که به آینده امیدی نیست. زیرا یأس از آینده موجب بیکار ی و فرار از مسئولیت‌ها می‌شود.

وی در ادامه تأکید کرد: کاندیداها اگر انتقادی هم از یکدیگر دارند در ابتدا کارهای مثبت و خوب را عنوان کنند و بعد از آن انتقاد داشته باشند و به عنوان مثال باید بگویند چنین اقدامی خوبی صورت گرفته و این اقدام هم باید انجام شود.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: نکته دیگری که مورد غفلت قرار گرفته این است که همه مشکلات را به مسائل اقتصادی نسبت می‌دهند در حالی که اینگونه نیست و پرونده‌های قضایی نشان می‌دهد که مشکلات دیگری همچون مسائل اخلاقی و طلاق و امثال اینها هم در جامعه وجود دارد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که انتخابات خوب و دشمن شکن برگزار شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٢-١٣٩۶, ١٢:۴۶

   

پر مبحث ترین ها