سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عملکرد روحانی از دید 24 نماینده مجلس

ضعف اصولگرایان باعث انتخاب روحانی می شود

نماینده های مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار 19دی به دلیل حمایت خود از رییس جمهور فعلی پرداختند.

فاطمه محمدی

۲۴ نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار ۱۹دی با اذعان وجود مشکلات در همه دولت و در این دولت به عملکرد مثبت دکتر روحانی اشاره کردند و دلیل حمایت از وی را تشریح کردند که در ادامه می آید:

طرف مقابل دولت برنامه اثباتی ندارد

حشمت الله فلاحت پیشه یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ومنتخب مردم اسلام آباد غرب در سه دوره مجلس اظهارداشت: در میان کسانی که وارد عرصه رقابت شدند، جریان دولت منسجم تر شکل گرفته و در حالت دفاع قرار دارند و جریان منتقد دچار آشفتگی است و تاکنون «نه» به روحانی را برای خود تعریف کرده اند اما در زمینه اثباتی نتوانستند برنامه ای را ارائه دهند که این ضعف جریان مقابل روحانی را می رساند.

پیش از دولت روحانی گلوگاه ملت و دولت در دستان دشمنان بود

سهیلا جلودارزاده اظهارداشت: وقتی دولت اداره امور کشور را به عهده گرفت با خزانه خالی مواجه شد با تلاش زیاد توانست وضعیت کشور را حفظ کند از آن لحظه به بعد از وضع موجود بدتر ندیدیم.

نماینده مردم تهران ادامه داد: تشنجات بین المللی ایجاد شده بود، تحریم ها قوت گرفته بود و در واقع گلوگاه ملت و دولت در دستان دشمنان ما بود

دولت یازدهم در بحث ایجاد آرامش در جامعه مثبت عمل کرد

محمود صادقی نماینده مردم تهران بیان کرد: آقای روحانی در شرایط بحرانی دولت را در دست گرفت در بحث ایجاد آرامش در جامعه و در عرصه اقتصاد در حوزه های کاهش تورم، به ثبات نسبی رساندن تورم، ثبات نرخ ارز و رفتن به سمت تک نرخی کردن ارز، گشایش روابط خارجی و خروج از تحریم ها عرصه هایی است که دولت موفق و پیروزمندانه ظاهر شده است.

آمارها از پیش بودن روحانی حکایت دارد

عبدالکریم حسین زاده نایب رئیس فراکسیون امید با بیان این که آمارها از پیش بودن روحانی حکایت دارد، اظهارداشت: کسی که احساس تکلیف و مسئولیت کرده که خود را به عنوان نامزد ریاست جمهوری به مردم معرفی کند باید از یک سال پیش برنامه های خود را به مردم عرضه می کرد، نمی شود یک شبه و به صورت اتفاقی تصمیم گرفت؛ من فکر می کنم در میان نامزدهای موجود تنها کسی که این ظرفیت را لحاظ کرده آقای روحانی باشد.

رشد ١٠٠ درصدي حقوق معلمان در دولت روحانی محقق شد

سیده فاطمه حسینی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با بیان این که عمده مطالبات فرهنگيان در دولت روحاني به روز پرداخت شده، بیان کرد: در دولت تدبير واميد شاهد رشد ١٠٠ درصدي حقوق معلمان در طول چهار سال و افزايش چشمگير عملكرد بودجه عمراني بوديم.

اشتغال زنان ۶۸ درصد رشد داشته است

پروانه سلحشوری رییس فراکسیون زنان مجلس هم با بیان این که درایت و تدبیر آقای روحانی انتخاب معاون اول توانمند بود، گفت: آمار گوياي اين است كه اشتغال زنان ۶۸ درصد رشد داشته است.

سرمایه گذاری در دولت یازدهم سه برابر شد

رمضانعلی سبحانی فر نیز با بیان این که برخی قطعنامه های صادره از سوی سازمان ملل متحد و شورای امنیت را کاغذ پاره می خواندند که سبب تحمیل تحریم های مختلف اقتصادی علیه ایران شد، اظهارداشت: پرداخت ۱۶۰ هزار میلیارد ريال تسهیلات به ۲۳ هزار واحد صنعتی، رشد ۴،۶ درصدی بخش صنعت، از مهمترین اقدامات دولت یازدهم برای رونق بخش صنعت است.

نماينده مردم سبزوار با بیان این که در دولت يازدهم میزان سرمایه گذاری در ایران به بیش از سه برابر افزایش یافت، ادامه داد: امروز با تلاش دولت یازدهم، ايران به عنوان کشوری امن و تاثیرگذار در منطقه و جهان شناخته مي شود.

دولت یازدهم رشد اقتصادی کشور را از منفی به مثبت رساند

محمد کاظمی نماينده مردم ملاير هم با بیان این که روحاني دولت را با خزانه خالی تحویل گرفت، بیان کرد: با تلاش و تدبیر دولت یازدهم رشد اقتصادی کشور از منفی به مثبت رسید.

دولت یازدهم حرکت رو به جلو و متوازنی داشت

مهدی شیخ نیز با بیان این که دولت یازدهم حرکت رو به جلو و متوازنی داشت، گفت: دولت تلاش کرد کشور را به ریل اصلی خود بازگرداند.

نماينده مردم تهران ادامه داد: این دولت به فرامین رهبری پایبند است و در حرکت به سمت تحقق مطالبات مردمی گام برمي دارد.

برجام برای تمام دولت روحانی کافی است

محمد رضا عارف نیز در این باره گفت: اگر دولت روحانی در این چهار سال فقط به برجام به عنوان پیروزی ملت رسیده باشد برای کل دوره کفایت می‌کند.

رییس فراكسيون اميد گفت: در این دولت گام ها با عقلانیت و تدبیر برداشته و در زمینه بهداشت و سیاست خارجه دستاوردهای خوبی داشته اشت.

دستاوردهای دولت چشمگیر بود

محمدرضا تابش نماینده مردم یزد هم گفت: دستاوردهای دولت در بخش سیاست خارجی، ثبات اقتصادی، کنترل تورم، آرامش اجتماعی مهم و چشمگیر بود.

برجام ترامپ را در انزوا قرار داد

محمد علی وکیلی عضو هیات رییسه مجلس نیز اظهارکرد: اگر برجام نبود جهان پشت سر ترامپ چموش بود، اکنون تمام جهان در حمایت از برجام در مقابل ترامپ ایستاده‌اند و ترامپ در انزواست.

سیاست تنش زدایی از مهمترین موفقیت های دولت است

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با بیان این که در دولت روحانی نفت از126 دلار به 25 دلار رسید، اظهارکرد: دکتر روحانی در زمینه دیپلماسی خارجی، تراز واردات و صادرات و کنترل تورم خوب کار کرد؛ اشکالاتی نیز وجود دارد که امیدوارم در دوره دوم برطرف شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مهمترین موفقیت های دولت سیاست تنش زدایی بود که در گام اول موضوع مهم ایران هراسی را خنثی کرد و در مواقع بحران با تدابیری که صورت داد تنش هایی که علیه ایران در حال انجام بود را کنترل کرد.

وی با اشاره به این که دکتر ، تاکید کرد: شک ندارم که برجام به عنوان یک توافق بین المللی موفق و مهمترین نقطه قوت دولت یازدهم بخصوص در عرصه بین المللی محسوب می شود.

دولت به مسائل فرهنگی نظم داد

نصرالله پژمان‌فر رییس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم نیز در خصوص عملکرد دولت در حوزه فرهنگی با بیان این که نقاط مثبت و منفی دراین کارنامه است، گفت: دولت توانست به مسائل فرهنگی نظم بدهد و مسائل را در چارچوب خاص پیش ببرد.

مدیریت تورم نقطه قوت دولت یازدهم است

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هم با بیان این که نقاط قوت و ضعف در همه دولت ها وجود دارد، اظهارکرد: از جمله نقاط قوت در بخش اقتصاد دولت مدیریت تورم است، البته برخی بر این باور هستند که مدیریت تورم تحت تاثیرعواملی چون برجام و اقداماتی از گذشته است با این حال تاثیر آن در دولت یازدهم نمود پیدا کرده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس دهم ادامه داد: دولت همچنین در سیاست انضباطی مالی و پولی موفق عمل کرده و به خوبی توانسته در حوزه بازار پول و سرمایه کشور با هدف گذاری های مشخص هر دو بازار را مدیریت کند که به نظر بنده نقطه مثبت کارنامه دولت است.

دولت با مجلس در بخش صنعت تعامل خوبی داشت

داریوش اسماعیلی به ارزیابی عملکرد دولت در حوزه صنعت پرداخت و گفت: پایان دولت پیش هر روز درباره تورم نگرانی وجود داشت که در ابتدای کار دولت یازدهم، این دغدغه به یک ثبات رسید و بر صنایع نیز تأثیر گذاشت.

نماینده مردم خرامه و سروستان در مجلس به تعامل مثبت مجلس و با مجموعه دولت در حوزه صنایع اشاره کرد و بیان داشت: این جلسات به ثبات حوزه صنایع کمک کرد و دولت توانست به شکل جدی تری به صنایع بزرگ و اصلی بپردازد که این نکته مثبتی بود و توانست نگاه خوبی به حوزه فولاد و خودرو داشته باشد.

ارائه لایحه مناطق آزاد تجاری نشان داد دولت به فکر استان‌های دور افتاده است

محمد فیضی نیزدر یک ارزیابی از عملکرد قوه مجریه گفت: نگاه به کارنامه کاری دولت نشان می دهد قوه مجریه عملکرد قابل قبولی و قابل دفاعی داشته و به بسیاری از تعهدات خود عمل کرده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات و منتخب مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس دهم ادامه داد: با وجود کاستی ها، شاهد توجه دولت به بخش ها و استان های دور افتاده از مرکز هستیم و دولت لایحه مناطق آزاد تجاری را به مجلس ارائه کرد که نشان دهنده آن است که دولت به فکر پیشرفت و توسعه استان های برخوردار است و امیدواریم که در اجرا نیز موفقیت آمیز باشد.

دولت یازدهم آرامش و امید را در کشور حاکم کرد

محمدعلی پورمختار نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس دهم نیز در یک تحلیل از عملکرد قوه مجریه گفت: امید و آرامش نسبی حاکم در کشور و ثبات نسبی ارز و کنترل تورم را می تواند نقطه مثبت کارنامه دولت دانست با این حال انتقاداتی به قوه مجریه در بخش های چون اقتصادی وارد است چرا که نتوانست انتظارات مردم را متناسب با فضای ایجاد شده در کشور برآورده کند.

دولت یازدهم چالش بین سران قوا را برطرف کرد

حسین امیری‌خامکانی نیز با بیان این که دولت توانست با حاکم کردن فضای آرامش و رفع چالش بین قوا تاثیرات بسزایی در سیاست و رونق اقتصادی بگذارد، گفت: با ایجاد آرامش و حل چالش هسته ای کشور در فضای بین الملل، فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران توانستند با آسودگی و خیالی جمع به فعالیت اقتصادی بپردازند که تا حدودی شاهد رونق اقتصادی و کاهش تورم هستیم.

نماینده مردم زرند در مجلس دهم ادامه داد: از سوی دیگر مشکل فروش نفت برطرف شد و می توانیم بعد از رفع تحریم ها روزانه دو میلیون بشکه صادر کنیم و همین امر عامل افزایش درآمد کشور به نسبت سال های تحریم شده و برجام توانست مشکلات اقتصادی متعددی را از جمله روابط بانکی با جهان را رفع و تا حدودی مردم را به آینده امیدوار کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در اجرای فازهای پارس جنوبی، تولید گاز و تولید انرژی خورشیدی و انرژی پاک به موفقیت هایی دست پیدا کرد که لازم است در هفته دولت به آن اشاره کرد.

طرح سلامت نقطه قوت کارنامه دولت یازدهم است

محمدحسین قربانی عضوکمیسیون بهداشت نیز به بررسی کارنامه دولت در حوزه سلامت پرداخت و اظهارداشت: دولت به خوبی طرح سلامت خانواده را اجرا کرده و با همت دولت و مجلس، اعتبار لازم برای این طرح محقق شده؛ پرداخت یک درصد درآمد اجرای هدفمندی یارانه و ارزش افزوده به حوزه سلامت باعث افزایش رضایتمندی مردم در این عرصه شد.

بهبود روابط خارجی و وضعیت اقتصادی نتیجه تلاش دولت است

بهرام پارسایی با بیان اینکه دولت یازدهم را دولت موفقی می‌دانم، اظهار داشت: حسن روحانی در شرایطی دولت را تحویل گرفت که تورم، رکود و ضعف روابط خارجی به شدت دیده می شد.

وی افزود: در آن برهه از زمان هر روز قطعنامه هایی علیه کشور ما به ناحق صادر می شد که بخشی از آن ها به دلیل خصومت طرف مقابل و برخی دیگر به دلیل بی درایتی مسئولان وقت بود اما روحانی جلوی صادر شدن قطعنامه های خطرناک سازمان ملل را گرفت.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس متذکر شد: این موفقیت از لحاظ روابط خارجی و وضعیت اقتصادی نیز قابل مشاهده است.

منتخب مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه نقاط قوت دولت بیشتر از نقاط ضعف بوده، گفت: حوزه ای که کمتر پیشرفت داشته، خروج از رکود است که آن نیز دلایلی دارد.

لغو همه قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ایران موفقیت بزرگی بود

جلیل رحیمی جهان آبادی با بیان اینکه دولت یازدهم در حوزه سیاست خارجی، مسائل کلان اقتصادی و اجتماعی موفقیت هایی را داشته، اظهارداشت: عمده موفقیت های دولت روحانی در حوزه سیاست خارجی بوده و در برجام دستگاه دیپلماسی کشور توانست یکی از پیچیده ترین و امنیتی ترین پرونده های تاریخ ایران را به سرانجام برساند.

نماینده مردم تربت جام و تایباد با بیان اینکه خروج ایران از فشارهای فصل هفتم منشور و رها شدن قطعنامه های شورای امنیت اهمیت فراوانی دارد، بیان کرد: دولت یازدهم در امر تنش زدایی غرب با اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا به خوبی عمل کرده و با کاری شبیه به معجزه همه قطعنامه ها را به صورت یکجا لغو کرده است.

وی ادامه داد: دیپلماسی ایران توانست در منطقه خاورمیانه تنش زدایی کند و سوء تفاهمات را با ترکیه رفع و از ایجاد چالش اساسی با عربستان سعودی جلوگیری کند.

وی ادامه داد: دیپلماسی دولت یازدهم در خصوص آسیای مرکزی و شبه قاره هند توانست فضایی که بر علیه ایران بود را کاهش دهد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس افزود: در حوزه اقتصاد نیز دولت روحانی تورم نزدیک به ۴۰ درصد را به کمتر از ۱۰ درصد رساند و تولید نفت را که کمتر از یک میلیون بشکه بود به دو و نیم میلیون بشکه رساند

وی گفت: افزایش صادرات، ساماندهی واردات غیر ضروری و مقابله با بی برنامگی شدید مالی نیز عملکرد دولت مثبت بود که احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی از جمله اقدامات درخشان دولت بود.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم در استفاده بهینه از منابع اندک به خوبی عمل کرد، اظهارداشت: دولت توانست جامعه را از فضای دو قطبی و تنش آلودی که در دهه ۸۰ ایجاد شده بود خارج و فضائی توام با امید و آرامش را در کشور ایجاد کند.

رحیمی هنردولت را متوقف كردن قطار سرازير شده به سراشيبي تورم و تنش دانست و اظهارداشت: براي برگرداندن اين قطار به نقطه اوليه انتخاب مجدد دکترروحانی و تداوم  تفکراعتدالگرایی لازم و ضروري است.

وی با بیان این که مشكلات و تنش هاي منطقه اي زيادي داريم افزود: دولت روحاني ثابت کرد با ديپلماسي تعاملي خود توان مديريت اين شرايط حساس را دارد.

وی با بیان این که مردم تفکر اعتدال گرایی و راه صحیح مدیریت عقلانی این دولت را تنها نگذارند، گفت: اگر روحانی و دولتش هیچ کاری نکرده باشند و تنها جلوی روند نابود کننده سیاست های قبلی را متوقف کرده باشند، امروز استحقاق حمایت مجدد را دارند.

 عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس بیان کرد: کنترل تورم، خارج نمودن جامعه از فضای دو قطبی و مدیریت دقیق و عالمانه سیاست خارجی و از بین بردن اجماع جهانی علیه ایران بخشی از خدمات چهارساله دولتی است که با نفت ۳۵ تا ۵۵ دلار کشور را اداره کرد.

دولت نگاه ویژه‌ای در چارچوب حاکمیت برای حل آسیب‌های اجتماعی داشته است

جلیل مختار سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس هم دراین باره گفت: وزارت کشور نگاه ویژه ای برای حل معضلات اجتماعی داشته تا بتواند با رویکردی کارشناسانه با این معضلات مقابله کند.

نماینده مردم آبادان در مجلس تصریح کرد: امروز فرمانداری ها و استانداری ها موظف شده اند تا در شناسایی و ارائه راهکار برای معضلات اجتماعی مناطق خود نقش داشته باشند.

دولت یازدهم کشور را از مخاطرات نجات داد

علي نوبخت نماینده مردم تهران نیز اظهارداشت: دولت یازدهم کشور را از مخاطرات نجات داد، اما به جای قدردانی تخریب می کنند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٢-١٣٩۶, ١٠:٢٨

   

پر مبحث ترین ها