سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آخرین مناظره انتخاباتی از دید نماینده های مجلس:

مطالب غیرواقعی در مناظرات مطرح شد

برخی مناظره کنندگان بی سند حرف مي زدند، فقط تخریب می کردند و این تخریب ها بیشتر متوجه دولت یازدهم بود و به پرسش های ذهن مردم در مناظرات پاسخ داده نشد.

فاطمه محمدی

سه مناظره انتخاباتی شش نفره ریاست جمهوری ایران به پایان رسید و برخی نامزدها سیاه نمایی را در کشور نشان دادند که در واقع این گونه نبود؛ گویی در ساختمان شیشه ای نشسته اند و همه مردم دنیا رفتار آنان را می بینند اما آنان از فضای بیرون بی اطلاع هستند و تا توانستند برای رسیدن به قدرت بهانه به دست بیگانگان دادند برخی وعده های غیرعملی دادند و برخی تخریب کردند.

درباره سومین مناظره و دلیل حمایت از رییس جمهور فعلی نظر 10 تن از نماینده های مجلس شورای اسلامی را جویا شدیم که در ادامه می آید:

محمدرضا بادامچی با بیان این که رقبای آقای روحانی در مناظره سوم به زمین و زمان زدند، اظهارداشت: برخی مناظره کنندگان بی سند حرف مي زدند، فقط تخریب می کردند و این تخریب ها بیشتر متوجه دولت یازدهم بود و به پرسش های ذهن مردم در مناظرات پاسخ داده نشد.

نماينده مردم تهران: آقای روحانی و جهانگیری در این مناظره با سند و مدرک صحبت کردند و ای کاش شهردار تهران نیز بیشتر در مورد تخلفات شهرداری تهران صحبت و واقعیات را برای همگان روشن می کرد.

وی با بیان این که اگر در انتخابات مشارکت نکنیم مجددا پوپولیسم به کشور باز می‌گردد، تاکید کرد: برای توسعه کشور مشارکت کنیم و به افراد شناخته شده رای دهیم.

وی افزود: مردم آگاه تر از آن هستند که فریب وعده‌ها و شعارهای غیرمعقول را بخورند زیرا آقای روحانی دولت را در شرایط نابسامانی در دست گرفت و تلاش خود را برای سامان دادن به وضعیت کشور به کار گرفت.

غلامرضا تاجگردون نیز با بیان این که مطالب عنوان شده از سوی برخی نامزدها در مناظره جمعه گذشته غیرواقعی بود، گفت: زیر سؤال بردن عملکردهای مثبت دولت ازجمله کنترل تورم و طرح تحول نظام سلامت کاری غیراصولی است.

وی تاکید کرد: خدمات دولتمردان به نظام جمهوری اسلامی ایران تعلق دارد و نباید در جلوی چشمان تیزبین رسانه‌های خارجی این عملکردهای مثبت را زیر سؤال برد.

پروانه مافی هم با بیان این که کشور به شجاعت روحانی نیاز دارد، اظهارداشت: نخستین کسی که عنوان امام را برای بنیانگذار انقلاب گذاشت دکتر روحانی بود.

نماینده مردم تهران با بیان این که محصولات اقتصادی برجام را در 96 و 97 خواهیم دید، گفت: مردم نمی گذارند دستاوردهایی که سال های اخیر با زجر بدست آمده است را عده ای به تاراج ببرند.

وی ادامه داد: از مهره های دولت پیش که الان در اطراف برخی از نامزدها هستند می توانیم بفهمیم که با چه افرادی روبرو هستیم.

فریده اولاد قباد نیز اظهارکرد: كنترل  تورم 45 درصدی تنش را از جامعه دور و آرامش را به ارمغان آورد.

نماینده مردم تهران با اشاره به این که از سال 92تا 95 رشد بخش کشاورزی مثبت بوده به طوری که در تولید گندم به خود کفایی رسیدیم، گفت: فعالیت رسمی خانه احزاب نیز پس از 10 سال تعطیلی در این دولت از سر گرفته شد.

وی عنوان کرد: اشتغال مستقیم حدود 40هزار نفر در شرکت های دانش بنیان، احیای شورای عالی محیط زیست پس از هشت سال و تقویت وتجهیزات دبیرخانه به منظور اجرای قوانین محیط زیست از دستاوردهاي دولت تدبير و اميد است.

ابوالفضل سروش نیز با بیان این که افزایش مشارکت کمی مردم در انتخابات به همراه افزایش سهم خرد جمعی منجر به افزایش کیفیت نتیجه می‌شود، گفت: نماد شیطان در جامعه امروز ما، فریب کاران، سودجویان و بهره‌وران از تحریم‌ها و امثال آن هستند.

نماينده مردم تهران افزود: مشارکت پایین باعث جدا نشدن سَره از ناسَره می‌شود.

علی بختیار هم اظهارداشت: افزایش یارانه ها به نفع کشور و نظام نيست و در قانون برنامه ششم توسعه دیده نشده و کسی اختیاری ندارد که وعده سرخرمن دهد و برای مردم توقع ایجاد کند.

 نماينده مردم گلپايگان ادامه داد: هر حرفی که به وحدت کشور خدشه وارد کند، علیه نظام و مردم است و مردم هم حرف هایی که بر این وحدت خدشه وارد کند را بر نمی تابند.

محمود صادقی نیزبا بیان این که انتخابات 92، ایران را از شرایط فوق العاده خارج و همه مناسبات کشور را عادی سازی کرد، گفت: به جایی رسیده بودیم که کشورهای ضعیف نیز برای بهبود شرایط خود کمک های ایران را نمی پذیرفتند.

نماينده مردم تهران افزود: میانگین حقوق کارکنان دولت در سال 92یک میلیون و 590 هزار تومان بود که این مهم در بودجه 96 به سه میلیون و 530 هزار تومان افزایش پیدا می کند.

فاطمه سعیدی هم با بیان این که امروز آرامش و ثبات اقتصادی به طور نسبی حکمفرما شده، اظهارداشت: عده اي می خواهند ما را قطعه قطعه کنند و ما را ۴ درصد و ۹۶ درصد می خوانند.

نماینده مردم تهران افزود: روحانی باید انتخاب شود ما به عقب برنمی گردیم.

سید فرید موسوی نیز اظهارداشت: دولت روحانی رشد منفی شش درصد را به رشد مثبت 11 درصد رسانده است.

نماینده مردم تهران گفت: ‌اقتصاد کشور همچون خودرویی با سرعت 400 کیلومتر در ساعت به سمت ته دره در حال حرکت بود که دولت یازدهم با درایت و عقلانیت توانست مسیر حرکت آن را تغییر دهد.

محمدرضا تابش هم با بیان این که انتخابات خواست و رأی اکثریت مردم در یک حکومت دموکراتیک تعیین کننده است، گفت: کسی منکر گله‌های مردم و نقدهای آنها نیست و مردم حق دارند در جای خود آنها را بیان کنند.

نماینده مردم اردکان افزود: امنیت ملی به حضور مردم و مشارکت در انتخابات گره خورده و هر چقدر میزان مشارکت مردم بیشتر باشد امنیت ملی افزایش خواهد یافت.

وی با بیان این که در دولت  تدبير و اميد ترمیم سرمایه اجتماعی، با امید به آینده و بالا بردن سطح اعتماد ومشارکت انجام گرفت، اظهارکرد: در گذشته به واسطه مدیریت ضعیف به منابع انسانی و سرمایه های اجتماعی آسیب شدیدی وارد شد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٢-١٣٩۶, ١٠:۴٢

   

پر مبحث ترین ها