سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو کمیسیون امنیت ملی در گفت وگو با 19دی:

دوستداران انقلاب و رهبر باید برای موفقیت دولت تلاش کنند

آتش بیاران اختلافات میان رهبر و رییس جمهور انقلابی و ایرانی نیستند؛ هر کسی این کشور، انقلاب و رهبر را دوست دارد باید برای موفقیت دولت تلاش کند.

فاطمه محمدی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دهمین مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با 19دی در مورد القای برخی در شبکه های اجتماعی و حتی روزنامه های رسمی کشور در مورد اختلاف میان رهبری و رییس جمهور اظهارداشت: مقام معظم رهبری و آقای روحانی دو روی یک سکه هستند و هیزم بیاران اختلاف میان رهبر و رییس جمهور دوستدار آنان نیستند.

اردشیر نوریان افزود: عده ای در کشور پیرو دشمنان نظام هستند؛ این ها نه جزء ملت ایران و نه خیرخواه کشور و نه مسلمان هستند، این افراد یک نقش دارند و آن این که بین جریانات داخل نظام دائم در آتش معرکه و اختلاف بدمند و از این رهگذر منافع خود را دنبال کنند.

 وی با بیان این که دو قطبی کردن جامعه راهبرد این گروه اندک است که البته اصل این ایده تا حد زیادی مربوط به داخل نیست، گفت: یکی از طراحی های اصلی دشمنان انقلاب اسلامی برای کاهش اقتدار کشور و ضعیف کردن ساخت درونی نظام، تاکید بر راهبرد ایجاد اختلاف میان نیروهای اصیل نظام و انقلاب است.

وی ادامه داد:‌ متاسفانه برخی دوستان داخلی هم ناآگاهانه، بر اساس غفلت، تساهل و نادیده انگاشتن برخی از ضرورت های امروز جامعه ایرانی و یا خدایی نکرده برخی حب و بغض های شخصی و گروهی به این مساله دامن می زنند.

منتخب مردم شهرکرد تاکید کرد: هر شخص یا جریان و هر گروهی به آتش اختلافات هیزم بریزد و بر این آتش بدمد و موجب تشدید دوقطبی کردن و اختلاف در جامعه شود به طور قطع خیرخواه ملت ایران، نظام و انقلاب اسلامی و مقلد رهبری و دوستدار رییس جمهور هم نیست.

وی بیان کرد: آقای روحانی شخصیت برجسته نظام است و از ابتدای انقلاب تاکنون در عالی ترین سطوح سیاسی و امنیتی کشور مسئولیت های بلند پایه داشته و جزء افراد مورد وثوق سران نظام و بزرگان کشور بوده و با تمام توان تلاش می کند چرخه اقتصاد کشور را به نظام جهانی متصل کند و از این رهگذر دنبال جذب سرمایه و اصلاح  اقتصاد و معیشت مردم است.

وی با بیان این مطلب که هر کسی این کشور، انقلاب و رهبر را دوست دارد باید برای موفقیت دولت تلاش کند، اظهارداشت: آتش بیاران اختلافات میان رهبر و رییس جمهور انقلابی و ایرانی نیستند بلکه حاشیه سازانی هستند که دوستدار کشور نیستند.

نوریان گفت: هر جریان و گروهی که به دنبال حاشیه سازی از صحبت های رهبر و رییس جمهور باشد و حرف هایی که اقتضای این زمان و دوره ای که ما در آن زندگی می کنیم نیست را بیان کند کشور، رهبر و رییس جمهور را دوست ندارد.

وی تصریح کرد: بایستی سران قوا و کسانی که چشم امید مردم به آنان دوخته شده با تدبیر و دوراندیشی در جهت تفاهم و حل مسائل کشور تلاش کنند که این راه درست خدمت به مردم است.

وی با تاکید بر این که ‌حفظ پایه ها و ستون های اصلی نظام اولویت است، گفت: مقام معظم رهبری ستون میان این خیمه است و هر کسی به این خیمه تعرض داشته باشد به انقلاب، اصل نظام و به دین دیانت و اعتقادات پشت پا زده است.

 عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان این که مردم و مسئولان باید هوشیار باشند، گفت: نباید فریفته این افراد شد و نخبگان، صاحبان قلم و تریبون داران باید دقت کنند که اقتضای جامعه ما با این همه گرفتاری ها حفظ وحدت مردم، حل مشکلات اولویت دار از قبیل بیکاری، اشتغال، کاهش تورم و رونق تولید، حفظ کیان مردم و انقلاب اسلامی است وهر کسی که از این اصول اساسی فاصله بگیرد از اصل نظام فاصله گرفته است.

 

وی با تاکید بر این که وحدت نیازمند پایبندی به اخلاق است، ادامه داد: وحدت با شعار حاصل نمی شود بلکه راهکار عملی می خواهد که از جمله این راهکارها تمسک و پایبندی به اخلاق در اظهارنظرها، پایبندی به اصول و ارزش های نظام و انقلاب، حفظ اقتدار ملی و حفظ امنیت کشور است که اگر همه به این مولفه ها پایبند باشند این موضوع ها حل می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نباید کنترل بیشتری بر شبکه های اجتماعی و حتی رسمی در این زمینه داشت؟ گفت: این نماینده خانه ملت گفت:‌ مسیر جریان اطلاعات را با سیم خاردار نمی توان کنترل و غلیان افکار جوانان امروز را نمی توان با انسداد درست کرد بلکه باید کنترل و مدیریت کرد.

این نماینده مجلس با بیان این که نیازمند قانون جامع مدیریت شبکه های اجتماعی هستیم، بیان داشت: شبکه های اجتماعی یک بستر است که می تواند به عنوان تهدید یا فرصت باشد و این بستگی به مسیریابی و ایجاد زیرساخت ها دارد و باید از این بستر برای ترویج اخلاق و ارزش های نظام استفاده شود و محقق شدن این امر مدیریت، تدبیر و برنامه های راهبردی می خواهد که متاسفانه ایران در این زمینه خلاء زیادی دارد.

وی با اشاره به این که همه صاحبان قلم و مسئولان برای جمهوری اسلامی که ثمره هزاران خون شهید است باید تلاش کنند عنوان داشت: به تعبیر امیرالمومنین(ع) سمت ها عرصه های آزمایش است با این دید باید نگاه کرد و دل در گرو رهبر و انقلاب داشت زیرا آینده مملکت و جوانان و کودکان در گرو عمل درست و تصمیم به موقع امروز ما است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۴-١٣٩۶, ٠٨:۵٩

   

پر مبحث ترین ها