سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با 19دی:

تبعیض، بستر را برای فساد فراهم کرده است

نبود برخورد جدی با فساد آن را نهادینه کرده و برخورد با عاملان پرونده های بزرگ، فساد را ریشه کن می کند.

فاطمه محمدی

19دی: عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی معتقد است تبعیض در برخورد، بستر را برای فساد فراهم می آورد و کارآمدی نظام را تحت تاثیر قرار می دهد.  

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار 19دی اظهارداشت: عوامل مختلفی در ایجاد فساد گسترده در کشور دخیل است که زیرپا گذاشتن قانون، تملق، رودربایستی، ملاحظه های سیاسی و تبعیض از مهمترین آن ها است.

منتخب مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چرا در یک کشور اسلامی باید شاهد فساد درحجم گسترده باشیم؟ گفت: زیرا برخورد نکردن با فساد در همه موارد، آن را نهادینه کرده است.

 وی ادامه داد: اگر با دولتمردان قبلی که پرونده های بزرگ فساد دارند، برخورد شد؟ به عنوان مثال چطور فرمانده نیروی انتظامی انفصال از خدمت را خریداری می کند و رییس جمهور وقت ما هیچ پاسخگویی در قبال آن ندارد؟؛ فرمانده نیروی انتظامی که نفت فروش نبود؛ حتما کسی به او دستور یا مجوز داده بود.

وی تاکید کرد: وقتی با همه ارکان نظام برخورد نشود و استثنا قائل شوند بستر را برای فسادهای آینده فراهم می کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: تبعیت نکردن از قانون و درست اجرا نشدن آن و جایگزینی فرهنگ قانون شکنی سبب شده که کارآمدی نظام جمهوری اسلامی با مشکل مواجه شود که برطرف نشدن این مشکل، تبعات ناگواری خواهد داشت و برای کارآمدشدن نظام باید عمل به قانون مبنای کار همه باشد.

وی عنوان کرد: اگر از ابتدای انقلاب همان گونه که در شرع و دین ما هم هست قانون فصل الخطاب بود و عمل به آن را نهادینه می کردیم دچار این مشکلات نبودیم.

وی با اشاره به فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری، بیان کرد: بسیار واضح و مسلم و اظهر من الشمس بود که رهبری نظام فرمان خلاف قانون نمی دهند و آتش به اختیار زمانی است که فرد احساس کند دین در خطر است و طبق ضرورت باید یک اقدام فرهنگی و سریع انجام شود اما تعابیری از آن داشتند که مسبب برخی مشکلات شد.

نماینده دو دوره ای مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای قانون بسیاری از مشکلات کشور را برطرف می سازد و مردم روی نظر و عقیده خودشان نباید قانون را زیرپا بگذارند.

وی اظهارکرد: مساله کارآمدی به مدیریت هم برمی گردد و اگر ما قانون را حاکم می کردیم مدیران ما هم قانونمند می شدند و مبارزه با فساد به صورت اساسی انجام می شد.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۴-١٣٩۶, ٠٩:٣١

   

پر مبحث ترین ها