سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با 19دی:

تبعیض، بستر را برای فساد فراهم کرده است

نبود برخورد جدی با فساد آن را نهادینه کرده و برخورد با عاملان پرونده های بزرگ، فساد را ریشه کن می کند.

فاطمه محمدی

19دی: عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی معتقد است تبعیض در برخورد، بستر را برای فساد فراهم می آورد و کارآمدی نظام را تحت تاثیر قرار می دهد.  

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار 19دی اظهارداشت: عوامل مختلفی در ایجاد فساد گسترده در کشور دخیل است که زیرپا گذاشتن قانون، تملق، رودربایستی، ملاحضه های سیاسی و تبعیض از مهمترین آن ها است.

منتخب مردم رشت در مجلس شوراسلامی در پاسخ به این سوال که چرا در یک کشور اسلامی باید شاهد فساد درحجم گسترده باشیم؟ گفت: زیرا برخورد نکردن با فساد در همه موارد، آن را نهادینه کرده است.

 وی ادامه داد: اگر با دولتمردان قبلی که پرونده های بزرگ فساد دارند، برخورد شد؟ به عنوان مثال چطور فرمانده نیروی انتظامی انفصال از خدمت را خریداری می کند و رییس جمهور وقت ما هیچ پاسخگویی در قبال آن ندارد؟؛ فرمانده نیروی انتظامی که نفت فروش نبود؛ حتما کسی به او دستور یا مجوز داده بود.

وی تاکید کرد: وقتی با همه ارکان نظام برخورد نشود و استثنا قائل شوند بستر را برای فسادهای آینده فراهم می کنند.

جعفرزاده تصریح کرد: تبعیت نکردن از قانون و درست اجرا نشدن آن و جایگزینی فرهنگ قانون شکنی سبب شده که کارآمدی نظام جمهوری اسلامی با مشکل مواجه شود که برطرف نشدن این مشکل، تبعات ناگواری خواهد داشت و برای کارآمدشدن نظام باید عمل به قانون مبنای کار همه باشد.

وی عنوان کرد: اگر از ابتدای انقلاب همان گونه که در شرع و دین ما هم هست قانون فصل الخطاب بود و عمل به آن را نهادینه می کردیم دچار این مشکلات نبودیم.

وی با اشاره به فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری، بیان کرد: بسیار واضح و مسلم و اظهر من الشمس بود که رهبری نظام فرمان خلاف قانون نمی دهند و آتش به اختیار زمانی است که فرد احساس کند دین در خطر است و طبق ضرورت باید یک اقدام فرهنگی و سریع انجام شود اما تعابیری از آن داشتند که مسبب برخی مشکلات شد.

نماینده دو دوره ای مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای قانون بسیاری از مشکلات کشور را برطرف می سازد و مردم روی نظر و عقیده خودشان نباید قانون را زیرپا بگذارند.

وی اظهارکرد: مساله کارآمدی به مدیریت هم برمی گردد و اگر ما قانون را حاکم می کردیم مدیران ما هم قانونمند می شدند و مبارزه با فساد به صورت اساسی انجام می شد.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠۴-١٣٩۶, ٠٩:٣١

   

پر مبحث ترین ها