سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنگوی کمیسیون اصل 90 در گفت وگو با 19دی:

دود دودستگی و نفاق در چشم همه مردم می رود

تفرقه افکنان، دشمنان اصلی مردم و نظام هستند و دود دودستگی و نفاق در چشم همه مردم می رود.

فاطمه محمدی

19دی: سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شو.رای اسلامی معتقد است با توجه به شرایط منطقه نیازمند وحدت حداکثری هستیم اما منفعت طلبان در صدد ایجاد دودستگی در کشور هستند.

بهرام پارسایی در گفت وگو با خبرنگار 19دی در مورد برخی اظهارنظرها که گویی مقام معظم رهبری را در برابر رییس جمهور قرار می دهند و بر دودستگی ها دامن می زنند، گفت: به طور کلی دو قطبی کردن جامعه به نفع جامعه و حاکمیت نیست و افرادی که به این مسائل دامن می زنند اهداف یا منافعی دارند و برخی به این دلیل که حالا آن را از دست داده اند و راه جبران آن را در دوقطبی کردن جامعه به هر قیمتی می دانند.  

وی با بیان این که منفعت طلبان عامل دودستگی در جامعه هستند، عنوان کرد: این افراد اهداف یا منافعی دارند که این کار را انجام می دهند شاید کسانی احساس می کنند که مردم رویکردی خلاف آنان در پیش گرفتند و روی صندوق رای و جمهوریت و دمکراسی نمی توانند به جایگاه قبلی برگردند بهترین راه را ایجاد نفاق و دستگی در جامعه می دانند.

وی با تاکید بر این که تفرقه افکنان، دشمنان اصلی مردم، کشور و نظام هستند، گفت: رفتارهای تفرقه آمیز با شعارهای برخی که دم از حفظ نظام و کشور می زنند کاملا متفاوت است؛ باید همه متولیان و مسئولانی که می توانند جلوگیری کنند از این رفتارها سکوت نکنند و وارد عرصه شوند.

سخنگوی فراکسیون امید با بیان این که برخی به دلیل منافع شخصی کشور را دچار بحران می کنند، بیان کرد: سزاوار نیست که به خاطر منافع باندی، جناحی و شخصی مردم را به جان هم انداخته و در کشور شکاف ایجاد کنیم آن هم در برهه ای که خاورمیانه و کشورهای اطراف ما در آتش نفاق و دودستگی می سوزند ایران حداکثر نیاز به اتحاد، انسجام و همدلی را داریم.

وی اظهارداشت: این که برخی رهبر و شخص دوم مملکت را در مقابل هم قرار دهند به نفع رهبر، روحانی و ملت نیست.

وی در پاسخ به این سوال که تبعات این رفتار چیست؟ گفت: این اقدامات وحدت را از بین می برد و با نفاقی که در کشورهای همسایه ایران و آتش جنگی که در منطقه وجود دارد ما باید به وحدت داخلی اهمیت ویژه دهیم.

 منتخب مردم شیراز در دهمین مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: متاسفانه کشور ما به دلیل سوء مدیریت های گذشته دچار بحران های اشتغال، اقتصاد، آب و مشکلات اجتماعی است و جایی دیگر برای دامن زدن به اختلاف و شکاف وجود ندارد و کسانی که این کار را می کنند خواسته یا ناخواسته مملکت و مردم را به سمت پرتگاه نفاق، دودستگی و شکاف و مشکلاتی که در کشورهای دیگر در جریان است سوق می دهند.

وی ادامه داد:‌ این افراد باید از این اقدامات دست بردارند زیرا دود دودستگی و نفاق در چشم همه مردم می رود.

وی با بیان این که آقای روحانی تاکنون نشان دادند که با رهبری تعامل خوبی دارند، افزود: ایشان باید با رفتار و گفتار خود اجازه ندهند که افرادی به دوقطبی میان آنان دامن بزنند و میان دو رکن اساسی نظام فاصله ایجاد کنند.

پارسایی تصریح کرد: اگر رییس جمهور مسیر اهداف خود را درجلسه ای با رهبری مشخص کنند و توضیح دهند برای رسیدن به این اهداف چه ملزوماتی را نیاز دارند بدون شک رهبری هم حمایت می کنند و اجازه نخواهند داد تا دیگران وارد میدان شده و باعث شکاف در جامعه شوند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال آیت الله خامنه ای به جریانی که تفسیر متفاوتی از آتش به اختیار داشتند این تذکر را دادند که منظورشان چه بوده است و این تفسیر وحدت بیشتر را ایجاد کرد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠۴-١٣٩۶, ١٠:۴٠

   

پر مبحث ترین ها