سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روزنامه جمهوری اسلامی: هيچکس حق ندارد سخني بگويد که بوي جنگ افروزي از آن به مشام برسد

چنين افرادي بايد بدانند که در زمين آمريکا و رژيم صهيونيستي بازي مي‌کنند

 

 

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: اصلي‌ترين محور حوادث جديد لبنان و استعفاي سعد حريري نخست‌وزير اين کشور در رياض، توطئه خطرناکي است که آمريکا و رژيم صهيونيستي براي منطقه طراحي کرده‌اند و مي‌خواهند عربستان را وارد جنگ ديگري کنند.

صحنه لبنان اگر دچار کشمکش‌هاي سياسي و يا حتي درگيري‌هاي خونين طوايف هم شود، هدف اصلي توطئه آمريکا و صهيونيست‌ها قطعاً فقط اين نيست، بلکه مي‌خواهند آشوب در لبنان را مقدمه‌اي براي برافروختن يک جنگ نيابتي ديگر کنندو عربستان را براي حمله به ايران تحريک و تحريص نمايند. آمريکا و صهيونيست‌ها اکنون که خود را در توطئه بحران تروريستي در سوريه و عراق ناکام مي‌بينند، درصدد برآمده‌اند انتقام اين شکست را از حزب‌الله در لبنان و از ايران با برافروختن آتش يک جنگ توسط عربستان بگيرند.

اينکه افرادي بر طبل جنگ مي‌کوبند يا رجز «هل من مبارز» بر زبان و قلم جاري مي‌کنند، دانسته يا ندانسته در دام توطئه آمريکا و صهيونيست‌ها گرفتار آمده‌اند کما اينکه خود سعد حريري هم در دام چنين توطئه‌اي افتاده و ديکته‌اي را در رياض خوانده که ديگران به دستش داده‌اند. مسئولان نظام جمهوري اسلامي بارها با صراحت اعلام کرده‌اند که خواهان جنگ با هيچ کشوري نيستند هر چند همواره آماده دفاع از کشور و نظام و ملت هستند و هر تجاوزي را قاطعانه سرکوب خواهند کرد. براساس همين سياست، هيچکس حق ندارد سخني بگويد يا مطلبي بنويسد که از آن بوي جنگ افروزي به مشام برسد. چنين افرادي بايد بدانند که در زمين آمريکا و رژيم صهيونيستي بازي مي‌کنند.

برافروختن آتش يک جنگ جديد در منطقه بهيچوجه با مصالح ملت‌هاي منطقه منطبق نيست و صرفاً به منافع آمريکا و رژيم صهيونيستي کمک خواهد کرد. زمامداران بي‌تجربه عربستان نيز متوجه نيستند که با سخنان و رفتارهاي غيرعادي خود درحال ضربه زدن به خود و سوزاندن ريشه دربار سعودي هستند. آمريکا و صهيونيست‌ها خيرخواه هيچيک از ملت‌ها و دولت‌هاي منطقه نيستند و مي‌خواهند با آلوده کردن هرچه بيشتر دولتمردان سعودي به خون ريزي و جنگ، هرچه زودتر خاندان آل سعود را از قدرت دور کنند و مهره‌هاي مورد نظر خود را بر سر کار بياورند.
در شرايط کنوني، به تحولات پرشتاب دربار سعودي بايد با ديد عميق‌تري نگريست. اين يک زلزله سياسي عظيم و پردامنه است که به نظر مي‌رسد پيشدستي سلمان و فرزندش براي کوتاه کردن دست مخالفين و رقباي خود درون دربار سعودي با شتاب فزاينده‌اي سازماندهي شده و قطعاً پس لرزه‌هاي فراواني را به دنبال خواهد داشت که شايد حتي موجوديت آل سعود را نيز به کام خود بکشاند چرا که سلمان و فرزندش قطعاً بيش از شاهزادگان و مقامات حاشيه‌اي به خاطر ناکامي‌ها و شکست‌هاي تحقيرآميز عربستان بايد پاسخگو باشند.
مدتها بود جنگ قدرت درون دربار سعودي با حواشي گسترده‌اي در خارج نيز منعکس مي‌شد و انتظار مي‌رفت سلمان و فرزندش عليه ديگران به چنين کودتاي سياسي متوسل شوند. زنجيره حوادث اخير از جمله ناکامي آمريکا، رژيم صهيونيستي و ارتجاع عرب در حفظ اجماع 54 کشور عربي و اسلامي عليه ايران، شکست مطلق در پرونده داعش در سوريه و عراق، پيامدهاي جنگ يمن و حمله موشکي ارتش يمن به فرودگاه رياض، حيثيتي براي آل سعود باقي نگذاشته است. درست در چنين وضعيتي است که آمريکا و رژيم صهيونيستي به راه‌اندازي جنگ جديدي نياز دارند تا بتوانند شکست‌هاي سنگين خود را جبران کنند. اکنون که آنها دولتمردان تازه کار عربستان را ابزار مناسبي براي اجراي توطئه خود يافته‌اند و درصدد به راه انداختن يک جنگ نيابتي ديگر توسط دربار سعودي هستند، همه بايد با هوشياري و خودداري از کوبيدن بر طبل جنگ، منطقه را آرام و امن نگهدارند و از اين طريق توطئه جديد آمريکا و صهيونيست‌ها را خنثي کنند.

 
 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٨-١٣٩۶, ١٠:۴٣

   

پر مبحث ترین ها