سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جعفرزاده ایمن آبادی درخصوص استیضاح وزیر کار می گوید:

عجیب‌ترین استیضاح‌ تاریخ جمهوری اسلامی رقم خورد

مردم تحمل شنیدن اختلاس، روابط ناسالم و رانت را ندارند و این بگم‌بگم‌هایی که از بد‌اخلاقی‌های هشت سال گذشته نشات می‌گیرد مشکلات را بزرگتر می‌کند.


‍ ۱۹دی:‌جلسه صبح مجلس به استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اختصاص داشت و مخالفان وزیر آغازگر این استیضاح بودند در پایان نیز نمایندگان با ۱۲۹ رای، با ادامه کار علی ربیعی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موافقت نکردند و نهایتا کار ربیعی در وزارت کار پایان یافت اما حواشی ایجاد شده در این استیضاح با دیگر جلسات تفاوت‌های بسیاری داشت.
جلسه استیضاح ربیعی با جنجال آغاز شد و با بغض وزیر ادامه یافت و با حاشیه تمام شد. پای فرزندان و خانواده نمایندگان هم به صحن علنی کشیده شد تا یکی از عجیب‌ترین استیضاح‌های تاریخ جمهوری اسلامی در روز چهارشنبه رقم بخورد.
نایب رییس فراکسیون مسقلین مجلس به حاشیه‌های این جلسه اشاره کرد و گفت: شرایط خوبی در مجلس نبود و متاسفانه بداخلاقی به اعضای حاکمیت هم سرایت کرده؛ به طوریکه اتهام زدن بدون سند به دیگران این روزها تبدیل به هنر شده است. زمانی که آقای پورابراهیمی در مورد دختر آقای پزشکیان در شرکت پتروشیمی جم سوال پرسید، آقای پزشکیان به آن پاسخ داد و همین مسئله باعث ایجاد تنش در مجلس شد.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی افزود: گویا قرار است از این به بعد هیچ کس با هیچ کس در ارتباط نباشد و هرنوع همکاری باید زیر نظر آقایان باشد تا از انگشت اتهام دور بماند اما نکته مهم این است که مردم تحمل شنیدن اختلاس، روابط ناسالم و رانت را ندارند و این بگم‌بگم‌هایی که از بد‌اخلاقی‌های هشت سال گذشته نشات می‌گیرد مشکلات را بزرگتر می‌کند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر کسی اسنادی علیه دیگری دارد، باید آن را در اختیار قوه قضاییه دهد نه آنکه از تریبون مجلس بدون استناد به هیچ اسنادی به دیگران تهمت‌زنی کند.
وی در پاسخ به این سوال که چرا ابتدای جلسه نظر مجلس عوض شد و بخشی از جلسه غیرعلنی برگزار شد، گفت: مجلس غیرعلنی اعلام شد چرا که رییس مجلس پیش‌بینی می‌کردند موضوعاتی حساس بیان شود که ممکن است تبعات زیادی داشته باشد. اتفاقا خوب شد این اتفاق افتاد وگرنه مشخص نبود جو مجلس قابل کنترل بود یا خیر.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به اینکه چرا ابتدای جلسه برخی نمایندگان حاضر نبودند پشت تریبون قرار بگیرند، گفت: چنین افرادی وقار مجلس را از بین می‌برند و اینکه  نماینده‌ای اسمش در اسم موافقان استیضاح باشد و بعدا به دلالیل نامعلومی پا پس بکشد کار سخیفی است و احتمال می‌رود معاملاتی میان آنها با ربیعی یا نزدیکانش اتفاق افتاده باشد یا با گرفتن امتیازهایی از آنان، عقب‌نشینی را ترجیح داده باشند.
نماینده مردم رشت در پاسخ به اینکه چقدر احتمال پرداخت رشوه در ماجرای استیضاح وجود دارد، گفت: هرکسی که عنوان کرده نماینده‌ای رشوه دریافت کرده، باید ادعای خود را ثابت کند، در غیر این‌صورت نمایندگان علیه این ادعا شکایت می‌کنند.
ایمن آبادی از وجود لابی در این مسئله خبر داد و گفت: لابی به معنای مذاکره و صحبت کردن است اما میان لابی سالم و ناسالم تفاوت‌های زیادی وجود دارد و امیدواریم کسانی که استیضاح خود را پس گرفتتند، جزو لابی‌های ناسالم نبوده باشند وگرنه خود را در خطر بزرگی قرار داده‌‎اند. 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠۵-١٣٩٧, ٠٩:۴٢

   

پر مبحث ترین ها