سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هیلاری کلینتون:

برای متقاعد کردن چین در مورد ایران خیلی تلاش کردیم

در مورد موضوعات استراتژیک، ما بسیار شدید کار کردیم تا برای تحمیل تحریم به ایران و کرۀ شمالی با چینی‌ها راهی بیابیم. این برای آن‌ها در هیچ‌یک از موارد ساده نبود؛ چراکه در گذشته قسمت عمده‌ای از انرژی‌شان را از ایران تأمین می‌کردند و با کرۀ شمالی نیز هم‌مرز هستند.

در آستانۀ سفر رییس جمهور چین به آمریکا، هیلاری کلینتون در مورد روابط دو کشور با شبکۀ «ان.بی.سی.» گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از وب‌سایت وزارت خارجۀ آمریکا «هیلاری کلینتون» در مورد مواجهه با دولت چین به شبکۀ «ان.بی.سی.» اظهار داشت: در مورد موضوعات استراتژیک، ما بسیار شدید کار کردیم تا برای تحمیل تحریم به ایران و کرۀ شمالی با چینی‌ها راهی بیابیم. این برای آن‌ها در هیچ‌یک از موارد ساده نبود؛ چراکه در گذشته قسمت عمده‌ای از انرژی‌شان را از ایران تأمین می‌کردند و با کرۀ شمالی نیز هم‌مرز هستند.

کلینتون افزود:ما زمان زیادی صرف کردیم تا از میان این چالش‌ها راهی بیابیم و سبک رهبری چین را تحسین می‌کنیم.
 
مصاحبه‌گر «ان.بی.سی.» در بخش دیگری از مصاحبه از وزیر خارجه آمریکا پرسید: هیچ فردی از توقف برنامۀ هسته‌ای ایران صحبت نمی‌کند. آیا یک ایران هسته‌ای اجتناب‌ناپذیر است؟

هیلاری کلینتون پاسخ داد: نه، به هیچ وجه. تصور می‌کنم آن‌چه اسراییلی‌ها در چند روز گذشته گفتند بسیار بااهمیت است، این‌که به علت تلاش‌های بین‌المللی، که ایالات متحده رهبری آن را بر عهده داشته، برنامۀ هسته‌ای ایران را به تأخیر انداخته‌ایم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١٠-١٣٨٩, ٢٠:٠۵

   

پر مبحث ترین ها