سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو کمیسیون عمران مجلس:

نبايد به دولت اجازه كلنگ‌زني داد

اولویت کمیسیون عمران در مجلس نهم تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است/نبايد بگذاريم دولت پروژه‌های جدید را کلنگ زنی کند/وزارت راه و شهرسازی درهر صورت از توان بخش خصوصی برای تکمیل پروژه‌های بزرگ در سال آینده استفاده کند.
عضو کمیسیون عمران مجلس، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی کشور را از مهم‌‌ترین اولویت‌های کمیسیون عمران مجلس نهم عنوان کرد.

مهرداد لاهوتی در گفت‌و‌گو با ایلنا با بیان اینکه اولویت کمیسیون عمران در مجلس نهم تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است، گفت: نباید بگذاریم دولت پروژه‌های جدید را کلنگ زنی کند چرا که باید به دنبال تکمیل پروژه‌های نیمه تمام باشد.

وی درباره اعتبارات حمل و نقل کشور در لایحه بودجه ۹۱ گفت: کل اعتبارات در بخش حمل و نقل کشور در سال ۹۱ حدود ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است.

لاهوتی با اشاره به اینکه این مبلغ بسیار محدود است و پاسخگوی پروژه‌های عمرانی کشور نیست، خاطرنشان کرد: این میزان اعتبار رقمی نیست که مشکلات حمل و نقل کشور را حل کند.

وی ادامه داد: در سال گذشته اختیار استفاده از چهار هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت به وزارت راه و شهرسازی داده شد اما متاسفانه این وزارتخانه از این اختیار خود به طور کامل استفاده نکرد.

لاهوتی با بیان اینکه امسال انتشار حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان برای تمام وزارتخانه‌ها در نظر گرفته شده است، گفت: البته به دنبال افزایش این میزان اعتبار برای تمامی وزارتخانه هستیم. دولت از اعتبارات سال آینده خود به طور کامل استفاده کند.

نماینده مردم لنگرود با بیان اینکه توصیه ما به وزارت راه و شهرسازی این است که از حداکثر منابع اوراق مشارکت در سال آینده برای تکمیل پروژه‌های عمرانی خود استفاده کند، اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی درهر صورت از توان بخش خصوصی برای تکمیل پروژه‌های بزرگ در سال آینده استفاده کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: نگاه وزارت راه و شهرسازی تنها به منابع محدود دولتی نباشد.

لاهوتی به عدم تحقق کل اعتبار بودجه عمرانی کشور در سال گذشته اشاره کرد و گفت: بودجه عمرانی کشور در سال گذشته ۳۵ هزار میلیارد تومان بود که تنها ۲۴ هزار میلیارد تومان از این رقم تحقق یافت این درحالی است که بودجه امسال برای بخش عمران کشور حدود ۳۸ میلیارد تومان است که حداکثر ۲۵ هزار میلیارد تومان آن تحقق می‌یابد.

عضو کمیسیون عمران مجلس در توضیح مطلب فوق افزود: این میزان اعتبار در مقایسه با پروژه‌های کشور قابل مقایسه نیست.

لاهوتی در بخش دیگری از سخنانش درباره اولویت‌های کمیسیون عمران در مجلس نهم خاطرنشان کرد: به دنبال راه حلی هستیم که پروژه‌های نیمه تمام تکمیل شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٢-١٣٩١, ١٠:٢٨

   

پر مبحث ترین ها