سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر نفت: کشورهای تحریم‌کننده نفت ایران را تحریم می‌کنیم

وزیر نفت درحالی کشورهای تحریم کننده نفت را تهدید می کند که فردا موعد آغاز تحریم های نفتی اروپا است. پیش از این نیز در زمان تصویب این تحریم در اتحادیه اروپا، وزارت نفت تحریم زودهنگام این بار از طرف ایران را برای مدتی در دستور کار قرار داد.
وزیر نفت دولت دهم تاکید کرد اگر کشوری قصد تحریم ایران اسلامی را داشته باشد یقین بدانید ایران نیز آن کشور را تحریم می‌کند.

رستم قاسمی در گفت‌و‌گو با ایلنا گفت: هر کشوری بخواهد وارد بحث تحریم علیه ما شود بدون شک ما نیز آن را مورد تحریم نفتی قرار می‌دهیم تا آنان نیز در این بخش تحریم شوند.

وی در پاسخ به سوال دیگری که آیا گرانی‌های کنونی ناشی از همین تحریم‌ها و یا نوسانات بازار نفت نیست؟ اظهارداشت: دولت برنامه‌های خوبی برای کنترل بازار در آینده نزدیک دارد که بزودی آن‌ها را اجرایی و گرانی‌ها را متوقف می‌کند.

وزیر نفت درحالی کشورهای تحریم کننده نفت را تهدید می کند که فردا موعد آغاز تحریم های نفتی اروپا است. پیش از این نیز در زمان تصویب این تحریم در اتحادیه اروپا، وزارت نفت تحریم زودهنگام این بار از طرف ایران را برای مدتی در دستور کار قرار داد که این موضوع افزایش قیمت نفت را نیز در آن مقطع در پی داشت.

کشورهای اروپایی به غیر از اعمال این تحریم ها فشارهایی را به خریداران آسیایی نفت ایران آورده اند تا آنها نیز به این تحریم ها پایبند بمانند هرچند که هند، چین، ژاپن و حتی کرده جنوبی بدون توجه به این فشارها همچنان به واردات نفت از ایران ادامه می دهند.

چند روز پیش که زمزمه هایی از پیوستن کره جنوبی به جمع کشورهای تحریم کننده نفت ایران به گوش رسید با واکنش سختی از سوی ایران مواجه شد. سفیر ایران در سئول بلافاصله از احتمال قطع واردات کالاهای کره ای توسط ایران خبر داد تا نشان دهد ایران در برابر این اقدامات سکوت نخواهد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠۴-١٣٩١, ٢٠:١۴

   

پر مبحث ترین ها