سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیش بینی هاشمی رفسنجانی از آینده بهزاد نبوی

گفتم اگر کنار باشد و بخواهد کار سیاسی کند، قاعدتاً مزاحمش می‌شوند و نمی‌تواند تحمل کند و می‌شود شبیه آقای [حبیب‌اله] پیمان [رهبر جنبش مسلمانان مبارز]، مگر اینکه کاملاً در جهت موافق حرکت کند که لابد چنین نظری ندارد.
نکته جالب در خاطرات سال ۶۸ هاشمی، ملاقاتی است که بین بهزاد نبوی و وی در روز بیست و یکم مرداد ماه انجام می شود و هاشمی مطلبی را در خصوص آینده سیاسی وی یادآور می شود که در نهایت بعدها تا حدودی صحت آن روشن می شود.

، "بهزاد نبوی" از جمله شخصیت های سیاسی محسوب می شد، که در ابتدای انقلاب و دولت میر حسین موسوی نقش فراوانی را بر عهده داشته است و مدت های مدیدی سمت وزیر صنایع سنگین را در دولت هاشمی بر عهده داشته است.

نکته جالب در این میان ملاقاتی است که بین بهزاد نبوی و هاشمی رفسنجانی در روز بیست و یکم مرداد ماه سال 1368 انجام می شود و هاشمی مطلبی را در خصوص آینده سیاسی بهزادنبوی به وی یادآور می شود که در نهایت بعدها تا حدودی صحت آن روشن می شود.
در خاطرات این روز آمده است:

"[حمید] میرزاده برای امور کشور آمد. درباره ساختن مدارس و فضای آموزشی و رفع مشکل نان و دارو صحبت شد. از تأخیر صدور حکمش ناراضی است. قرار شد صادر کنم و بالاخره تا ظهر صادر کردم. آقایان [حسن] حبیبی و [عبدالله] نوری و [عطاءاله] مهاجرانی نظرشان این است که تا بعد از معلوم شدن شرح وظایف تأخیر بیفتد.

آقای بهزاد نبوی آمد. از محبت‌هایم تشکر کرد و گفت می‌خواهد از کار اجرایی کنار برود و به سیاست بپردازد و شاید به مجلس برود. گفتم اگر کنار باشد و بخواهد کار سیاسی کند، قاعدتاً مزاحمش می‌شوند و نمی‌تواند تحمل کند و می‌شود شبیه آقای [حبیب‌اله] پیمان [رهبر جنبش مسلمانان مبارز]، مگر اینکه کاملاً در جهت موافق حرکت کند که لابد چنین نظری ندارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۴-١٣٩١, ٢٢:۴٨

   

پر مبحث ترین ها