سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

مجلس اجرای احکام مفسدان اقتصادی را پیگیری می‌کند

حکم دستگاه قضایی درباره پرونده فساد بزرگ مالی برای مجلس و همه ملت ایران خوشحال‌کننده بود و مفسدان اقتصادی باید بدانند در صورت عدم ترک مفاسد اقتصادی خود عاقبتی جز گرفتار شدن در دستگاه عدالت قوه قضائیه نخواهند داشت.
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تقدیر از برخورد قاطع دادستان کل کشور و قاضی‌پرونده فساد بزرگ مالی با محکومان این پرونده گفت: مجلس شورای اسلامی اجرای احکام صادره درباره مفسدان اقتصادی را تا مرحله اجرا، دنبال خواهد کرد.

الهیار ملک‌شاهی نماینده مردم کوهدشت و رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به صدور حکم اعدام برای 4 مفسد اقتصادی فساد بزرگ مالی و جوسازی رسانه‌های ضدانقلاب در همین باره، گفت: رسانه‌های ضدانقلاب تا پیش از صدور حکم اعدام، دستگاه قضایی ایران را به مماشات در برابر مفسدان اقتصادی متهم می‌کردند اما بعد از صدور حکم شجاعانه و قاطع قاضی‌پرونده رفتار خود را تغییر دادند که این رفتار متناقص رسانه های بیگانه برگرفته از سیاست‌های خصمانه صاحبان این رسانه ‌ها علیه ملت ایران است.

وی با بیان اینکه قوه‌قضائیه بر اساس قوانین داخلی کشور برای 4 محکوم فساد بزرگ مالی حکم اعدام صادر کرده است، افزود: در احکام قضایی ما تصریح شده است که هر فردی در سیستم اقتصادی کشور اخلال ایجاد کند محکوم به اعدام است لذا قاضی محترم پرونده فساد بزرگ مالی تشخیص داده است که 4 مفسد پرونده بزرگ مالی به دلیل اخلال در نظام اقتصادی کشور باید اعدام شوند.

ملک‌شاهی با بیان اینکه حکم دستگاه قضایی درباره پرونده فساد بزرگ مالی برای مجلس و همه ملت ایران خوشحال‌کننده بود، گفت: مفسدان اقتصادی باید بدانند در صورت عدم ترک مفاسد اقتصادی خود عاقبتی جز گرفتار شدن در دستگاه عدالت قوه قضائیه نخواهند داشت.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: بنده به نوبه خودم و به نمایندگی از کمیسیون قضائی مجلس از آقای اژه‌ای و قاضی ‌پرونده فساد مالی که اعتماد مردمی به قوه‌قضائیه را بازگرداند و اقتدار دستگاه قضایی را در برخورد با مفسدان ثابت کرد، تقدیر و تشکر می کنم و انتظار دارم احکام صادره بعد از تائید، اجرایی شود.

وی در پایان گفت: مجلس شورای اسلامی اجرای احکام صادره درباره مفسدان اقتصادی را تا مرحله اجرا، دنبال خواهد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۵-١٣٩١, ١۴:٣٠

   

پر مبحث ترین ها