سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امتناع از پذیرش هدیه رئیس­ جمهور توسط برخی روحانیون

با توجه به هتک حرمت علما و مراجع عالیقدر و سابقین انقلاب و یاران امام(ره) و بیت شریف حضرت امام در دوره آقای احمدی‌نژاد... از پذیرش این مبلغ خودداری می‌نمایم
جمهوری اسلامی نوشت:

بعضی از روحانیون حوزه علمیه قم از پذیرش پولی که مرکز خدمات حوزه‌های علمیه به عنوان هدیه رئیس‌جمهور به آنها، به حساب آنان واریز کرده است خودداری کردند.

حجت الاسلام‌الله مراد انصاری نیا در نامه‌ای که به همین مناسبت خطاب به رئیس مرکز خدمات حوزه علمیه قم نوشته و تصویر آن را به روزنامه جمهوری اسلامی ارسال نموده آورده است: "با توجه به هتک حرمت علما و مراجع عالیقدر و سابقین انقلاب و یاران امام(ره) و بیت شریف حضرت امام در دوره آقای احمدی‌نژاد... از پذیرش این مبلغ خودداری می‌نمایم... بهترین عیدی ما زمانی است که احترام بزرگان دینی و سابقین انقلاب و یاران امام دستخوش سلیقه‌های جناحی نشود و با مدیریت صحیح و سعه صدر و همدلی شاهد به بار نشستن نهالی باشیم که به دست مبارک امام خمینی غرس شده است..." مرکز خدمات حوزه‌های علمیه روز دوشنبه هفته جاری از طریق پیامک به روحانیون و طلاب قم خبر داد که یکصد هزار تومان به حساب هر یک از آنان واریز شده و در پیام دیگری توضیح داد که این مبلغ هدیه رئیس‌جمهور می‌باشد. نویسنده نامه پرسیده است: اگر این مبلغ صد هزار تومان حق ماست چرا نام اشخاص را روی آن می‌گذارید؟
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۵-١٣٩١, ١١:۵٠

   

پر مبحث ترین ها