سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ابولقاسم رئوفیان در گفت‌وگو با «فرارو»:

گفتمان "الهام"، گفتمان اصولگرایی نیست

واقعا جای تاسف است که آقای الهام به این مسئله اشاره می کند که مجمع تشخیص مصلحت، مجلس و قوه قضائیه می‌خواهند سر به تن دولت نباشد، این خیلی سخن سخیفی است. این گفتمان، گفتمان اصولگرایی نیست، بلکه بزرگترین توهین به ملت است.»
 
عضو جبهه مرکزی پیروان خط امام و رهبری با هشدار دادن نسبت به اینکه مبادا انقلاب به ضد خود تبدیل شود،  طغیان و انحراف را امر مذمومی دانست و عنوان کرد: «حتی خداوند نیز در قرآن به شدت مؤمنین را از آن برحذر داشته، برای اجتناب از بروز انحراف در گفتمان اصولگرایی در دهه چهارم باید شاخص‌هایی را تعیین کرد.»
 وی بهترین نوع این شاخص‌ها را سیره امام خمینی (ره) خواند و گفت: «همانطور که مقام معظم رهبری هم اشاره کردند، خط امام و وصیت نامه سیاسی الهی ایشان بهترین شاخص است. از این شاخص ها نباید بدون توجه گذشت یا سرسری عبور کرد.»

عضو جبهه مرکزی پیروان خط امام و رهبری بر این اساس کار کردن در جبهه درونی اصولگرایان را بسیار دشوار ارزیابی کرد و درباره اظهارات اخیر غلامحسین الهام گفت: «واقعا جای تاسف است که آقای الهام به این مسئله اشاره می کند که مجمع تشخیص مصلحت، مجلس و قوه قضائیه می‌خواهند سر به تن دولت نباشد، این خیلی سخن سخیفی است. این گفتمان، گفتمان اصولگرایی نیست، بلکه بزرگترین توهین به ملت است.»
 
وی در توضیح بیشتر این مطب گفت: «تفسیر این حرف در حقیقت آن است که ملت نمی‌خواهد سر به تن دولت باشد و این یعنی توهین به ملت. این دیگر چه نوع از اصولگرایی است؟ آیا کسانی که امروز تریبونی در اختیار دارند و چنین اظهاراتی را از آن طریق بیان می کنند، گفتمان‌شان مبتنی بر اصول و ارزشهاست؟ مگر امام نفرمودند که مجلس عصاره ملت است؟»
 
رئوفیان اضافه کرد: «این نوع صحبت‌ها نه تنها به مصلحت نظام نیست که تکدر خاطر مقام معظم رهبری را نیز در پی دارد. بویژه در جایی که مقام رهبری مسئله جاذبه حداکثری و دافعه حداقلی را که برگرفته از سیره امام خمینی است، مطرح می کنند. این صفت انسانهای بزرگ است که جاذبه شان بیشتر از دافعه شان است، شهید مطهری نیز در کتاب «جاذبه و دافعه حضرت علی (ع)» به همین مسئله اشاره می کنند. حال این چه ادبیاتی است که بعضی در پیش گرفته اند؟»
telegram 19dey.com
محمد    23 بهمن 1389 21:45
لابد عملکرد رئیس مجلس و رئیس خبرگان مطابق به اصولگرایی است. اصولگرایی به عمل است نه به حرف. آیا اصولگرایی اتفاقات اخیر مجمع و لابی های مجلس است؟؟
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢١-١١-١٣٨٩, ١٩:٠٢

   

پر مبحث ترین ها