سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دستاوردهای سفر رییس مجلس به عراق

مراجع تقلید و علمای عراق از جمهوری اسلامی ایران به دلیل کمک به خلق پیروزی مردم غزه قدردانی کردند.
قدردانی علمای عراق از ایران به دلیل کمک به خلق پیروزی غزه
- رییس مجلس شورای اسلامی هفته گذشته با سفر به عراق علاوه بر دیدار‌های رسمی با علمای نجف نیز دیدار و گفت​وگو کرد.
سید صادق روحانی: علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی هفته گذشته و در حالی که تازه از سفر دو روزه به ترکیه ، سوریه و لبنان به ایران بازگشته بود راهی نجف اشرف شد. این در حالی است که در حین سفر وی به عراق خبری مبنی بر سفر غریب الوقوع رییس مجلس به هندوستان نیز منتشر شد تا پازل سفرهای دیپلماتیک رییس مجلس کامل شود. لاریجانی در بازگشت ازعراق پس از ورود به فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره علل سفر به عراق توضیحاتی ارائه کرد. وی در این باره گفت: به کشور دوست و برادر خود یعنی عراق سفر کردیم تا ضمن زیارت عتبات عالیات که برای ما سعادت بود با مراجع عظام دیدار کنیم و نظرات آقایان را درباره مسائل مهم منطقه‌ای از جمله عراق اخذ کنیم.
وی با بیان اینکه علما و مراجع تقلید مقیم عراق نسبت به پیروزی مردم غزه شادمان بودند، گفت: مراجع تقلید و علمای عراق از جمهوری اسلامی ایران به دلیل کمک به خلق پیروزی مردم غزه قدردانی کردند.
وی با اشاره به مذاکراتی که با نخست وزیر و رئیس مجلس عراق داشت تصریح کرد: در این دیدارها درباره روابط دوجانبه و مسائل فیما بین از جمله موضوع گرد و غبار و انتقال برق گفت و گو کردیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عراق به عنوان یک کشور مهم در منطقه از ساختار دموکراتیک برخوردار است، تصریح کرد: برخی کشورهای منطقه با ثبات در عراق ناسازگاری دارند اما ما در مسیر ثبات و امنیت عراق با برادران عراقی خود همراه هستیم.وی ادامه داد: در دیداری که با مقامات عراقی داشتم بر گسترش روابط پارلمانی و سیاسی بین ایران و عراق نیز تاکید کردیم.
لاریجانی با اشاره به موضوع گرد و غبار و مشکلاتی که این پدیده برای جنوب کشورمان به وجود آورده است، اظهار داشت: در زمینه گرد و غبار با آقای نور المالکی گفت و گو کردم و موضوعات در حال پیگیری است اما بحث غبار نیاز به همکاری منطقه‌ای دارد چرا که این موضوع تنها مربوط به عراق نیست.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در دیداری که با زائران ایرانی در کربلا و نجف داشتم مشکلات آنها را استماع کردم و انشاالله مشکلات موجود برطرف خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٩-١٣٩١, ١٨:٢۴

   

پر مبحث ترین ها