سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

باهنر: به منظور حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی

سال آینده بودجه عمومی کشور افزایش پیدا نمی‌کند

حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی از مهم‌ترین اولویت‌های کشور است و برای نخستین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران در سال آینده بودجه کشور افزایش پیدا نمی‌کند.
نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی از مهم‌ترین اولویت‌های کشور است، گفت: برای نخستین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران در سال آینده بودجه کشور افزایش پیدا نمی‌کند.

به گزارش فارس محمدرضا باهنر در سومین همایش حمایت از کار و سرمایه ایرانی با رویکرد هویت بخشی به قطارهای پر سرعت اظهار کرد: راه‌اندازی قطارهای پر سرعت و توسعه حمل و نقل ریلی به نفع محیط زیست و به نفع مدیریت زمان است.

وی با اشاره به اینکه مدیریت هزینه در سطح کشور یک مدیریت نابسامانی است ادامه داد: در حال حاضر بهره‌وری مدیریت هزینه در کشور بسیار پایین است و طی هشت سال گذشته تاکنون هزینه‌های اصلی دو برابر افزایش یافته است.

باهنر با اشاره به اینکه نرخ عمده اقلام وارداتی به کشور طی سال‌های گذشته به دلیل افزایش هزینه‌های ارزی افزایش یافته است تصریح کرد: در حال حاضر یک اشکال اساسی در مدیریت کشور وجود دارد و مسئولان و نمایندگان مجلس باید با نظارت‌های خود در صدد اصلاح وضع موجود باشند.

وی با بیان اینکه البته مشکلات دیگری به وجود آمده است اظهار کرد: بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی یکی از مهم‌ترین این مسائل است و این مسئله به عنوان عامل اصلی افزایش تورم در سطح کشور به شمار می‌رود.

باهنر با اشاره به اینکه ساماندهی مشکلات موجود در سطح کشور نیازمند ارائه برنامه‌های جامع و همه جانبه از سوی دولت و مسئولان بالا دستی است، اضافه کرد: نمایندگان مجلس شاید با حمایت‌های خود نقشه راهی برای توسعه کشور در بخش‌های مختلف باشند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چالش‌های کارآمدی از مسائل اساسی کشور است که دلایل مختلفی دارد و تحریم‌ها اگرچه از سویی در بعضی از مواقع برای کشور مضراتی را داشته اما این تحریم‌ها فرصتی برای رشد و توسعه کشور در بخش‌های مختلف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی از مهم‌ترین اولویت‌های کشور است، تاکید کرد: برای نخستین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران در سال آینده بودجه کشور افزایش پیدا نمی‌کند.

باهنر افزود: مدیریت‌‌ها در سطح کشور باید اصلاح شود تا کشور به توسعه در بخش‌های مختلف دست پیدا کند و تولید و اقتصاد ملی برای کشور ارزان تمام شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٩-١٣٩١, ١۶:٠١

   

پر مبحث ترین ها