سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

كیسینجر اسلام را بهتر بشناسیم

نیویورك تایمز "هر هفته"، هر وقت راجع به من مطلب می‏زند، داخل پرانتز می‏‏نویسد: "THE KISSINGER OF ISLAM"من هنوز نصف سن آقای كیسینجر را هم ندارم... وقتی می‏نویسد این آدم با این عنوان "THE BIG BRAIN STRATEGIC"، ارشدترین مغز استراتژیك جمهوری اسلامی، نكنه بابت این هم كه یك بیگانه این حرف‏ها را می‏زند، باید برویم دادگاه؟ شما كه باشید اینها را در بوق و كرنا می‏كنید!...
یك متخصص و صاحب نظر در حوزه ‏های مختلف از جمله تاریخ، فلسفه، سیاست و حكومتداری، دین و مذهب، ادبیات، هنر و به طور خاص سینما را كجا می‏توان یافت؟ اصلاً چنین اشخاصی وجود خارجی دارند؟ البته كه وجود دارند. اشتباه نكنید در خصوص علامه طباطبایی یا دكتر شهید بهشتی و یا شهید آیت الله مطهری سخن به میان نمی‏آید؛ این تخصص‏ها در وجود یك چهره معاصر ظهور و بروز كرده و او كسی نیست جز "دكتر" حسن عباسی كه تقریباً در تمامی این علوم كه هر جزئش به تنهایی متفكران و تئوریسین‏های بزرگی دارد!

به گزارش سرویس اجتماعی آینده؛ برنامه «راز» نادر طالب زاده كه در طول ماه مبارك رمضان از شبكه چهارم سیما پخش می‏شد، از محتوای جالبی برخوردار بود كه دو نوع واكنش را در میان مخاطبان برانگیخته بود. گروهی، بخش اعظمی از این برنامه‏ها را فاقد واقع نگری می یافتند و حتی برخی متخصصان با خنده بسیاری از محورهای این سری برنامه را به سخره می‏گرفتند و گروهی دیگر كه بیشتر مخاطبان غیرمسلط به ابعاد موضوعات مطروحه بودند، با شگفتی از بسیاری از موضوعاتی كه ذكر می‏شد، یاد می‏كردند. البته برخی از این برنامه‏ها همچون برنامه بررسی موضوع ربودن امام موسی صدر و تعلل دستگاه دیپلماسی در پیگیری این مسئله نیز خارج از بزرگ بینی و توهم توطئه بود و مخاطب خاص را نیز جذب كرده بود.

در یكی از همین سری برنامه‏‏ها، "دكتر" عباسی هم مهمان شد تا از هر دری سخنی به میان آید و بررسی آثار فیلم‏ها و سریال‏های روز خارجی و عقبه اینها نیز صورت پذیرفت كه بر اساس این بررسی هر نام و نشانی در این سریال‏ها، برنامه ریزی شده توسط لابی‏های صهیونیست و هالیوود برای تبلیغ برخی نمادها و تخریب نامحسوس برخی دیگر بوده است.

در حالی كه بسیاری از رسانه ها و مقامات و كارشناسان درباره جایگاه علمی آقای عباسی تشكیك می كردند، اخیرا خبرنگار "آینده" به یك سخنرانی از ایشان دست یافته كه وی به تفصیل به كلیه این شبهات پاسخ گفته است.
"دكتر" عباسی در پاسخ به دانشجویی كه می‏گوید به او گفته‏ اند، دكترا ندارد، پرسش‏های فوق الاشاره را اینچنین پاسخ می‏دهد كه مرورش باعث می‏شود كیسینجر اسلام را بهتر بشناسید: «من فقط 104 رساله دكترا ارائه كرده ام. بعضی از همین آقایان كه در سپاه هستند و دكترا دارند، رساله دكترایشان را با من ارائه كرده اند... بگوییم این آقا فیلمبردار هستند و فیلمبرداری كنند و بگوید من نمی‏تونم. فیلمبردار به كسی اطلاق می‏شود كه بتواند با دوربین كار كند. دكتر یعنی doctriner، یعنی كسی كه می‏تواند دكترین ارائه كند. طبیب كسی است كه می‏تواند طبابت كند، راننده كسی است كه می‏تواند رانندگی كند. این كه كسی مثلاً كانت می‏ آید سركلاس درس می‏دهد، هگل درس می‏دهد، دكتر نیست. یك ضبط صوتی است كه دكترین كانت و هگل را درس می‏دهد. این كسی كه نیوتن درس می‏دهد در فیزیك، دكتر نیست و این دكترین نیوتن را درس می‏دهد... چند نفر از اساتید دانشگاه های داخلی "دكترین" دارند؟... اگر وجود داشتید، بحث‏های دكتر عباسی را نقد می‏كردید مهم نیست»

وی می ‏افزاید: «آقای دكتر لاریجانی در نطق‏های ریاست جمهوری اش گفت من در دوران ریاستم در صداوسیما، یك كاری كه كردم چهار هزار عضو هیات علمی را درگیر تلویزیون كردم. من تا زمانی كه ممنوع التصویر شدم، به مدت سه سال كارشناس اول تلویزیون بودم و جایزه كارشناس ویژه تلویزیون را از آقای لاریجانی جایزه گرفتم. اگر یك كسی می آید فقط از سیاست یا فقط ادبیات یا فقط از اقتصاد یا فقط كلام می‏گوید، من فقط مانده بود فردوسی پور یك شب نیاید، جایش برویم فوتبال بگوییم، اون خانمه هم نیایید آشپزی بگوید {ما جایش برویم آشپزی كنیم}. اگر اصرار دارید كه عباسی "دكتر" نیست یك دكترینیر در این كشور پیدا كنید كه دكترایش را خارج درس بدهند. فعلاً در آدم های زنده فقط عباسی است كه دكترینش را در خارج درس می‏دهند»

آقای "دكتر" ادامه می‏دهد: «یك نكته دیگر را هم به آن دوستان روحانی و سپاهی كه در خصوص عباسی تشكیك می‏كنند، عرض می‏كنم. چون من هرجا می‏روم می‏گویند سرداران سپاه آمده‏اند گفته اند. چون از همكاران این دوستان هستم، پیغام را می‏گویم تا دوستان اطلاعاتی كه دارند ضبط می‏كنند، به اطلاعشون برسانند. زمانی آقایان روحانی در خصوص مدرك من تشكیك می‏كردند كه مهم ترین برنامه معارفی تلویزیون یعنی عصر ایمان با من شروع شد، یعنی برنامه معارفی رو در مقابل بزرگ ترین آدم هایی كه علم كلام و فقه و اصول می‏دانند، با من شروع شد. زمانی هم بود كه من حوزه علمیه قم، مدرسه اجتهادیه تدریس می‏كردم... در قم زمانی كه تدریس می‏كردم می آمدند می‏گفتند كه چرا گفتید در ناصیه شما نمی‏بینم كه نماز شب بخوان باشید..»

وی ادامه داد: «به آن آقایان نظامی هم یك پیغام می دم و آن هم اینكه زمان جنگ كه بود و مردم عید، خانه بودند، نشستند پای گیرنده های تلویزیونشان؛ مهم ترین و باسوادترین ژنرال های ارتش و عمده ترین سرداران سپاه پاسداران را هم آوردند. یك آدم كت شلواری هم آمده بود و تحلیل می‏داد. برید و نظرسنجی‏ های صدا وسیما را بشنوید و ببینید كه مردم در خصوص تحلیل های نظامی شون نمره اول را به چه كسی دادند؛ من با 18 هزار دقیقه تحلیل زنده تلویزیونی! قرار نیست از خودش دفاع كند. من در شبكه جهانی جام جم برای ایرانی های اروپا و آمریكا، سه سال تمام برنامه زنده كنكاش را داشتم و موفق ترین برنامه سیاسی بود. 196 هزار ایمیل و نامه دریافت كردیم. می‏توانید بیایید و بروید، این تلویزیون با شما رفیقند. من سالی 500 تا سخنرانی دانشگاهی با همین كیفیت داشتم؛ به دوستان در سپاه توصیه می‏كنم این بازی‏ها را تمام كنند. چند بار دانشجویان خواستند یك نمایشگاهی از پایان نامه های دكترا و فوق لیسانسی كه راهنمایی كردم {تشكیل دهند}، چون وقتی می‏گویند شما سیكلی یعنی به ما توهین می‏شود و دكترای ما زیر سوال می‏رود...»

دكتر در بخشی دیگر تاكید كرد: «...آقای هنری كیسنجر 84 سالش است و ارشدترین استراتژیست غرب است و من الان 39 سالم است. این را می‏گویم كه از طریق شما به گوش آن دوستان در سپاه برسد. نیویورك تایمز "هر هفته"، هر وقت راجع به من مطلب می‏زند، داخل پرانتز می‏‏نویسد: "THE KISSINGER OF ISLAM"من هنوز نصف سن آقای كیسینجر را هم ندارم. چقدر من باید در دانشگاه ها در این باره توضیح بدهم. یكی كسی بلند نشد بگوید، فلان نظر شما را نقد كرده اند. شما گفته اید جامعه هجری، جامعه مهدوی در مقابل جامعه مدنی. شما گفتی تعالی شناسی در مقابل توسعه. كدام نظرات من را نقد كرده‏اند. وقتی می‏نویسد این آدم با این عنوان "THE BIG BRAIN STRATEGIC"، ارشدترین مغز استراتژیك جمهوری اسلامی، نكنه بابت این هم كه یك بیگانه این حرف‏ها را می‏زند، باید برویم دادگاه؟ شما كه باشید اینها را در بوق و كرنا می‏كنید!...»

اظهارات عباسی در حالی مطرح می‏شود كه هر بخشی از آن جای تامل دارد.آیا تدریس در مدرسه اجتهادیه به معنای دادن درس خارج است كه معمولاً توسط آیات عظام و اساتید برجسته حوزه صورت می‏پذیرد؟ در این صورت باید پرسید كدام یك از علمای فعلی در درس آقای "دكتر" عباسی شركت داشته اند؟ همچنین كدام یك از مدیران و چهره های ارشد سپاه كه دارای مدرك دكترا هستند از جمع این 145 دكتر، جزو دانشجویان وی هستند؟

عباسی همچنین از 500 سخنرانی در سال صحبت می‏كند كه در این صورت، با در نظر گرفتن روزهای تعطیل، وی می‏بایست هر روز یك الی دو سخنرانی داشته باشند و این بیش از حتی سخنرانی‏هایی است كه برای رئیس جمهور برگزار می‏شود و آیا یك تدبر نه چندان عمیق نیز در چنین ادعایی، به خام بودنش را روشن نمی‏نماید؟

وی همچنین از 18 هزار دقیقه برنامه زنده تلویزیونی زنده سخن به میان آورده كه در آن به تحلیل موضوعات مختلف پرداخته است كه با یك محاسبه ساده مشخص می‏شود، چنین حجم برنامه زنده‏ای برابر با 300 ساعت یا 12 و نیم شبانه روز برنامه زنده تلویزیونی (برابر با چهار برنامه طنز 90 قسمتی) است .

البته "دكتر" عزیز تا انتهای صحبت‏های منتشره بر روی اینترنت، بیان نكرده اند كه بالاخره دكترا دارند یا نه، اما در عوض از ذكر نامشان با عناوین فوق الذكر در روزنامه نیویورك تایمز یاد كرده‏اند. با این حال خبرنگار ما هرچه جستجو كرد، در آشیو این روزنامه حتی یك مورد حسن عباسی یافت نشد! البته شاید ما نتوانسته‏ایم بیابیم و به همین دلیل از "دكتر" عباسی درخواست می‏شود، لینك سخنرانی‏ و اخباری كه راجع به ایشان در این روزنامه درج می‏شود را برای درج و اطلاع به عموم ناآگاهان ارسال نمایند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٨-١٣٨٩, ١٨:۵٧

   

پر مبحث ترین ها