سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی:

قوه قضاییه باید بدون تبعیض با هتاکان برخورد کند

رسانه‌ها می‌توانند به عنوان عامل اصلی تعدیل نقد در این زمینه نقش‌آفرینی کنند، البته در کنار فعالیت‌های فرهنگی نباید از برخوردهای قانونی غافل شد.
رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی درباره ضرورت برخورد با عاملان هتک حرمت‌ها در جامعه، گفت: قوه قضاییه باید بدون تبعیض به مقابله با هتاکان بپردازد.

"روح‌الله حسینیان" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت  گفت: اسلام افراد را از تهمت زدن منع کرده است، به نحوی که امام علی(ع) نیز یاران خود را از بدگویی نسبت به دشمنانش باز می‌داشتند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس ضمن اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بیان انتقاد باید به دور از هتک حرمت و فحاشی باشد، خاطرنشان کرد: جامعه باید به سمتی حرکت کند که نقد منصفانه جای هتاکی را گرفته و از انحراف اخلاقی فاصله بگیرد.

رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی در این راستا  به نقش رسانه‌ها در اخلاقی کردن فضای جامعه اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها می‌توانند به عنوان عامل اصلی تعدیل نقد در این زمینه نقش‌آفرینی کنند، البته در کنار فعالیت‌های فرهنگی نباید از برخوردهای قانونی غافل شد.

مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان فضای اهانت، هتک حرمت را خلاف شرع و عقل سیاسی دانستند.

ضمن آنکه طی روز‌های گذشته رئیس دستگاه قضا و برخی علما و مراجع تقلید با انتقاد از رواج فحاشی‌ و تهمت افکنی در عرصه سیاسی کشور خواستار حفظ حرمت‌ها و موازین اسلامی شدند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٢-١٣٨٩, ٢٣:۵٧

   

پر مبحث ترین ها