سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

برنامه پنجم را که خودتان نوشته‌اید!

یا نباید قانون نوشته شود یا وقتی قانونی نوشته شد، باید درست اجرا شود و اگر بخشی از آن اجرا شود و بخش دیگر آن اجرا نشود، قانون لوث می‌شود.

 

ـ بحث بر سر قانون برنامه پنجم است. دولت محترم می‌گفت، برنامه چهارم را دیگران نوشته‌اند و ما نمی‌پذیریم‌؛ برنامه پنجم را که خودشان نوشته‌اند.

 

مسعود پزشکیان، با بیان این مطلب به خبرنگار مجلس «تابناک» اظهار داشت: در کار اجرایی، اگر منابع را در نظر نگیرند که اجرا نمی‌شود؛ بالاخره چیزی آورده‌اند و در مجلس تصویب شده و شورای نگهبان تأیید کرده، پس دولت باید بر پایه آن بودجه بنویسد.

 

این عضو کمیسیون بهداشت در ادامه خاطرنشان کرد: متأسفانه، بودجه بر پایه برنامه پنجم نیست؛ بنابراین، برنامه اجرا نخواهد شد و اگر برنامه اجرا نشود، همین مشکلات خواهد بود و بسیاری از مشکلات دیگر نیز پدید خواهد آمد و روند به جای آنکه بهتر شود، بدتر هم خواهد شد.

 

این استاد دانشگاه با بیان اینکه وقتی قانونی نوشته می شود و به عده ای گفته می شود، نباید خارج از آن کار کنند و از سویی، اعتباری برای آن در نظر نمی‌گیرند،‌ این عملکرد کار انجام شده را زیر سوال می برد، گفت: وقتی که نتوانستیم پول کسی را که در بیمارستان نگه داشته‌ایم بدهیم، ‌آن فرد ممکن است در جای دیگر قراردادی ببندد و کار کند و شمایی که پولی ندارید به او بدهید، نمی‌توانید جلویش را بگیرید و نباید توقع داشته باشید، چرا که نتیجه‌اش این است که قانون زیر سوال می‌رود.

 

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٢-١٣٨٩, ١١:٣٢

   

پر مبحث ترین ها