سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صدای روسیه:آمریکا آماده پرداخت غرامت به ایران است

پایگاه خبری صدای روسیه روز دوشنبه نوشت: ایالات متحده آمریکا به پرداخت غرامت تا 10 میلیارد دلار برای خسارت ناشی از تحریم ها علیه ایران آماده است.
پایگاه خبری روسی صدای روسیه افزود: مقامات ایالات متحده در حال حاضر آماده اند با انجام تعدادی اقدامات جبرانی اقتصادی، به تهران اجازه دهند تا 10 میلیارد دلار از دست رفته توسط جمهوری اسلامی به دلیل تحریم های اعمال شده را برگردانند.

بر اساس این گزارش، پورتال خبری آمریکایی Daily Beast این مطلب را روز جمعه گزارش داد.

این پایگاه خبری با اشاره به منابعی در دولت ایالات متحده آمریکا گزارش می دهد که پیشنهاد پرداخت غرامت در جلسه ˈشش ˈ واسطه بین المللی با ایران در مورد مسئله هسته ای در ژنو در هفته گذشته اعلام شد.

این رسانه روسی اضافه کرد: در این جلسه به طور خاص، پیشنهاد امکان صادرات نفت ایران و سایر کالاها اعلام شد. باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده روز پنجشنبه از کنگره آمریکا خواست از اعمال تحریم های جدید علیه ایران خودداری کند.

بر پایه این گزارش، اوباما تاکید کرد که کاهش احتمالی تحریم ها علیه ایران در مورد رسیدن به توافق بر سر مسئله هسته ای ˈبسیار متعادل ˈ می باشد و محدودیت های اصلی به قوت خود باقی خواهد ماند.

صدای روسیه در پایان افزود: تحریم های اقتصادی آمریکا به دلیل اتهامات در ساخت سلاح های هسته ای عنوان شده علیه ایران اعمال شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٨-١٣٩٢, ١٩:١٣

   

پر مبحث ترین ها