سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نخست وزیر ایتالیا:

بخش بزرگ بی ثباتی خاورمیانه به تصمیمات احمدی نژاد مربوط بود

بروز شده : ٣-١٠-١٣٩٢, ١٧:۵٨    نسخه چاپی    
ایتالیا از موضوع احترام ایران به تعهداتش به جامعه بین المللی در زمینه نظارت بر برنامه هسته ای اش، یک اینچ عقب نشینی نخواهد کرد.
نخست وزیر ایتالیا گفت باید درباره تمایل حسن روحانی به اصلاح و ایجاد فضای باز، شرط بست.
به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، انريكو ليتا افزود: باید درخواست ها برای نظارت بر برنامه هسته ای ایران را حفظ کرد.
نخست وزیر ایتالیا که در کنفرانس مطبوعاتی پایان سال میلادی در رم سخن می گفت ادامه داد: بخش بزرگی از وضعیت بی ثباتی در سال های گذشته در کل خاورمیانه به تصمیمات محمود احمدی نژاد در ایران ارتباط داشت.

لیتا تاکید کرد: شک و تردیدی ندارم که تمایل ایران برای حل بحران سوریه اقدام مثبتی است. انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران، فرصتی برای تغییر است.
نخست وزیر ایتالیا توضیح داد: معتقدم به نفع همه است که برای موفقیت این تغییرات و مشارکت در پیشرفت آن در ایران، شرط بندی کنند.
وی ادامه داد: ایتالیا از موضوع احترام ایران به تعهداتش به جامعه بین المللی در زمینه نظارت بر برنامه هسته ای اش، یک اینچ عقب نشینی نخواهد کرد.

وزیر خارجه ایتالیا نیز در روزهای اخیر به ایران سفر کرده بود. ایتالیا از تلاش ها برای دست یابی به توافق در ژنو میان ایران و گروه 1+5 درباره برنامه هسته ای تهران حمایت کرده بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٠-١٣٩٢, ١٧:۵٨

   

پر مبحث ترین ها