سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آغاز نخستین نشست هم اندیشی دولت با احزاب

وزیر کشور افزود: بنا داریم در قانون احزاب بازنگری کنیم که در این بازنگری از نظرات احزاب، گروه ها و صاحبنظران استفاده خواهیم کرد.
نخستین نشست هم اندیشی دولت تدبیر و امید با احزاب دقایقی پیش با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در سالن پیامبر اعظم (ص) این وزارتخانه آغاز شد.
به گزارش ایرنا، در این نشست 50 حزب فعال حضور دارند که شاخص دعوت از آنها برگزاری منظم جلسات شورای مرکزی، برگزاری به موقع کنگره و داشتن ترکیب مشخص بوده است.

هدف از برگزاری این نشست تبادل نظر، هم اندیشی و شناسایی موانع پیش روی فعالیت احزاب در کشور است.
در این نشست سید کاظم میرولد قائم مقام وزیر کشور در امور سیاسی و محمدعلی پورموسوی مدیرکل سیاسی وزارت کشور و دبیرکمیسیون ماده 10 احزاب نیز شرکت دارند.
رحمانی فضلی وزیر کشور درمورد برگزاری این نشست به خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: بنای ما حمایت از احزاب و تقویت آنها است.

وی با بیان این که در این نشست راه ها و شیوه های تقویت احزاب به بحث گذاشته می شود، ادامه داد: اعمال قانون و نظارت بر رفتار احزاب و همچنین شفاف سازی و پاسخگویی احزاب و کمک به آنها از اهداف وزارت کشور است.
وزیر کشور افزود: بنا داریم در قانون احزاب بازنگری کنیم که در این بازنگری از نظرات احزاب، گروه ها و صاحبنظران استفاده خواهیم کرد.

میرولد معاون سیاسی وزیر کشور نیز به خبرنگار سیاسی ایرنا ، تلاش برای نقش آفرینی هرچه بیشتر احزاب در جامعه را از اولویت های وزارت کشور در دولت یازدهم عنوان کرد.
وی افزود: احزاب براساس قوانین کشور باید فعالیت کنند و اگر موانعی بر سر راه فعالیت آنان وجود دارد، این موانع باید شناساسی و به دست دولت برطرف شود زیرا احزاب باید به معنای واقعی حزب باشند.

وی با بیان این که برخی احزاب فقط یک تشکلی را تاسیس کردند و هیچ فعالیتی ندارند، اظهارداشت: احزاب در درون خود ساز و کارهایی همچون نیروسازی، کادرسازی، آموزش و ارتقاء را دارند و حزب یک مفهوم است که به صرف داشتن مجوز بالنده نیست.
معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد: بالندگی احزاب، بحث مهمی در کشور است که باید به آن توجه شود.

میرولد با بیان این که اکنون 227 حزب سیاسی شناسنامه دار در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: برای برگزاری نشست امروز با احزاب نظر وزیر کشور این بود در قدم اول احزاب فعال دعوت شوند.
وی، احزاب فعال را احزابی دانست که کنگره سراسری خود را به موقع برگزار کنند و جلسات شورای مرکزی آنان نیز به صورت منظم تشکیل شود و فعالیت اجتماعی فعالی داشته باشند.
معاون وزیر کشور گفت: در این نشست هم اندیشی نظرات احزاب را دریافت خواهیم کرد تا موانع پیش روی آنان را در جامعه شناسایی و با تدبیر حل کنیم.
میرولد، قدم نخست برای بستر سازی فعالیت احزاب را بررسی موانع پیش روی آنان عنوان کرد و یادآور شد: همه موانع سر راه فعالیت احزاب عوامل برون حزبی نیست، بلکه بخشی از موانع در درون احزاب است که باید خود آن را شناسایی و برطرف کنند.

وی ادامه داد: موانعی را که مربوط به دولت و وزارت کشور است، شناسایی می کنیم و در حد وظیفه دولتی خود، برای رفع آنها تلاش خواهیم کرد.
پورموسوی مدیرکل سیاسی وزارت کشور نیز درباره نشست هم اندیشی احزاب با وزیر کشور، با بیان این که نمایندگان 50 حزب در این نشست حضور دارند، اظهارداشت: سهم احزاب اصلاح طلب و اصولگرا در این برنامه به صورت نصف به نصف است.
وی افزود: در این نشست نمایندگان احزاب به تناسب زمان بندی سخنرانی خواهند کرد و مسایل، مشکلات و پشنهادهای خود را مطرح می کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٠-١٣٩٢, ٠۶:۴۵

   

پر مبحث ترین ها