سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در ديدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی سنای ایتالیا ؛

ظريف: ایران در مذاکرات هسته‌ای جدی است

ظريف، جمهوری اسلامی ایران را یک نمونه موفق مردمسالاری دانست که پس از پیروزی انقلاب اسلامی دولتهائی با گرایشات مختلف سرکار آمده اند.
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به جدیت ایران در مذاکرات هسته‌ای، گفت: ملت ایران طرفدار تعامل است، اما با توجه به بدبینی ملت ایران به حسن نیت غرب، باید تلاش شود تا اعتماد این ملت حاصل شود.

به گزارش مهر، وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار سناتور پیر فردیناندو کازینی ، رئیس کمیسیون سیاست خارجی سنای ایتالیا در تهران با اشاره به روند روبه افزایش بی ثباتی در منطقه خاورمیانه تاکید کرد: ما اعتقاد داریم که این منطقه نیازمند مدلهای بومی مردمسالاری است و اقدامات وبرخوردهای افراطی به نتیجه نخواهد رسید.

ظريف، جمهوری اسلامی ایران را یک نمونه موفق مردمسالاری دانست که پس از پیروزی انقلاب اسلامی دولتهائی با گرایشات مختلف سرکار آمده اند.

وی اضافه کرد: این امر نشان دهنده توانائی جمهوری اسلامی ایران است که در منطقه نیز منعکس شده و ایران می تواند نقش مهمی را در منطقه ایفا کند.
ظریف تاکید کرد: در چند سال گذشته برنامه ریزیهائی برای حذف نقش ایران انجام شد که دیدگاه غلطی بود.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به وجود افراط گرائی و تروریسم در سوریه تصریح کرد: افراط گرائی همه را تهدید می کند و کسی نمی تواند ادعا کند که این امر فقط مشکل منطقه است.

وی تاکید کرد اگر همکاری نباشد افراط گرائی به سایر کشورهای منطقه نیز سرایت خواهد نمود وشاهد غلبه افراطیون در این کشورها خواهیم بود .
محمد جواد ظریف مواضع ایتالیا در مخالفت با اقدام نظامی علیه سوریه را حکیمانه خواند و افزود: اگر این اقدام اتفاق افتاده بود ،آتشی در منطقه شعله ور می شد که غیر قابل مهار بود .

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به جدیت جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته ای تاکید کرد: ملت ایران طرفدار تعامل است اما با توجه به بدبینی ملت ایران به حسن نیت غرب ، باید تلاش شود تا اعتماد ملت ایران حاصل شود .
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٠-١٣٩٢, ٠٧:١٧

   

پر مبحث ترین ها