سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزارت خارجه آمریکا: واشنگتن و تهران می‌دانند موضوع هسته‌ای و سوریه کاملا جداگانه هستند

بروز شده : ٣-١١-١٣٩٢, ١۶:١٩    نسخه چاپی    
وزارت امور خارجه آمریکا در حالی نظام بشار اسد را متهم به ایجاد فضایی برای رشد و شکوفایی تروریست‌ها کرده که هیچ اشاره‌ای به حمایت‌های مالی و نظامی عربستان و قطر و ترکیه از تروریست‌ها نکرده است.
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که آمریکا و ایران درباره این موضوع شفاف هستند که مذاکرات هسته‌ای و نقش ایران در نشست ژنو-2 درباره سوریه کاملا جداگانه هستند.
به گزارش فارس، وزارت امور خارجه آمریکا طی بیانیه‌ای با اشاره به اوضاع سوریه مدعی شد که با توجه به شرایطی که نظام سوریه ایجاد کرده، به تروریست‌ها اجازه شکوفایی در این کشور و منطقه داده شده است.
این وزارت خانه همچنین اشاره کرد که سفیر سابق آمریکا در سوریه به ژنو باز خواهد گشت تا به مذاکرات ادامه دهد تا درباره چگونگی ادامه مذاکرات گفت‌وگو کند.

وزارت امور خارجه آمریکا در حالی نظام بشار اسد را متهم به ایجاد فضایی برای رشد و شکوفایی تروریست‌ها کرده که هیچ اشاره‌ای به حمایت‌های مالی و نظامی عربستان و قطر و ترکیه از تروریست‌ها نکرده است.
وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه بیانیه خود اعلام کرد: ما و ایرانی‌ها درباره این موضوع شفاف هستیم که مذاکرات هسته‌ای و نقش ایران در نشست ژنو-2 درباره سوریه کاملا جداگانه هستند. ما اختلافات فاحشی با ایران درباره موضوع سوریه داریم و هر دو تمایل داریم که موضوع سوریه و مذاکرات هسته‌ای را از هم مجزا کنیم.

وزارت امور خارجه آمریکا درباره رسوایی دعوت از ایران برای نشست ژنو-2 و سپس بازپس گیری این دعوت اعلام کرد: ما ارتباطات صریحی با سازمان ملل داریم. ما موضع خود را به صورت خصوصی و بسیار شفاف برای سفرای قدرت های جهانی مطرح کردیم.
این وزارت خانه اعلام کرد که هم اکنون مذاکراتی در جریان است که راه‌های عملی اجرای بندهای توافقنامه ژنو-1 را بررسی کند.
telegram 19dey.com
شاکی از جان کری    6 بهمن 1392 17:39
جان کری وزیرجارجه آمریکا حق ندارد مستقیم به کشور ایران دستور بدهند کشور ایران زیر نظر سازمان ملل و نهاد های بین المللی است و نه زیرنظرجان کری و باراک اوباما وکشور آمریکا مانند کشور ایران چه و فرقی ندارد آمریکا حق ندارد به کشور ما ایران دخاکت کند

پاسخ به سخنگوی وزارت خارجه آمریکا و سخنگوی کاخ سفید آمریکا و حمایت از تروریست ها را در کارنامه جنایات خود دارد آمریکا در حالی دم از حقوق بشر می زند که بزرگترین تولید کننده و استفاده کننده سلاح های شیمیایی است این در حالی است جان کری وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد کشورش حمایت خود را از مخالفان سوریه افزایش می دهد بر این که آمریکا و عربستان سعودی و ترکیه و قطر از سرکردگان اصلی جنگ علیه مردم سوریه هستند
جان کری همچنین ادعا کرد چندین کشورآماده اعزام نیروهای حافظ صلح به سوریه هستند و آمریکا و کشورهای دیگر باید از حمایت خود از گروه های تکفیری دست بردازند آمریکا هیچ گاه دست ازخوی ددمنشی وتجاوزگری خود برنمی دارد
  • 0
شاکی از جان کری    7 بهمن 1392 06:38
جان کری وزیر خارجه آمریکا مدت 34 ماه در سوریه و 12 سال در افغانستان تاکنون هیچ غلطی نتوانسته بکنه براینکه آمریکا می داند که نمی تواند هیچ غلطی انجام دهد
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 2
همه مطالب تاریخ: ٣-١١-١٣٩٢, ١۶:١٩

   

پر مبحث ترین ها