سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آيت الله هاشمي:بدنبال هر استبدادي، تندروي و نتيجه آن نيز استبداد ايجاد مي‌شود

مذاكرات با شجاعت مذاكره‌كنندگان ايراني انجام و مورد حمايت مسؤولان ارشد نظام قرار داشته و دارد و حضور هيأت‌هاي اقتصادي و سياسي و شركت‌هاي بين‌المللي بزرگ كشورهاي صنعتي، بيانگر اقدام بزرگي است كه بايد از آن حمايت نمائيم و انتظار ما نيز برخورد صادقانه از سوي طرف‌هاي مقابل مي‌باشد.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: بدنبال هر استبدادي، تندروي و نتيجه آن نيز استبداد ايجاد مي‌شود و اين همان دور باطلي است كه بايد از آن اجتناب كرد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني صبح چهارشنبه در ديدار جمعي از روحانيون و اساتيد حوزه‌هاي علميه قم، مشهد و تهران با تبريك فرا رسيدن ايام دهة مبارك فجر، پيروزي انقلاب اسلامي را نتيجه مجاهدتها و رهبري مدبرانه امام خميني(ره)، پيشتازي روحانيت و همراهي مردم دانست وگفت: پيروزي انقلاب اسلامي اتمام حجت خدا براي روحانيت و جامعه‌اي بود كه گرفتار حكومتي مستبد و ظالم بودند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: انتخاب يك روحاني در انتخابات اخير، بيانگر اعتماد مردم به روحانيت به عنوان معلمان و مروجان ديني است و برپايه همين اعتماد و اطمينان نيز مسئوليت بسيار سنگيني بعهده مسؤولان بويژه روحانيت قرار دارد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با ابراز تأسف از عقب‌ماندگي كشور در 8 سال گذشته و به هدر رفتن سرمايه‌هاي كشور بويژه در بخش‌هاي مشترك نفت و گاز با كشورهاي همسايه و سرمايه‌گذاري‌هاي اساسي، گفت: تغيير مديريت اجرايي كشور بيانگر هوشمندي مردمي است كه بدنبال زندگي بهتر و با نشاط ‌تري هستند و وظيفه ما نيز ايجاد امنيت سياسي، فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي به دور از ظلم، تبعيض و برپايه عدالت و اعتدال براي مردمي است كه پشتوانه اين نظام هستند.

ايشان در ادامه به تشريح چگونگي مذاكرات هسته‌اي و اثرات مثبت آن در اوضاع اقتصادي كشور پرداخت و گفت: مذاكرات با شجاعت مذاكره‌كنندگان ايراني انجام و مورد حمايت مسؤولان ارشد نظام قرار داشته و دارد و حضور هيأت‌هاي اقتصادي و سياسي و شركت‌هاي بين‌المللي بزرگ كشورهاي صنعتي، بيانگر اقدام بزرگي است كه بايد از آن حمايت نمائيم و انتظار ما نيز برخورد صادقانه از سوي طرف‌هاي مقابل مي‌باشد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني به چگونگي شكل‌گيري سلفي‌ها و خطرات افراطي‌ها و تندروها براي جهان اسلام اشاره كرد و افزود: بدنبال هر استبدادي، تندروي و نتيجه آن نيز استبداد ايجاد مي‌شود و اين همان دور باطلي است كه بايد از آن اجتناب و در مقابل، با تمسك به قرآن مجيد، تفكر اعتدالي را ترويج كرد و حق مردم براي دخالت در سرنوشت خود را مورد احترام و تكريم قرار داد.

ايشان آية شريفة «وامرهم شورا بينهم» را قاعده‌اي دانست كه تمام زندگاني بشر را دربر مي‌گيرد و همه ائمه و پيامبر (ص) نيز پيرو اين امر بوده‌اند، كه اگر اينگونه عمل شود استبدادي بوجود نخواهد آمد.
در ابتداي اين ديدار حجج‌الاسلام والمسلمين آقايان قابل، واحد و صفري از قم، عجم از مشهد و هادي غفاري و اشرفي‌اصفهاني از تهران به نمايندگي از جمع حاضر با بيان مطالب خويش درخصوص مسائل روز بر ضرورت شكل‌گيري تشكلات مردمي تأكيد كردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١١-١٣٩٢, ١١:٢٨

   

پر مبحث ترین ها