سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در مراسم تجدید میثاق اعضای هیات دولت با آرمان های امام راحل؛

روحاني: افتخار دولت این است که در مسیر امام و خط امام حرکت کند

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه افتخار دولت این است که در مسیر و خط امام(ره) حرکت کرده و در چارچوب سیاست های مقام معظم رهبری مسیر و راه را ادامه دهد، افزود: پایداری بر راه امام راحل، حرکت در مسیر اعتدال، عقلانیت و دوری از افراطی گری است.
رییس جمهور در مراسم تجدید میثاق اعضای هیات دولت با آرمان های امام راحل با بيان اينكه افتخار دولت این است که در مسیر امام و خط امام حرکت کند، گفت: باید امید و نشاط را برای ساختن کشور حفظ کنیم؛ اساس پیشرفت و ادامه راه امام(ره) در حفظ وحدت و اتحاد است.
روحاني: افتخار دولت این است که در مسیر امام و خط امام حرکت کند

رئیس جمهور و اعضای دولت در دومین روز از سی‌وپنجمین فجر انقلاب اسلامی صبح يكشنبه در مرقد بنیانگذار انقلاب اسلامی حاضر شدند و با قرائت فاتحه و اهدای گل علاوه بر گرامیداشت یاد امام با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب تجدید بیعت کردند.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه فجر با بیان اینکه ۱۲ بهمن سال ۵۷ نقطه عطفی برای اسلام سیاسی و اجتماعی در ایران بود، اظهار کرد: امام خمینی(ره) در آن دوران در واقع در قله تکاملی اجتهاد و فقه شیعه ایستاده بود.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه حرکت انقلاب از دوران قبل از مشروطه آغاز شده بود، خاطر نشان کرد: در آن دوران مجتهدان و مبارزانی چون میرزای شیرازی و آخوند خراسانی با حوزه علمیه ای که توسط مرحوم شیخ انصاری استحکام بخشیده شده بود، حرکتی را بوجود آوردند که به نهضت و انقلاب مشروطه منتهی شد و این مسیر با استحکام حوزه علمیه قم ادامه پیدا کرد که به دنباله استحکام این حوزه امام راحل حرکت را از مشروطه به سمت انقلاب اسلامی هدایت کرد.در واقع مشروطه حکومت قانون و انقلاب اسلامی حکومت مردم سالاری دینی و حضور مردم برای تعیین سرنوشت خود است .

دکتر روحانی با اشاره به اینکه ۱۲ بهمن سال ۵۷ روز بزرگ و تاریخی برای ملت ایران است و همین مکانی که در آن قرار داریم، شاهد دو روز بی سابقه تاریخی، یکی در بهمن سال ۵۷ با استقبال بی نظیر ملت و دیگری در خرداد سال ۶۸ وداع پرشکوه ملت با امام راحل بوده است،خاطر نشان کرد: این دو واقعه تاریخی نشانگر آن است که امام راحل تنها رییس یک دولت نبود بلکه رهبر دینی و اجتماعی یک ملت و امت بود.

وی اظهار کرد: امام خمینی(ره)، تشکیلات، دولت و وزارت نداشت و رهبری عظیم خود را در دفتری کوچک و ساده اداره می کرد.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه امام توانست مبنای مشروعیت حکومت را در این سرزمین تغییر دهد، گفت: امام مبنای مشروعیت را چارچوب مقررات اسلام و رأی مردم قرار داد و در ۱۲ فروردین سال ۵۸ که روز جمهوری اسلامی ایران است، کار بزرگی را به نتیجه رساند؛ می توان گفت ۱۲ بهمن مادر، ۱۲ فروردین بود که در این راستا آغاز حکومت و مشروعیت مردم سالاری دینی با ورود امام راحل در ۱۲ بهمن کلید خورد و در ۱۲ فروردین سال بعد آن شکوفا شد.

دکتر روحانی، امام خمینی(ره) را مرد تفسیر، کلام، فلسفه، حدیث و در عین حال سیاستمداری بزرگ برشمرد و گفت: انتخاب بهشت زهرا در اولین روز ورود به کشور توسط امام که می خواست همزمان با زندگان و شهیدان سخن بگوید، نشان از بینش عمیق او داشت.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: امام برای ما استقلال، عزت، حکومت ملی و مردم سالاری را به ارمغان آورد و بساط سلطنت را برچید و بنای استبداد را در این کشور ویران کرد و مسیر ایستادگی و مقاومت را برای زنان و مردان نشان داد.

دکتر روحانی تصریح کرد: دهه فجر دهه جشن ملی ملت ایران و پایان سلطنت و استبداد در این سرزمین و روز استقرار استقلال واقعی و حکومت ملی و مردمی و جشن حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش است.
روحاني: افتخار دولت این است که در مسیر امام و خط امام حرکت کند

رییس جمهور با بیان اینکه امام به ما آموخت دینداری با خردورزی و احکام خدا و حکومت مردمی با هم قابل جمع است و می توان حاکمیت احکام اسلامی را با حاکمیت مردم بر زندگی و سرنوشت خویش توأم کرد، گفت: امام خمینی(ره) راهبر بزرگ ملت ایران و امت اسلامی بوده و هست.

دکتر روحانی با تأکید بر اینکه افتخار دولت این است که در مسیر و خط امام(ره) حرکت کرده و در چارچوب سیاست های مقام معظم رهبری مسیر و راه را ادامه دهد، افزود: پایداری بر راه امام راحل، حرکت در مسیر اعتدال، عقلانیت و دوری از افراطی گری است.

رییس جمهور ادامه داد: امام خمینی(ره) در ۱۲ بهمن ۵۷ با ورود خود برای ملت ایران نشاط و امید آورد و ما باید امید به آینده و نشاط مان را برای ساختن کشور حفظ کنیم.

دکتر روحانی با بیان اینکه اساس پیشرفت و ادامه راه امام راحل وحدت و اتحادی است که آن بزرگوار همواره به آن تأکید داشت و اصرار می ورزید، خاطر نشان کرد: من از ملت ایران و همه زنان و مردان، اقوام و عشایر، جناح ها و سلیقه ها و تفکرهای گوناگون دعوت می کنم که در روز ۲۲ بهمن همگی در کنار هم بوده و ۲۲ بهمن امسال با سال های گذشته متفاوت تر باشد و هیچ کس خدایی ناکرده با روز سرنوشت ملی و استقلال خود و روز پایان استبداد و شکوفایی و سربلندی این ملت قهر نکند.

وی افزود: همگی با هر اندیشه، سلیقه و تفکر سیاسی، باید ۲۲ بهمن در کنار هم باشیم و شعارهای ما در این روز، شعارهای وحدت آفرین باشد و این همان چیزی است که امام راحل می خواست.
رییس جمهور گفت: امیدوارم ۲۲ بهمن امسال با حضور گسترده همگان به روز وحدت و نشاط عمومی و یأس برای دشمنان کشور تبدیل شود.

وي خاطر نشان کرد: بی تردید با حمایت ها و تدابیر مقام معظم رهبری و حمایت همه مردم این دولت قادر خواهد بود وعده های خود به مردم را محقق کرده و به آنها پایبند باشد.

دکتر روحانی در پایان این عید را به همه ملت ایران و خاندان امام راحل تبریک گفت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١١-١٣٩٢, ١۶:٠٧

   

پر مبحث ترین ها