سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:

همه باید تلاش کنند از نظام و دستاوردهای آن دفاع کنند

تجربیات جمهوری اسلامی ایران در مراحل مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی که در نهایت به استقرار نظام منجر شد می‌تواند
برای منطقه الهام‌بخش باشد.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از ستانداران سابق کشور با اشاره به تحولات در برخی کشورهای منطقه و جهان اسلام گفت: شرایط جدیدی در حال شکل‌گیری است و این تحولات ریشه‌دار و واقعی است.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی راه مقابله با این خیزش‌ها در منطقه را توجه به خواست و حقوق مردم عنوان کرد و گفت: روش‌های مبتنی بر سرکوب در درازمدت جواب نخواهد

داد و کشورهایی که مردم خود را می‌کشند در حال یک انتحار سیاسی هستند.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با محکوم کردن شدید سرکوب مردم بحرین تأکید کرد: مردم بحرین بی‌دفاع‌ترین مردم خیزش‌های اسلامی در منطقه هستند و هیچ یک از کشورهای غربی و همچنین عربی به دلیل منافع خود حاضر به دفاع از آنان نیستند.

 

ایشان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه به دنبال مداخله در امور کشورهای منطقه نبوده، افزود: حرکت مردم ایران در نفی استکبار و استبداد ریشه‌ای 50 ساله دارد.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: تجربیات جمهوری اسلامی ایران در مراحل مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی که در نهایت به استقرار نظام منجر شد می‌تواند

برای منطقه الهام‌بخش باشد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط داخلی کشور حرکت در مسیر قانون اساسی و عمل به سند چشم‌انداز را در کاهش برخی مسائل و مشکلات مهم ارزیابی کرد و گفت: همه باید تلاش کنند از نظام و دستاوردهای آن دفاع کنند.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تأکید کرد: معلوم است نظامی که با اتکاء به مردم به وجود آمده و با حمایت و حضور مداوم مردم در صحنه دوام یافته، در این شرایط پیش از همیشه نیاز به اتحاد و حمایت مردمی دارد.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اعتماد بین مردم و نظام مهمترین سرمایه وحدت و همدلی و حضور در صحنه است و اعتماد در سایه عمل شایسته، اجرای عدالت و صداقت و اخلاص به وجود می‌آید و تبعیض و فساد و وعده‌ها و آمار نادرست از عوامل مهم سلب اعتماد است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠١-١٣٩٠, ١٩:۵٠

   

پر مبحث ترین ها