سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقـاد شديد سردار سليماني از ملي‌گراهـا ی دروغین

انقلاب يک شيء بسيار با ارزشي است که دشمن اين همه تلاش مي‌کند براي اين که آن را از اين خاصيت بيندازد و در اين جلسه مي‌خواهيم درباره موضوع انقلاب که اين جمع هم قبل از انقلاب را و هم زمان آن تبلور احساسات انقلابي و هم بعد از آن در راه انقلاب را درک و تلاش و مجاهدت کرده، يک بازخواني با زبان ديگري داشته باشيم.
فرمانده سپاه قدس با اشاره به اينکه امام خميني(ره) با اقدام شجاعانه خود جهان اسلام را از سير نزولي نجات داد، گفت: چه عاملي سبب شده سه سال پي‌در‌پي آمريکا، رژيم صهيونيستي، ترکيه و عربستان بر رفتن اين آقا از سوريه اصرار دارند؟ در اين‌جا خوارج را به خوبي مي‌بينم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ سردار سرلشکر "قاسم سليماني" فرمانده سپاه قدس در جمع يادگاران دوران دفاع مقدس در کرمان اظهار داشت: خدمت عزيزان بزرگوار سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ايران را تبريک عرض کرده و ياد و خاطره امام عزيز و بزرگوار(ره) را گرامي مي‌داريم. خداوند ان‌شاء‌الله رحمت و برکات خود را بر آن انسان ناجي و پاک و به تعبير مقام معظم رهبري بي‌نظير بعد از معصوم نازل کند و ايشان را ان‌شاء‌الله با انبيا و اوليا محشور کند.

وي افزود: از اينکه شما چهره‌هاي مبارک و نوراني که هر کدام يک صفحه بسيار گويا و حقيقي از بخش مهمي از ايثارگري و فداکاري اين انقلاب هستيد، اين دعوت را اجابت کرديد و حضور به هم رسانديد، صميمانه هم احساس شرمندگي و هم تشکر مي‌کنم.

سرلشکر سليماني تصريح کرد: از حضور برادر عزيزمان "رزم‌حسيني" يادگار دوران دفاع مقدس که به عنوان استاندار در کرمان خدمت مي‌کنند، خوشحاليم؛ اين هم يک توفيقي است که به هر صورت اين بار قرعه افتاد که استاندار کرمان از لشکر 41 ثارالله باشد و حضور بخش مهمي از رزمندگان لشکر ثارالله هم در اين پيکره بوي شميم خوش دوران دفاع مقدس را تداعي مي‌کند، همان دوراني که سرخ و سياه نداشت و هر کس اخلاص داشت زير آن سقف جا مي‌گرفت و جا داشت.

اين يادگار دفاع مقدس گفت: در دوران جنگ کسي از کسي سئوال نمي‌کرد چه خطي و چه انديشه‌اي داري؟ همين که نداي امام خميني (ره) را لبيک گفته بود و به امام ارادت حقيقي خود را ابراز مي‌کرد، آن جا خانه او بود، مکاني که هر کس از هر کجا خسته مي‌شد آن جا آرام مي‌گرفت و روح و جسم و جان او آرامش پيدا مي‌کرد.
وي افزود: جبهه يک بهشت زنده بود و هر کس بتواند به هر مقداري اين شميم را و اين عطر را به جامعه ما تزريق کند و جامعه ما اين بو را استشمام کند، به شهيد خدمت کرده است.

فرمانده سپاه قدس اظهار داشت: اين جمع که خود را خيلي قريب و نزديک به انقلاب حس مي‌کند، تصورم اين است که من گوينده و شماي شنونده معرفتمان نسبت به انقلاب از دشمنانمان کمتر است.
سرلشکر سليماني تصريح کرد: ما شناخت حقيقي از انقلاب را در تلاش دشمن حس مي‌کنيم. سي و چند سال اين حجم سرمايه‌گذاري و اين حجم دشمني، اين حجم تلاش از جنگ تا تحريم تا موضوعات مختلف ديگر نشان از عظمت انقلاب است.

وي گفت: انقلاب يک شيء بسيار با ارزشي است که دشمن اين همه تلاش مي‌کند براي اين که آن را از اين خاصيت بيندازد و در اين جلسه مي‌خواهيم درباره موضوع انقلاب که اين جمع هم قبل از انقلاب را و هم زمان آن تبلور احساسات انقلابي و هم بعد از آن در راه انقلاب را درک و تلاش و مجاهدت کرده، يک بازخواني با زبان ديگري داشته باشيم.
فرمانده سپاه قدس افزود: انقلاب اسلامي را بر مبناي سه موضوع در جمع خودمان مورد بحث و بررسي قرار بدهيم، انقلاب بر مبناي اسلام و مکتب اسلام، انقلاب بر مبناي شيعه و مذهب تشيع و انقلاب بر مبناي ايران و قوميت.

سرلشکر سليماني اظهار داشت: در اين سه بعد مهم‌ترين حادثه اوليه تاريخ اسلام در سال 1492 اتفاق افتاد، يعني سقوط اندلس که نقطه اوج صعودي جهان اسلام است و در 1492 اندلس همزمان با پيدايش قاره آمريکا سقوط کرد.
وي تصريح کرد: از آن زمان جهان اسلام يک سيل انحطاطي، قهقرايي و نزولي را طي مي‌کند که ما در اين دوره سقوط عثماني به عنوان يک امپراتوري بسيار وسيع اسلامي را داريم که بخش اعظمي از جهان اسلام را اداره مي‌کرد.

يادگار دفاع مقدس گفت: در آن دوران تقسيم جهان اسلام به مستعمرات گوناگون را داريم که بخشي از شامات را فرانسوي‌ها مستعمره خود کردند و انگليسي‌ها شرق آسيا و بخشي از خاورميانه را و کشورهاي مختلف اروپايي مثل بلژيک و يونان بخشي از جهان اسلام را مستعمره خودشان کردند.

سرلشکر سليماني افزود: جهان اسلام که در دوره عثماني‌ها 400 سال طول کشيده، اين کشورها آمدند آن را پاره‌پاره و تکه‌تکه کردند و اين سير نزولي جهان اسلام که از سقوط اندلس آغاز شد با سقوط قدس در سال 1967 به نقطه صفر رسيد؛ يهودي‌ها قدس را با همه ثروت مسلمانان، با همه امکانات مسلمانان و با همه جمعيت مسلمانان در دل جهان اسلام فتح کردند.

فرمانده سپاه قدس اظهار داشت: حال اگر قدس در يک گوشه‌اي مثل اندلس بود و در قلب اروپا اين اتفاق مي‌افتاد، باز يک چيزي بود، اما قدس در دل جهان اسلام بود. از سقوط قدس از سال 1967 ميلادي هر اتفاقي مي‌افتاده براي جهان اسلام زير صفر بوده که مهم‌ترينش مسأله کمپ‌ديويد است.

وي تصريح کرد: همچنين سفر سادات به تل‌آويو را داريم و فهد پادشاه عربستان که نخستين بار نيست به جهان اسلام خيانت مي‌کند در سال 1982 با برگزاري کنفرانس فاس، طرح سازش با رژيم صهيونيستي را بنا نهاد که عرفات گريه کرد و وقتي برگشت به دوستان خودش گفت: عرب‌ها ما را فروختند، اين انحطاط بود، تا زماني که امام راحل آمد.

سرلشکر سليماني گفت: بعد از رفتن سادات به اسرائيل که در فرودگاه بِنگورين دست تکان داد و پياده شد، پس از چند ماه امام خميني (ره) در فرودگاه مهرآباد دست تکان داد و پياده شد و از زمان پيروزي انقلاب اسلامي و از ورود امام، سير صعودي جهان اسلام آغاز و جلوي آن حرکت قهقرايي و انحطاط و جلوي سير شديد نزولي جهان اسلام گرفته و به سير صعودي تبديل شد.

اين يادگار دوران دفاع مقدس افزود: امام(ره) بود که با اقدام و کار شجاعانه خودش و با عمل کم‌نظير خودش جهان اسلام را از سير نزولي نجات داد و به سمت حرکت صعودي سوق داد.
وي اظهار داشت: شما به هر حال در اين صعود هستيد، همه حوادثي که اتفاق افتاد، يک صعود است، حوادث جنگ 33 روزه و حادثه جنگ 22 روزه و موضوعات مختلف ديگر همين است.

فرمانده سپاه قدس تصريح کرد: مهم‌ترين رهبر عرب که پرطرفدارترين رهبر عرب هم بود، جمال عبدالناصر بوده که در اوج جنگ اعراب با رژيم صهيونيستي، فرماندهي جبهه اعراب را به عهده داشت؛ آن جريان ناصر به عنوان ناصريسم که در عالم عربي وجود دارد، يک جريان گسترده است، فقط مصر هم نيست و اين ناصر موشکي داشت به نام ظافر که قادر بود تل‌آويو را بزند.
سرلشکر سليماني گفت: جمال عبدالناصر که از شجاع‌هاي عرب بود، بسيار معروفيت و محبوبيت داشت، جر‌أت نکرد موشک را به تل‌آ‌‌‌ويو شليک کند؛ در حالي‌که در حال جنگ بودند و صحراي سينا به اشغال در آمده بود، اما اين جسارت را نداشت که اين کار را انجام بدهد.

وي افزود: سرانه درآمد کشورهاي اسلامي و عربي در حالي‌که فلسطيني‌ها با سنگ مقاومت مي‌کردند، حدود يک هزار ميليارد دلار بوده است و مخازن سلاح‌هاي گوناگون که از کشورهاي اروپايي خريداري کرده بودند هم پر بود.
فرمانده سپاه قدس اظهار داشت: شما به عربستان نگاه کنيد، حجم سلاح‌هايي که آن‌ها سالانه از آمريکا و جاهاي ديگر خريداري مي‌کنند، بيش از عدد آدم‌هاي موجود در درون کشور است.

يادگار دفاع مقدس تصريح کرد: امام(ره) آمد و سنگ را به موشک تبديل کرد، امام(ره) آمد و اين جسارت را داد، اين موشکي که نخستين بار به تل‌آويو خورد، برخلاف همه جنگ‌هايي که بين اعراب و رژيم صهيونيستي بود. اين موشک عربي نبود، اين موشک مصري نبود، اين موشک ترکي مدعي دوره عثماني نبود، امام(ره) آن را ارتقا داد و در بعد مکتب، همه عالم اسلامي مديون امام(ره) است.
وي گفت: خدا مي‌داند اگر امام(ره) نبود و اگر اين انقلاب و نظام را برپا نکرده بود، اين نزول الهي به وقوع نپيوسته بود، جهان اسلام چه وضعي داشت. کما اين‌که هنوز پاره‌اي از آن داراي چنين وضعي است.

سرلشکر سليماني افزود: در بعد مذهب، ما شيعه هستيم و افتخار کشور اين است که 92 درصد از جمعيتش را شيعيان تشکيل مي‌دهند. از سال 40 هجري که امير مومنان علي(ع) به شهادت رسيد، 80 سال بني اميه حکومت کرده، 600 سال بني‌عباس حکومت کرده، 400 سال عثماني‌ها حکومت کردند، هيچ کجا شيعه جرئت ابراز مذهب و مذهبيت خودش را نداشت.

فرمانده سپاه قدس اظهار داشت: عثماني‌ها مجلسي داشتند به نام مجلس مبعوثان که در آن همه اديان اعم از مسيحيان و يهوديان نماينده داشتند و برادران اهل سنت ما هم نماينده داشتند و تنها مکتبي که حضورش ممنوع بود، تشيّع بود.
سرلشکر سليماني تصريح کرد: وقتي انگليسي‌ها به عراق حمله کردند، آن وقت عراق در سيطره عثماني و جزو محدوده امپراتوري عثماني بود و تنها مجموعه‌اي که ايستاد در مقابل انگليسي‌ها و مقاومت کرد، فقط شيعه و علماي شيعه بودند.
وي افزود: وقتي عراق جديد تأسيس شد و ملک فيصل در عراق روي کار آمد در حالي‌که حدود 60 درصد جمعيت عراق را شيعه تشکيل مي‌داد، دو وزير بدون وزارت‌خانه به شيعه‌ها دادند.

فرمانده دوران دفاع مقدس اظهار داشت: عبدالسلام عارف نخستين بار که مي‌خواست ارتش عراق را تشکيل بدهد در دانشکده نظامي 300 دانشجو پذيرش کرد و از 300 دانشجو سه نفر از دانشجويان شيعه و 297 نفر اهل سنت بودند.
وي با اشاره به اينکه شيعه مرجعيت ديني و تابعيت فقهي از مراجع خودش داشت، تصريح کرد: اما شيعه مرجعيت سياسي نداشت و امام(ره) آمد، اين مرجعيت سياسي را براي شيعه بنا گذاشت و جمهوري اسلامي، مرجعيت سياسي شيعه شد.

فرمانده سپاه قدس گفت: اين مرجعيت سياسي شيعه که امام(ره) بنا گذاشت، بناي کامل و جامعي بود. اين ساختاري که امام(ره) بر ايران حاکم کرده و در قانون اساسي ايران معنا و مفهوم پيدا کرده و تفسير يافته، اين ساختار است که حکم و مراقبت مي‌کند، اين نظام با جمهوريت و اسلاميت با هم بقا داشته است، اگر اين ظرف ناقص باشد، اين شاکله ضعف داشته باشد، اين ساختار ناقص باشد، هيچ فردي نمي‌تواند اين کار را انجام بدهد، کسي نمي‌تواند با يک سوت زدن با هر مقدار کاريزماي شخصيتي که داشته باشد، کاري بزرگ بکند.
وي افزود: اين پايه‌گذاري بزرگ در يک ساختاري قابل تعريف است، ظرف اين ساختار ظرفي است که مي‌توان همه ارزش‌ها را در بعد ديني و انساني و اخلاقي در آن جا داد، امام(ره) اين قابليت را به وجود آورد که ايران بتواند مرجعيت سياسي شيعه شود.

يادگار دوران دفاع مقدس اظهار داشت: فرض کنيد ايران اسلامي نبود و ايران شاه بود، اين را هم توضيح مي‌دهم. زيرا بعضي وقت‌ها خيلي‌ها مغلطه مي‌کنند و فکر مي‌کنند بناي روحانيت فقط يک بناي يک جانبه و بناي مذهبي، ديني بوده است.
سرلشکر سليماني تصريح کرد: همين مرجعيت بود که توانست عراق را از حلقوم آمريکا بيرون بکشد و سامانش بدهد، اگر مرجعيت نبود چه کسي مي‌توانست اين کار را انجام دهد، اصلاً کجا مي‌توانست شيعه عراق، به ايران اتکا کند، اين بنا، اين ساختار، اين شاکله توانست اساس اين موضوع و اين کار را شکل دهد.

وي با طرح اين سؤال که احياي شيعه چيست، گفت: احياي شيعه با مرجعيت ايران يک قطبيت و يک قدرت به ايران در بعد سياسي، امنيتي و اقتصادي مي‌دهد. اينکه مي‌گويند هلال شيعي، سياسي نيست، هلال شيعي، هلال اقتصادي است و مهم‌ترين مسأله اقتصادي جهان، نفت است.

فرمانده سپاه قدس افزود: ما مي‌دانيم سه کشور در جهان ايران، عربستان و عراق بيشترين نفت جهان را دارند که عربستان نخست، ايران و عراق دوم و سوم هستند و تقريباً 70 درصد نفت جهان در اين سه کشور واقع شده که همه اين 70 درصد در منطقه شيعه‌ نشين است.
سرلشکر سليماني اظهار داشت: نفت عراق در همين کريدور بصره و بغداد، کوت و عربستان 80 درصد نفتش در منطقه شيعه‌ نشين دمام و قطيف قرار دارد و ايران هم که مشخص است.
وي تصريح کرد: مرجعيت سياسي شيعه به ايران يک قدرت مضاعف از قوميت بخشيد، ضمن اين که به شيعه براي بازيافت قوميت شيعي کمک کرد که اين از اثرهاي ماندگار است.

فرمانده سپاه قدس گفت: اگر ايران نبود، اين اتفاقات هم نمي‌افتاد، يک وقت يکي از رهبران عراقي پيش من آمد و گفت با طارق هاشمي رفتيم پيش ملک عبدالله و او ناراحت بود و به طارق هاشمي گفت من 2 ميليارد دلار به شما کمک کردم که شيعه بر عراق حکومت کند؟! طارق هاشمي متوجه شد که او نمي‌دانست من شيعه‌ام.
سرلشکر سليماني افزود: وجهه سياسي بزرگ ايران اين کار را کرد، نفع عراق چيست؟ غير از اين که عراق قلعه مقاومت در مقابل ايران بوده، دژي يا جبهه شرقي کل عرب در مقابل ايران هم بوده، همه پول‌هايي که به صدام دادند به اين علت است، طولاني مدت هم بوده کاري به زمان جمهوري اسلامي هم نداشته، در زمان شاه هم بوده است.

وي اظهار داشت: اگر کسي فکر کند اين در زمان جمهوري اسلامي است نه اصلاً. در زمان شاه چند جنگ با عراق شد که يکي در تپه 343 مهران بود، اما مرجعيت سياسي شيعه اين را انجام داد و چه نتيجه‌اي داد؛ عمق‌بخشي به جمهوري اسلامي در ابعاد سياسي، امنيتي و موضوعات گوناگون.
يادگار دفاع مقدس تصريح کرد: فکر نکنيد ما براي عراق خرج مي‌کنيم، نه! ما الآن حدود 12 ميليارد دلار با عراق تجارت داريم و اين رقم قابليت رسيدن به 30 ميليارد دلار را هم دارد.

وي با اشاره به اينکه طي سال گذشته يک ميليون و 200 هزار زائر از عراق به ايران آمدند، گفت: هر کدام از اين زائران بين 3 تا 5 هزار دلار خرج کردند.
فرمانده سپاه قدس افزود: اين مانور 20 ميليوني در اربعين امام حسين(ع) در عراق و مجاور عربستان، قابل وصف نيست، بعضي وقت‌ها آدم‌هاي عادي که فکرش هم نمي‌کنيم يک حرف‌هاي جامعي مي‌زنند، از يکي سئوال کردند راهپيمايي چگونه بود؟ گفت من از شما سئوال دارم، طرف هم ايراني بود، جواب داد شما به من بگوييد کدام سلطان در دنيا هست که بتواند اعلام کند 20 تا 25 ميليون آدم را با خرج خودشان با پاي پياده به طوري که کسي ذره‌اي احساس کمبود نکند، سمت خودش بسيج کند؟ هيچ سلطاني، ملکي، رئيس‌جمهوري، هيچ اقتداري در جهان وجود دارد؟ و خودش جواب داد، بله! يک سلطان اين کار را کرد و او امام حسين (ع) بود.
سرلشکر سليماني اظهار داشت: اين قدرت‌نمايي ما بيش از رژه مسلحانه‌اي است که هواپيماها، تانک‌ها و توپ‌ها را که همه به حق هم هست به نمايش بگذارد.
وي تصريح کرد: ايران هميشه طي تاريخ شاهد اين حکومت‌ها و جنگ‌ها بوده و در اين‌گونه حوادث در تاريخ هميشه ايران مکان تاخت و تاز بوده است. در 700 سال تاريخ ايران، تاريخ مفقوده‌اي به نام ساماني‌ها، خوارزمشاهي‌‌ها و قوميت‌هاي گوناگوني بر ايران حکومت کردند.

فرمانده سپاه قدس گفت: سلجوقيان از جاهاي مختلف آمدند و يک دوره طولاني افغان‌ها، مغول‌ها همه در ايران بودند، براي نخستين بار در دفاع مقدس، ايران يک طرف و تمام قدرت دنيا يک طرف قرار گرفتند و ايران يک متر از خاک خود را از دست نداد و ايستاد سرافراز و سربلند و پيروز از آن بيرون آمد.

وي افزود: اين پيروزي نتيجه اين بود که امام(ره) مذهب را پشتوانه مليت و قوميت آوردند.
سليماني با اشاره به اينکه در سالگرد پر افتخار عمليات والفجر 8 هستيم، اظهار داشت: چه عاملي اين صحنه دل‌آراي شهيد اميني و غواص‌هاي ديگر عمليات کربلاي 4 و 5، آن صحنه وحشتناک و حيرت‌آور و ترسناک را در دل شب در آب پديد آورد، غير از مذهب؟

يادگار دفاع مقدس تصريح کرد: امام با تلفيق دين و جمهوريت بستري درست کرد به نام جمهوري اسلامي که ايران را بيمه کرد، مگر قدرت‌هاي زمان امروز با قدرت‌هاي زمان مغول‌ها و افغان‌ها، تارتارها، تاجيک‌ها و ساماني‌ها و خوارزمشاهيان قابل مقايسه است؟ چرا کسي نمي‌تواند چنين جسارتي را بکند؟

فرمانده سپاه قدس گفت: الآن اين قدرتي که همه در مراسم 22 بهمن ديدند، اين تلفيق، هنر امام(ره) بود، تلفيق مذهب به مليت و امام(ره) آن را طوري طراحي کرد که هيچ کس بر ديگري و هيچ کدام ديگري را مغلوبه نکند، نه مذهب، دموکراسي را و نه دموکراسي مذهب را، چه کسي چنين احساسي را مي‌توانست ايجاد کند؟
سرلشکر سليماني افزود: بسياري از علماي بزرگ شيعه مبارزه کردند، خدمت کردند به اسلام و تشيع و کتابت کردند، اما امام(ره) کجا و همه آن جمع ارزشمند مقدسي که امام(ره) در کلمات خودشان بارها آن‌ها را تقديس و احترام کرده و درست هم بوده، کجا؟

وي اظهار داشت: چيزي که به عنوان ملي‌گرايي در کشور ما رسم شد و به وجود آمد، ما نمونه‌هاي متعدد را ديديم، ملي‌گرايي اگر به معناي حب وطن باشد بد نيست، اما اين ملي‌گرايي دروغين بود و براي تضعيف اسلام‌گرايي بود نه ملي‌گرايي براي ساختن وطن، که اگر بود ما در جنگ مي‌ديديم.
يادگار دفاع مقدس تصريح کرد: جنگ يک تهاجم خارجي بود. ايران که قلب ملي‌گرايي است مورد تهاجم قرار گرفت، از طرف دشمن ديرينه و تاريخي ايران، پس کجا بودند اين ملي‌گراها، ما نديديم نهضت آزادي را، ما نديديم جبهه ملي و آزادي را، ما نديديم ابداً.

سرلشکر سليماني گفت: هدفم اين نبود که اين کلمه را بگويم، اگر کسي حس ملي‌گرايي داشته باشد، بايد امروز به اين راه امام(ره) سجده کند، براي اين کار بزرگي که امام(ره) براي اين ملت و قوميت و براي اين کشور انجام داد.
وي افزود: چطور اين طرفداران محيط زيست وقتي حيواني کشته مي‌شود و يا در جايي آتش‌سوزي مي‌شود، حرکت مي‌کنند، جمع مي‌شوند، ما در ملي‌گراهاي خودمان به اين اندازه را هم نديديم که اين جنگ طولاني اتفاق افتاد و آن‌ها بيايند براي ايران چنين حرکتي انجام بدهند.

فرمانده سپاه قدس اظهار داشت: امام(ره) اين مليت و قوميت را بيمه کرد، ايران امروز داراي يک قدرت حقيقي است با همه افسانه‌هاي تاريخي و قديمي ايران کاملاً متفاوت است. از حضور قدرتمند ايران در شرق مديترانه مي‌توان نام برد، اين منطق ايران است، هيچ کجا ايران بر مبناي روش‌هايي که دشمنان ايران عمل مي‌کنند، عمل نکرده است و با زور و جنگ و حتي با پول توسعه نداده است.

وي تصريح کرد: همين سوريه که الآن محور جدال اساسي است، در يک طرف همه دنيا قرار دارد و يک طرفش ايران، بعضي‌ها تز روشنفکري مي‌دهند که حالا اين آقا برود و يک نفر ديگر بيايد و مي‌گويند فرض کنيد مرده، زيرا حقيقت موضوع را نمي‌دانند.
سرلشکر سليماني گفت: چه عاملي سبب شده سه سال پي‌در‌پي آمريکا، رژيم صهيونيستي، ترکيه و عربستان بر رفتن اين آقا از سوريه اصرار دارند؟ در اين جا خوارج را به خوبي مي‌بينم.

وي افزود: در جنگ صفين، امام علي(ع) براي حقانيت خودش احتجاج مي‌کرد به وجود عمار ياسر در ياران خودش، بر مبناي آن حديث نبوي که عمار ياسر بر سپاهي که بر حق است در مقابل سپاهي که در راه ناحق هستند، کشته مي‌شود.
فرمانده سپاه قدس اظهار داشت: در بين سپاه معاويه بعداً اين پذيرفته شده بود، اما احتجاج مي‌کردند که ما عمار را نکشتيم و از درون سپاه اميرالمؤمنين(ع) خودشان او را کشتند، 4 هزار حافظ قرآن در سپاه معاويه بود و اميرالمؤمنين(ع) به جنگ اين سپاه رفته بود و الآن همه اين‌ها را مي‌بينيم.

سرلشکر سليماني تصريح کرد: غير از کفر و شرک و صهيونيسم امروز ما در سوريه مي‌بينيم که با الله‌اکبر سر مي‌برند و يک فردي آمد پيش من و گفت آقاي زرقاوي شب تا صبح قرآن مي‌خواند و گريه مي‌کند و خودش يک جا 120 نفر را سر مي‌برد.
وي گفت: آن چيزي که توانسته در سوريه تفکر ايران را موفق کند، منطق ايران است، زيرا اين منطق قوي است، همه آن تبليغات و زورها تأثير خود را نمي‌گذارد، امروز يک مدل در منطقه ايجاد شده است.

يادگار دفاع مقدس افزود: همه تلاشي که سعودي‌ها انجام مي‌دهند دو کار مهم است، يکي اين که با پول فراوان، پول‌پاشي مي‌کنند، دوم با سلفيّت بذر نفاق را در جهان اسلام مي‌پراکنند. اين همه از ترس اين است که مدل و نمونه جمهوري اسلامي در درون آن‌ها تآثير بگذارد که مي‌گذارد.
فرمانده سپاه قدس اظهار داشت: اين هنر امام(ره) بود؛ همان امامي که اسرار الصلاه را در 25 سالگي مي‌نويسد و عرفا از درک و تفسير آن عاجز هستند، امامي که آن معرفت را پيرامون نماز دارند، مي‌فرمايند حفظ اين نظام از نماز واجب‌تر است.

سرلشکر سليماني تصريح کرد: آن‌ها هم که شهيد شدند با اين خصوصيت در اين راه مبارزه کردند، ما بايد هميشه خودمان را قدردان، مديون، بدهکار و شرمنده امام(ره) و راه شهدا بدانيم.
وي بر حفظ جمهوري اسلامي به معناي همه خصوصيت آن باقي ماندن و ولايت فقيه تآکيد و خاطر نشان کرد: رکن مهم ولايت فقيه که انساني حکيم و متقي بر مسند آن تکيه زده بايد خط قرمز همه ما باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-١١-١٣٩٢, ٢١:٣١

   

پر مبحث ترین ها