سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روحانی: ایران از انتخابات آزاد در سوریه حمایت می‌کند

بروز شده : ١-١٢-١٣٩٢, ٠٠:٣٨    نسخه چاپی    
روحانی تأکید کرد: ایران در مبارزه با تروریسم جدی است و در برقراری صلح و ثبات در منطقه نیز از عزم و اراده کافی برخوردار است.
رئیس‌جمهور کشورمان در دیدار رئیس مجلس سوریه ابراز امیدواری کرد که این کشور در مسیر استقرار امنیت و دموکراسی موفق باشد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی با تأکید بر اینکه "مواضع سوریه در مذاکرات ژنو 2 مواضع خوبی بود"، گفت: امیدواریم سوریه در صحنه سیاسی مردمی به موفقیت‌های جدیدی دست پیدا کند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه "برگزاری انتخابات آزاد و خوب در سوریه می‌تواند بسیاری از ابهامات را از بین ببرد"، افزود: برای ایران بسیار مهم است که سوریه هرچه سریعتر به ثبات برسد و آمادگی لازم برای برگزاری این انتخابات را بدست آورد. ایران از این انتخابات آزاد حمایت می‌کند.

روحانی تأکید کرد: ایران در مبارزه با تروریسم جدی است و در برقراری صلح و ثبات در منطقه نیز از عزم و اراده کافی برخوردار است.

رئیس مجلس سوریه نیز در این دیدار با ابلاغ سلام‌های گرم دولت و ملت خود به دکتر روحانی و ملت ایران گفت: به هر میزان که به زمان انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می‌شویم، مسائل و مشکلات بیشتر می‌شود تا انتخابات در زمان مقرر آن برگزار نشود.

محمد جهاد اللحام همچنین از ابتکار ایران در ارائه طرح مقابله با خشونت و افراطی‌گری به سازمان ملل که با اجماع به تصویب رسید و می‌تواند آثار مثبتی در مقابله و رویارویی با تروریسم در منطقه و جهان داشته باشد قدردانی و تشکر کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٢-١٣٩٢, ٠٠:٣٨

   

پر مبحث ترین ها