سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ظریف: توافق هسته‌ای در ۵ ماه امکان‌پذیر است

من معتقدم که با اراده سیاسی و حسن نیت توافق نهایی امکان‌پذیر است چرا که ایران هرگز نمی‌خواهد به دنبال سلاح هسته‌ای باشد. اما ما حقوق خود را می‌خواهیم. ما حق خود برای داشتن برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز را می‌خواهیم.
محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در مصاحبه با شبکه سی ان ان-آی بی ان گفت که نسبت به توافق جامع با گروه ۱+۵ طی ۵ ماه آینده خوش‌بین است.

وزیر خارجه ایران در مصاحبه با یک شبکه هندی که امروز دوشنبه منتشر شد نسبت به حصول توافق جامع هسته‌ای ابراز خوش‌بینی کرد و گفت که اگر اراده لازم وجود داشته باشد توافق طی ۵ ماه آینده به دست می‌آید.

به گزارش فارس، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در مصاحبه با شبکه سی ان ان-آی بی ان گفت که نسبت به توافق جامع با گروه ۱+۵ طی ۵ ماه آینده خوش‌بین است.

وی در پاسخ به سوالی راجع به اینکه آیا این توافق طی سال جاری امضا خواهد شد گفت: من معتقدم که با اراده سیاسی و حسن نیت توافق نهایی امکان‌پذیر است چرا که ایران هرگز نمی‌خواهد به دنبال سلاح هسته‌ای باشد. اما ما حقوق خود را می‌خواهیم. ما حق خود برای داشتن برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز را می‌خواهیم. پس اگر اراده وجود داشته باشد مطمئنا حصول توافق امکان‌پذیر است و من نسبت به آن طی ۵ ماه آینده خوش‌بین هستم.

ظریف همچنین نسبت به کاهش واردات نفت هند از ایران تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا ابراز ناخرسندی کرد.

وزیر خارجه ایران اضافه کرد: ما به صراحت از تصمیم هند برای کاهش خرید نفت از ایران متاسف شدیم. به نظر ما ایران مطمئن‌ترین منبع انرژی برای دوستان و شرکا است. چون ما یک کشور مستقل هستیم و انرژی را بدون ملاحظات سیاسی یا فشار خارجی تامین می‌کنیم.

وزیرامور خارجه ایران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا هند اطمینانی را به ایران برای افزایش خرید نفت داده چون واردات در ماه ژانویه افزایش یافته، گفت: بله در طول ماه گذشته واردات نفت کمی افزایش یافته و ما امیدواریم که همچنان این روند حفظ شود. هند یک قدرت اقتصادی رو به رشد است و به منابع انرژی زیادی نیاز دارد و ایران مطمئن‌ترین منبع برای تامین آن می‌باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١٢-١٣٩٢, ١١:٢٢

   

پر مبحث ترین ها