سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاریجانی: هیچ دلیلی برای نزاع با ریاض نمی بینیم

از رئیس مجلس مشورتی عربستان برای سفر به تهران (به منظور شرکت در نشست اتحادیه بین المجالس اسلامی) دعوت کردیم و نمی دانیم چه چیزی مانع حضور وی شد
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با شبکه المیادین گفت: از رئیس مجلس مشورتی عربستان برای سفر به تهران (به منظور شرکت در نشست اتحادیه بین المجالس اسلامی) دعوت کردیم و نمی دانیم چه چیزی مانع حضور وی شد.

به گزارش «انتخاب»، وی اضافه کرد: ایران هیچ دلیلی برای نزاع با عربستان نمی بیند و ممکن است اختلافاتی در دیدگاهها میان دو کشور وجود داشته باشد.
لاریجانی افزود: منافع مشترک زیادی میان ایران و عربستان، وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در بخش دیگری از این مصاحبه به پرسش خبرنگار المیادین درباره روابط تهران –آنکارا اشاره کرد و گفت روابط ما با ترکیه، روابط فراگیر و گسترده ای است و ممکن است در برخی مسائل مانند استقرار سپرموشکی با هم اختلاف داشته باشیم.
لاریجانی درباره رابطه ایران با جنبش حماس هم گفت: روابط ما با جنبش حماس همانند گذشته است و وظیفه اسلامی ماست که از مقاومت حمایت کنیم و به همین سبب از حماس حمایت می کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی ایران درباره موضوع هسته ای به غربی ها گفت اگر به دنبال راه حل سیاسی برای موضوع هسته ای ایران به شیوه مسالمت آمیز هستند، این راه برای آنها امکان دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٢-١٣٩٢, ٠٩:۵۶

   

پر مبحث ترین ها