سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس جمهور:

کشورهای جنوب خلیج‌فارس به خاطر هرمز اهمیت ویژه‌ای برای ایران دارند

روحانی خاطرنشان کرد علاوه بر آن مسائل منطقه، مسائل حساسی است و طبیعتاً در این سفر راجع مسائل منطقه بحث و بررسی خواهد شد.
رئیس‌جمهور گفت:کشورهای جنوب خلیج فارس و دریای عمان به خاطر آبراه استراتژیک "هرمز" اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند و عمان که یک سمت تنگه هرمز است نیز برای ما که سمت دیگر این تنگه هستیم از اهمیت خاصی برخوردار است.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز پیش از ترک تهران به مقصد عمان در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این سفر به دعوت رسمی پادشاه عمان که در شهریور ماه امسال به تهران آمده بود، انجام می گیرد، تقویت روابط دوجانبه را از اهداف این سفر دانست و گفت: برای ایران کشورهای اسلامی و مخصوصاً کشورهای همسایه اهمیت فوق‌العاده دارند.

وی افزود: در این میان کشورهای جنوب خلیج فارس و دریای عمان به خاطر آبراه استراتژیک "هرمز" اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند و عمان که یک سمت تنگه هرمز است نیز برای ما که سمت دیگر این تنگه هستیم از اهمیت خاصی برخوردار است.

رئیس جمهور با بیان اینکه همواره با عمان روابط خوبی را در سالهای گذشته داشته‌ایم و در این مدت نیز این روابط قدم به قدم استحکام بیشتری داشته است، تصریح کرد: در سفر پادشاه عمان به تهران قراردادها و تفاهم‌نامه‌های مهمی بین دو کشور صورت گرفت و در این سفر نیز توافقات جدیدی را در زمینه‌های اقتصادی، تجاری و به ویژه نفت و گاز و مسائل پولی و فرهنگی بین دو کشور را صورت خواهیم داد.

روحانی خاطرنشان کرد علاوه بر آن مسائل منطقه، مسائل حساسی است و طبیعتاً در این سفر راجع مسائل منطقه بحث و بررسی خواهد شد.

وی در پایان گفت: ما با عمان، همواره در مسائل بین‌المللی همکاری‌هایی را داشته‌ایم و این همکاری‌ها را در این سفر مدنظر قرار خواهیم داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٢-١٣٩٢, ٠٩:٣٠

   

پر مبحث ترین ها