سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علوی: نسبت به قصد اشتون برای این دیدارها به وزارت خارجه هشدار داده بودیم

وزارت اطلاعات همچنین اعلام کرد که در این باره با پلیس دیپلمات مذاکراتی صورت گرفت که آنها اعلام کردند ما از وزارت خارجه و وزارت کشور دستور می‌گیریم که آنها به ما دستوری مبنی بر نهی اینگونه ملاقات ها ندادند.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: وزیر اطلاعات در جلسه این کمیسیون اعلام کرد که وزارت خارجه اطلاعات دقیقی از زمان و ملاقات های اشتون به این وزارتخانه نداده اما وزارت اطلاعات به موقع در خصوص قصد دیدار اشتون با محکومان فتنه 88 به وزارت خارجه هشدار داده بود.

به گزارش «انتخاب»، منصور حقیقت پور با اشاره به جلسه صبح امروز کمیسیون امنیت ملی با وزیر اطلاعات و تخته روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه و قشقاوی معاون پارلمانی وزیر خارجه، گفت: در این جلسه علوی و معاونان ظریف توضیحاتی در خصوص سفر خانم اشتون و دیدار وی با برخی محکومان فتنه 88 ارایه دادند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر اطلاعات اعلام کرد که وزارت خارجه اطلاعات دقیقی از زمان ورود و دیدارهای خانم اشتون به این وزارتخانه ارایه نداده است اما وزارت اطلاعات به موقع به وزارت خارجه در خصوص دیدار خانم اشتون با برخی محکومان فتنه هشدار داده بود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی که با مهر گفتگو می کرد، اظهار داشت: معاون وزیر امور خارجه اعلام کرد که دیدارهای خانم اشتون با محکومان فتنه 88 با وزارت خارجه هماهنگ نبوده است.
وی در پایان تاکید کرد: توضیحات معاون وزیر خارجه برای ما قابل قبول نبوده و معتقدیم کوتاهی از جانب این وزارتخانه صورت گرفته است.
نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی نیز در این رابطه به خانه ملت گفت: وزارت اطلاعات همچنین اعلام کرد که در این باره با پلیس دیپلمات مذاکراتی صورت گرفت که آنها اعلام کردند ما از وزارت خارجه و وزارت کشور دستور می‌گیریم که آنها به ما دستوری مبنی بر نهی اینگونه ملاقات ها ندادند.

وی با اشاره به اظهارات نمایندگان وزارت امور خارجه در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی گفت: نمایندگان وزارت خارجه نیز صریحاً اعلام کردند که عدم ملاقات با فتنه گران پیش شرط سفر خانم اشتون بوده و هیچ گونه هماهنگی از قبل با این وزارتخانه صورت نگرفته است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: نمایندگان وزارت خارجه همچنین اعلام کردند که ملاقات اشتون با فتنه گران به هیچ وجه در پروتکل برنامه‌ ملاقات های وی نبوده است و وزارت خارجه نیز به شدت مخالفت این دیدارها بوده است.
این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: به گفته نمایندگان وزارت خارجه، این وزارتخانه حتی سفارتخانه ها را مبنی بر اینکه هیچ برنامه ای به صورت مخفیانه صورت نگیرد نیز توجیه کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٢-١٣٩٢, ١٣:٢٧

   

پر مبحث ترین ها