سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دولت نظرش را درباره فتنه بگوید

مسئولان محترم ما بدانند زمینه ملاقات فراهم کردن برای این خارجی‌ها با این افراد فتنه گر، روزی سوژه‌ای علیه نظام جمهوری اسلامی خواهد شد و ما نباید جاده صاف‌کن دشمن در اتهاماتی که علیه نظام جمهوری اسلامی دارد، باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در واکنش به حواشی سفر اشتون به تهران گفت: دیدار خانم اشتون با برخی عوامل فتنه نشان می‌دهد که عده‌ای می‌خواهند فتنه را عادی جلوه دهند و کم‌کم از خاطره‌ها ببرند.

به گزارش «انتخاب»، وی در بخش دیگری بیان داشت: مسئولیت این دیدارها از صفر تا صد با دولت است.


اهم گفتگوی نسیم با سید احمد خاتمی در زیر می آید:

ـ چندی پیش کسانی از پارلمان اتحادیه اروپا که به ایران آمده بودند متأسفانه با برخی فتنه گران دیدار داشتند. متاسفانه در سفر اخیر اشتون نیز، هم خود اشتون به صراحت گفت و هم همه خبرگزاری‌ها خبرهایی از دیدار ایشان با برخی فتنه‌گران مخابره نمودند. در آن زمان نه مجلس و نه دولت، هیچ کدام مسئولیت اتفاق افتاده را بر عهده نگرفت. این بار مسئولیت از صفر تا صد سفر با دولت محترم بود؛ آن مرزبندی که رهبر معظم انقلاب فرمودند لازم است رعایت شود، یک بخش آن مرزبندی با فتنه گران است.

ـ به نظر می رسد این دیدار و ملاقات ها نشان دهنده آن است که جریانی می خواهد فتنه را عادی و کم کم از خاطره ها ببرند به طوری که گویا فتنه گران اصلاً جنایتی نکردند.

ـ بر این اساس بنده به عنوان یک شهروند این کشور منتقد کسانی هستم که زمینه این ملاقات ها و دیدارها را فراهم کردند و بر همین اساس هم، از مسئولین می خواهیم در این رابطه شفاف سخن بگویند و آن چه در نظر دارند در فضایی روشن، به طور شفاف به مردم بگویند تا مردم هم تکلیف شان را بدانند و بفهمند آقایان چگونه در باره فتنه فکر می کنند.

ـ این ها بدانند که ما همچنان همراه رهبر معظم انقلاب هستیم و با همان صلابتی که ایشان در برابر فتنه ایستادند، ما هم ایستاده ایم و این گونه حرکات را در شأن نظام جمهوری اسلامی نمی‌دانیم.

ـ اگر یکی از مسئولان ما به فرانسه یا هر کشور اروپایی دیگر برود و از آن ها درخواست کند که می خواهد با مخالفان دولت دیدار داشته باشد، قطعاً اجازه نخواهند داد. چگونه است که مسئولین اروپایی این طور سهل و آسان با مخالفین نظام دیدار دارند؟

ـ نکته دیگر این است که اشتون سخن از حقوق بشر بر زبان می آورد. این نشان دهنده این است که بهانه‌ای که این ها بعد از مسائل هسته‌ای برای مخالفت با نظام جمهوری اسلامی در پیش خواهند گرفت، همین مسأله حقوق بشر است.

ـ مسئولان محترم ما بدانند زمینه ملاقات فراهم کردن برای این خارجی‌ها با این افراد فتنه گر، روزی سوژه‌ای علیه نظام جمهوری اسلامی خواهد شد و ما نباید جاده صاف‌کن دشمن در اتهاماتی که علیه نظام جمهوری اسلامی دارد، باشیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١٢-١٣٩٢, ٢١:١۶

   

پر مبحث ترین ها