سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افخم: بازداشت پسر سفیر سابق ایران در ترکمنستان خبرسازی است

بروز شده : ٩-٠٢-١٣٩٣, ١٢:٠٣    نسخه چاپی    
اخبار منتشر شده درباره پسر سفیر سابق ایران در ترکمنستان خبرسازی است. بخشی از بازداشت شدگان در ترکمنستان به دلیل عدم رعایت قوانین این کشور زندانی شده اند و به زودی اقدامات انجام گرفته برای زندانیان ایرانی در این کشور اطلاع رسانی می شود.
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه بازداشت پسر سفیر سابق ایران در ترکمنستان خبرسازی است، گفت: بخش زیادی از بازداشت شدگان در ترکمنستان به دلیل عدم رعایت قوانین این کشور است.

مرضیه افخم در نشست هفتگی خود با رسانه ها امروز (سه شنبه 9 اردیبهشت) در پاسخ به سؤالی درباره بازداشت 272 ایرانی در ترکمنستان و حضور پسر سفیر سابق ایران جزء بازداشت شدگان، گفت: اخبار منتشر شده درباره پسر سفیر سابق ایران در ترکمنستان خبرسازی است.

وی ادامه داد: بخشی از بازداشت شدگان در ترکمنستان به دلیل عدم رعایت قوانین این کشور زندانی شده اند و به زودی اقدامات انجام گرفته برای زندانیان ایرانی در این کشور اطلاع رسانی می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سؤال خبرگزاری خانه ملت درباره اخراج 64 دانشجوی ایرانی برای تحصیل در رشته فیزیک هسته ای و متالوژی و ارتباط داشتن با برنامه هسته ای ایران، افزود: اطلاعات اولیه دستگاه دیپلماسی صحت این خبر را به این شکل تأیید نمی کند.

افخم تصریح کرد: پیگیری ها از طریق سفارت جمهوری اسلامی ایران در نروژ ادامه دارد تا هم اطلاعات میدانی و هم اطلاعاتی از آخرین ساختار قوانین و مقرراتی که در این کشور اعلام شده به دست بیاوریم.

وی در واکنش به اظهارات اخیر سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس مبنی بر احیای شرکتی مرتبط با رژیم صهیونیستی با حمایت وزارت خارجه گفت: اگر این بحث در کمیسیون اصل نود مجلس مطرح شود دستگاه دیپلماسی به این موضوع پاسخ می دهد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ادامه داد: چارچوب کاری وزارت خارجه عدم ورود به حوزه فعالیت بنگاه های تجاری و اقتصادی است و وزارت خارجه دبیرخانه ای برای ارتباط شرکت های مرتبط با رژیم صهیونیستی تشکیل داده و قطعا سازمان ها و نهادهای تخصصی که ذیربط و فعال در این حوزه هستند در جمع آوری اطلاعات نقش دارند و پیگیری های وزارت امور خارجه نیز در این مورد ادامه دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٢-١٣٩٣, ١٢:٠٣

   

پر مبحث ترین ها