سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه اصفهان: نقد خوبی علیه دولت نمی بینم

مشی رهبری آن است که دولت با غرب مذاکره کند و اتمام حجت کند. اینکه بخواهیم با هم در روزگاری که به دنبال نابودی ما هستند، دربیافتیم خوب نیست.
حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی رهبر نماینده سابق مجلس و امام جمعه موقت اصفهان در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی «انتخاب» می گوید، در نقدها نسبت به دولت تندروی وجود دارد.
حجت الاسلام رهبر در واکنش به سئوالی در مورد همایش «دلواپسان» بیان داشت: این خبر را بصورت رسانه ای شینده ام که اسامی چند تن از نمایندگان دور قبل هم در آن دیده می شد، البته این ها آدم های بدی نبودند.

وی افزود: نقد به صورت کلی چه از جانب حامیان احمدی نژاد چه از سوی مجلس، باید منصفانه و سازنده باشد که در نهایت می تواند مفید واقع شود.
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به سخنان روز گذشته روحانی در جمع اساتید دانشگاه اضافه کرد: ما از اول اعتقادمان این بود، مناظره ای در تلویزیون با حضور منتقدان منصف و موافقان مذاکرات هسته ای برگزار شود و مردم هم بشوند.

رهبر ادامه داد: اگر نقد منصفانه باشد، اشکالی ندارد اما اگر با هدف تحریب باشد، درست نیست. آقای لاریجانی در دیدار با نمایندگان دوره ی اول مجلس که بنده هم در آن جمع بودم، گفتند که نباید در این شرایط برای دولت حاشیه درست شود.
وی گفت: مشی رهبری آن است که دولت با غرب مذاکره کند و اتمام حجت کند. اینکه بخواهیم با هم در روزگاری که به دنبال نابودی ما هستند، دربیافتیم خوب نیست.

امام جمعه موقت اصهان با بیان اینکه امیدواریم مذاکرات هسته ای نتیجه بخش باشد تاکید کرد: نقدها و انتقادات باید ناصحفانه، بی طرفانه و دلسوزانه باشد، اما اگر مسئله، مسئله ی تخریب و فضاسازی برای دشمن باشد، این اقدام پسندیده ای نیست.
حجت الاسلام رهبر در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار «انتخاب» در مورد ارزیابی او از انتقادات کنونی نسبت به دولت گفت: در نقدها تندوری دیده می شود، برای مثال اگر در مقاله ای می خواهند مذاکرات را نقد کنند دلیل و استدلال بیاورند، البته روزنامه جای تحلیل است نه این کارها.

وی افزود: این مسائل باید در تلویزیون و با برگزاری میزگردی با حضور موافقان و مخالفان مذاکرات برگزار شود تا وجدان عمومی نیز ناظر آن باشد.
امام جمعه موقت اصفهان اضافه کرد: در روزنامه ها و رسانه ها نقد خوب و استدلالی نسبت به دولت نمی بینم.
حجت الاسلام رهبر تصریح کرد: اکثر منتقدین می گویند خیلی جاها ما باخته ایم، اما این سخنان باید پس از خواندن متن ترجمه شده ی توافق و دیگر مسائل بیان شود و باید دلیل آورده شد.

وی گفت: با این حال، این نقدها فی نفسه مشکل ندارد، چراکه طرف مقابل می فهمد در ایران حواس ها جمع است.
امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه این اقدامات برای پشتیابی از تیم مذاکره کننده نیز هست افزود: طرف مقابل خواهد فهمید که در ایران مردم همچنان با دیده تردید به مذاکرات هسته ای نگاه می کنند.

وی در پاسخ به سئوال دیگر «انتخاب» در مورد مستندسازی علیه رئیس جمهور گفت: اگر این مستندها برای تضعیف و تخریب باشد، کار غلطی است.
امام جمعه موقت اصفهان در واکنش به سئوالی دیگر در مورد ورود مجدد احمدی نژاد به عرصه سیاسی گفت: ما به آن دولت هم نقد داشیتم، هر دولتی نقاط مثبت و مفنی دارد.

وی افزود: با این حال اظهار نظر نسبت به ریاست جمهوری آینده احمدی نژاد هنوز زود است.
رهبر اضافه کرد: همه کسانی در انتخابات مجلس با برچسب اصولگرایی حضور پیدا می کنند، طرفدار و حامی احمدی نژاد نیستند، ممکن است گروهی از ایشان حمایت کنند، امام جمع کثیری این گونه فکر نمی کنند.

وی در پاسخ به سئوال دیگر «انتخاب» منی بر اظهارات روز جمعه علم الهدی گفت: من این سخنان را نشنیده ام اما همانطور که در روایات گفته شده، اصولا نسبت به هیچ کس نباید کلام فیبح و زشت استفاده شود، این دستور شرع مقدس و یک واقعیت است.
امام جمعه موقت اصفهان اضافه کرد: اگر کسی انتقادی به افراد دارد، باید محترمانه باشد، این دستوراتی است که اسلام به ما داده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٢-١٣٩٣, ٢٣:٢١

   

پر مبحث ترین ها