سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مطرح شد:

پاسخ وزیر اطلاعات در خصوص دیدار اشتون با محکومین فتنه

سوال سوم از طرف کریمی قدوسی مطرح شد وی سوال کرد چرا از ملاقات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با محکومین فتنه آمریکایی 88 جلوگیری نکردید؟ آیا نمی‌توانستید از حاشیه‌سازی‌های اینگونه که مانع‌های تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، جلوگیری کنید که وزیر در پاسخ گفت این که انتظار باشد که وزارت برود و عملیات کند و جلوی کسی را بگیرد، انتظار درستی نیست.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: جلسه امروز این کمیسیون با حضور حجت الاسلام و المسلمین علوی وزیر اطلاعات برگزار شد.

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خانه ملت، در تشریح جلسه امروز عصر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی که در مجلس شورای اسلامی برگزار شد گفت: حجت‌الاسلام علوی وزیر اطلاعات میهمان جلسه امروز کمیسیون بود و در این جلسه ابتدا سوالات نمایندگان از وزیر اطلاعات مطرح شد.

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:سوال اول مربوط به زاکانی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در خصوص علت عدم محافظت درست از دانشمندان هسته‌ای بود که وزیر در پاسخ گفت: وزارت نه مسئول حفاظت و نه مسئول تعیین سطح حفاظتی است، این تصمیمات در مرجع دیگری صورت می‌گیرد و سطوح آن تشخیص داده، ابلاغ و اعمال می‌شود و ما یک عضو در آن مرجع هستیم. تغییر سطوح حفاظتی هم به جایگاه افراد می‌گردد، وقتی شخص تا دیروز وزیر بوده و حالا نیست، طبیعی است که سطح حفاظتی او تغییر می‌کند و ما به‌عنوان وزارت نظرات و تهدیدات امنیتی در حوزه مذکور را منعکس کرده‌ایم اما سوال‌کننده از پاسخ وزیر قانع نشد.

نقوی حسینی بیان کرد: رسایی نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر سوال‌کننده بعدی بود و در خصوص یکی از همراهان وزیر اطلاعات در جلسه 20 اسفند ماه سال گذشته وانتشار تحریف شده متن آن جلسه پرسید که وزیر اطلاعات گفت :اولاً بنده فرد مذکور را معرفی کردم و گفتم ایشان صابریان است تابعیت ایران را دارد و غیر از کربلای معلی به هیچ کشور خارجی هم نرفته است وی از دوستان رسانه‌ای اینجانب است.

وی ادامه داد: جلسه مذکور هم نه جلسه کمیسیون بوده و نه محرمانه بوده و آمدن فردی همراه وزیر در چنین جلسه‌ای نه ممنوعیت داشته و نه ضرورت هم داشته که معرفی شود خبر منعکس شده اصلاً تحریف شده نیست و اگر تحریف شده، مطابق قانون اقدام کنید و علیه نشریه تحریف‌کننده شکایت کنید اما رسایی از پاسخ وزیر قانع نشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:سوال سوم از طرف کریمی قدوسی مطرح شد وی سوال کرد چرا از ملاقات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با محکومین فتنه آمریکایی 88 جلوگیری نکردید؟ آیا نمی‌توانستید از حاشیه‌سازی‌های اینگونه که مانع‌های تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، جلوگیری کنید که وزیر در پاسخ گفت این که انتظار باشد که وزارت برود و عملیات کند و جلوی کسی را بگیرد، انتظار درستی نیست.

علوی ادامه داد:ما گزارش و اخبار لازم را داده‌ایم و تصمیم‌گیری با نهادهای دعوت‌کننده و مجری است، ما گزارش داده‌ایم و تماس را هم قبل و هم بعد از ملاقات کذایی گرفته‌ایم و اقدام خود را انجام داده‌ایم.

نقوی حسینی گفت:کریمی قدوسی از پاسخ وزیر قانع شد اما در سوال چهارم هم که از طرف وی مطرح شد سوال کرد که اقدامات شما در جلوگیری و برخورد با مصادیق تهدیدات امنیت ملی کشور چه بوده است؟ که این سوال بصورت مکتوب و در قالب 21 بند ارایه شد.

وی افزود: وزیر در پاسخ گفت اغلب بندهای سوال از 21 بند ارتباطی با وزارت اطلاعات ندارد که وزارت پاسخگو باشد ولی وزارت در چارچوب وظایف، اقدامات خود را در بهترین شکل انجام داده است .پس از توضیحات وزیر، کریمی قدوسی از توضیحات قانع نشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی کمیسیون تصریح کرد:چهارمین جلسه مقاومتی کمیسیون به ریاست احمد دستغیب بعدازظهر امروز با حضور رئیس هواپیمایی کشوری، نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی اصلی و مدیران کل مسئول در وزارت راه و شهرسازی برای بررسی میزان اجرای توافقات صورت گرفته و توافق ژنو در عرصه صنعت تشکیل شد.

وی گفت:در این جلسه فضای مذاکره شرکت‌های سازنده هواپیمایی اعم از آمریکایی و اروپایی به ویژه در زمینه ارائه اطلاعات مورد نیاز نگهداری موتورهای هواپیما مثبت ارزیابی شد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: بنابراین فضای فعلی مثبت‌تر از گذشته است ولی تا رسیدن به مرحله مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٢-١٣٩٣, ٢٠:٣٢

   

پر مبحث ترین ها