سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رسایی: تحریم‌هـا به خاطر حصر، حجاب و اعدام‌هـا است

این‌ها ادعا می‌کنند ما بمب هسته‌ای داریم، درست می‌گویند بمب اتم ما حجاب و دین و نیمه شعبان و... است. امریکا از این‌ها می‌ترسد وگرنه کشورهایی مثل پاکستان هم بمب اتم دارند و آمریکا با آن‌ها مشکلی ندارد.
حمید رسایی در اظهار نظری تازه گفته است که تحریم ایران به خاطر انرژی هسته ای نیست بلکه دلایل تحریم حصر موسوی و کروبی، حجاب خانم‌ها و اعدام است.
به گزارش فرارو، این نماینده مردم تهران که در مسجد الغدیر قزوین سخن می گفت تاکید کرد که توافق ژنو پیروزی نیست.

او با انتقاد از برخی اظهار نظرهای درباره همصداییش با اسرائیل افزود: « ۵ درصد غنی سازی پیروزی نیست، چه چیزی دادیم و چه چیزی گرفتیم. وقتی ما با توافق نامه ژنو مخالفت کردیم، روزنامه‌های اصلاح طلب بزک کرده آمریکا گفتند شما با اسرائیل هم صدا شده‌اید؛ اما دلیل ما این بود که شما چه چیزی داده‌اید و چه چیزی گرفته‌اید.»

رسایی با بیان اینکه در صورت به توافق رسیدن در ژنو نیز تحریم‌ها برداشته نخواهد شد، اظهار کرد: «دلایل تحریم حصر سران فتنه، حجاب خانم‌ها و اعدام است. اکثرتحریم‌های نفتی و بانکی بخاطر حقوق بشر است.»
به گفته نماینده تهران؛ این‌ها ادعا می‌کنند ما بمب هسته‌ای داریم، درست می‌گویند بمب اتم ما حجاب و دین و نیمه شعبان و... است. امریکا از این‌ها می‌ترسد وگرنه کشورهایی مثل پاکستان هم بمب اتم دارند و آمریکا با آن‌ها مشکلی ندارد.

این در حالی است تنها چند روز تا برگزاری دور تازه مذاکرات ایران و گروه 1+5 جهت تدوین پیش نویس توافق جامع مانده و رسانه ها و کارشناسان غربی و به خصوص آمریکایی فضاسازی جدیدی را علیه ایران و سیاست اوباما در این زمینه آغاز کرده اند.

فضاسازی که شباهات هایی با مواضع حمید رسایی دارد.
روزنامه واشنگتن تایمز با «بی اثر» خواندن برنامه باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا برای ایران، جمهوری اسلامی را حامی تروریسم خوانده و با اشاره به اینکه ایران هنوز هم به طور علنی شعار «مرگ بر آمریکا» سر می دهد تاکید می کند که آنها هنوز هم مصمم به کسب توانایی تولید تسلیحات هسته ای و ارسال آن به نقاط مختلف جهان هستند.

در همین حال جریان های تندرو در آمریکا و اروپا خواستار ورود غرب به مذاکرات حقوق بشری هستند. آن ها می گویند تا زمانیکه مسائل حقوق بشری مورد ادعای آن ها در ایران حل نشود نباید تحریم ها نیز لغو شود.
شامگاه روز سه شنبه تیم مذاکره کننده هسته ای برای ادامه مذاکرات جامع عازم وین است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٢-١٣٩٣, ١٩:۴٠

   

پر مبحث ترین ها