سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توافق گازی روحانی و نواز شریف

نخست وزیر پاکستان که به تهران سفر کرده است خطاب به رئیس جمهوری ایران گفت: «من اینجا هستم تا فصلی جدید در روابط ایران و پاکستان بگشایم»
نخست‌وزیر پاکستان و رئیس‌جمهور ایران توافق کردند پروژه خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان را ادامه دهند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی نیشن، نواز شریف، نخست وزیر پاکستان و حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران توافق کردند که پروژه خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان را ادامه دهند. دو طرف بر تعهد خود به ارتقای روابط تجاری دوجانبه تأکید کردند.

دو کشور همچنین 8 یادداشت تفاهم همکاری برای ارتقای هرچه بیشتر همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف به امضا رساندند.
نخست وزیر پاکستان که به تهران سفر کرده است خطاب به رئیس جمهوری ایران گفت: «من اینجا هستم تا فصلی جدید در روابط ایران و پاکستان بگشایم».

نواز شریف گفت با گروهی از بخشهای دارایی، نفت و کشور پاکستان برای حل تمامی موضوعاتی که مانع از پیشبرد این پروژه شده‌اند، به تهران سفر کرده است.
وی افزود: فضای بسیار زیادی برای افزایش حجم مبادلات تجاری وجود دارد و اسلام‌آباد خواهان افزایش حجم این مبادلات به 5 میلیارد دلار است.
دو طرف در این دیدار توافق کردند که با مدیریت بهتر مرزها و ارتقای اقدامات امنیتی، زمینه افزایش مبادلات تجاری دوجانبه و تقویت روابط و همکاری‌ها بین دو کشور را فراهم سازند.

نواز شریف همچنین در دیدار با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور ایران با اشاره به مرزهای مشترک طولانی میان دو کشور، خواستار ایجاد بازارچه‌های مشترک مرزی و تسهیل تجارت و جلوگیری از قاچاق کالا شد.
نخست وزیر پاکستان بر اهمیت خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان برای اسلام‌آباد تأکید کرد و گفت: کشورش پیشنهادی جدید در این زمینه به تهران ارائه خواهد کرد.
نواز شریف اضافه کرد: اسلام‌آباد از همکاری‌های چندجانبه با ایران در بخشهای نفت و گاز استقبال می‌کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩٣, ١١:٣٠

   

پر مبحث ترین ها