سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر دفاع: باید دشمن را به اقتضای ذاتش شناسایی کنیم

این را بدانیم که دشمن در موضع دشمنی همواره استوار است و زمانی دست از دشمنی بر می دارد که بداند تلاش ها و دشمنی هایش بی اثر بوده است.
به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع،سردار سرتیپ پاسدار «حسین دهقان» عصر روز دوشنبه در مراسم پایانی دومین «همایش تبیین اندیشه های دفاعی امام خامنه ای» که با حضور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، جمعی از فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح، مسئولان کشوری و مدیران ارشد وزارت دفاع در دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار شد، با تشریح مولفه های اندیشه های دفاعی معظم له افزود: امنیت و دفاع دو مقوله همپا و همراه هستند و درجایی که تهدیدی باشد بحث امنیت موضوعیت دارد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای می فرمایند«یک ملت زنده ملتی است که در دفاع از خود حضور جدی داشته باشد» اظهار داشت: آنچه که امروز دشمن را در مقابل ما نگه می دارد استقلال جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه اگر امروز مکتب اعتقادی اسلام ناب را نداشتیم،دشمنان مانند سایر کشورها که داعیه دار حکومت اسلامی هستند اما اثری از ارزش های اسلامی در رفتار حاکمیتی آنها دیده نمی شود با ما رفتار می کردند و کار با ملت ایران نداشتند، تصریح کرد: امروز اگر دشمن درمقابل ما قرارگرفته به خاطر اسلام استقلال خواه است بنابراین باید بپذیریم امروز اگر تهدیدی متوجه کشور ماست به دلیل مکتب اعتقادی اسلام ناب و پافشاری بر ارزش های برخاسته از آن است.

سردار دهقان با هشدار نسبت به تهدیدات دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد:امروز ایران پرچمدار اسلام ناب محمدی(ص) است بنابراین دشمنان تمام هجمه خود را علیه کشورمان به کار بسته اند و این موضوع به خوبی در اندیشه دفاعی امام خامنه ای دیده می شود.

وی با بیان اینکه رصد مداوم تهدیدات دشمنان در اندیشه های دفاعی امام خامنه ای(مدظله العالی) تاکید فراوان شده است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری از این تهدیدات به عنوان یک پیچ تاریخی یاده کرده اند بنابراین باید با بصیرت کامل و رصد تمام تهدیدات،به سلامت از این پیچ تاریخی عبور کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه باید دشمن را به اقتضای ذاتش شناسایی کنیم،گفت:این را بدانیم که دشمن در موضع دشمنی همواره استوار است و زمانی دست از دشمنی بر می دارد که بداند تلاش ها و دشمنی هایش بی اثر بوده است.

سردار دهقان با بیان اینکه رصد مداوم و همیشگی دشمن و تهدیداتش یکی از اصول پایه ای اندیشه های دفاعی امام خامنه ای است،تاکیدکرد:ملت ایران اسلامی با رهبری های داهیانه امام خامنه ای در مقابل تهدیدات دشمنان کوتاه نخواهد آمد و به فضل پروردگار پیروزی و نصرت الهی از آن ملت آگاه و ولایتمدار ایران خواهد بود.

منبع: ایرنا
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩٣, ٢٢:۵۴

   

پر مبحث ترین ها